Hysterektómia a intímny život

blizenci
12. sep 2023

Milé damy mám 50 rokov a v júni som podstúpila hysterektomiu. Vybrali mi laparoskopicky vaječníky, maternicu cez posvu. Uz sú to tri mesiace, ktoré mi dali na zotavenie. Intímny styk som zatiaľ s manželom nemala. Hoc gynekológ mi povedal na kontrole, že uz môžem stále mi povie takú vec, že môže Vám vypadnúť pošva pri námahe takže sa úplne toho desim. Máte s tým niektorá vlastnú skúsenosť? Nemali ste po pohlavnom styku po takomto zákroku zdravotné problémy? Ďakujem za odpoveďe.

aknamorka22
12. sep 2023

@blizenci tak to som ešte nepocula, ze ti vypadne pošva 🤦 ja nemám maternicu 4 mesiace, aktívny pohlavný život a nič mi nevypadlo 🙂 je to lepšie ako predtým. Nemáš sa čoho báť. Vyskúšaj a uvidíš ako to pôjde 🙂

ibrunova
12. sep 2023

Žiadne zdravotné problémy, aktívne behávam a nič mi nevypadáva.

melanta
12. sep 2023

Nemám žiadne problémy, intímny život veľmi aktívny, aktívne športujem.

volterra
12. sep 2023

@blizenci takisto v máji som absolvovala komplet hysterektómiu, metodou LAVH. Po 6 týždňoch sme sa s manželom vrátili k normálnemu spôsobu intímneho života ako pred operáciou. Absolútne žiadne problémy ani zmeny v tejto oblasti. Užívame si " ako za mlada " 😉

blizenci
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blizenci
autor
12. sep 2023

@melanta vybrali Vám aj vaječníky? No keď som sa spýtala ci sa môžem vrátiť do posilovne, lebo predtým som chodievala cvičiť tak mi zas povedal, že mi môžu vypadavat organy. No som z toho úplne šokovaná, lebo som chcela ísť aspoň na orbitrek.

mandarinka555
12. sep 2023

@blizenci Intímny život mám oveľa intenzívnejší, ako predtým...A to, že ti "vypadne" pošva je čo za kravina? Ešte som to slovné spojenie nikdy ani len nepočula ... Ani neverím, že toto z úst vypustil lekár.

jaskolka
12. sep 2023

Zrejme myslel, ze je tam určité riziko na prolaps pošvy, teda "prepadnutie" pošvovej steny. A povedal to takto "ľudovo".
V niektorých prípadoch po totálnej hysterektomii sa to stáva, no neznamená to, ze u každej ženy automaticky to nastane. A určite to neznamená, ze "vypadne" celá pošva, to isto nie.

blizenci
autor
12. sep 2023

@mandarinka555 no povedal mi to uz druhý krát dokonca. Pri prvej kontrole ma ani neprezrel iba sa opýtal ako sa mam a vraj treba sa šetriť, lebo Vám môže vypadnúť pošva. Som odpadla skoro.

blizenci
autor
12. sep 2023

@jaskolka vraj ženy dvíhajú ťažké veci a potom Vám vypadávajú organy mi hovorí a hovorí pošva je tam iba prisita tak môže vypadnúť. No takmer som odpadla. Preto sa úplne bojím, aby pri styku niečo také nenastalo.

mandarinka555
12. sep 2023

@blizenci Ty si niečo pila?

33timi33
12. sep 2023

@mandarinka555 to, ze ste to nepoculi, neznamena, ze to neexistuje. Vola sa to prolaps posvy. A ano stava sa to. Vyguglite si to.

mandarinka555
12. sep 2023

@33timi33 Ona napísala, že jej vypadne pošva...

macilaci
12. sep 2023
33timi33
12. sep 2023

@mandarinka555 to je v podstate presne to iste. Ano, vypadne jej posva.

mandarinka555
12. sep 2023

@33timi33 Ty budeš mať zrejme ešte viac promile, ako autorka👎

33timi33
12. sep 2023

@mandarinka555 a ty budes zrejme dake decko, co sa sem chodi zabavat provokovanim ;) jedna vec je, ze ti chybaju vedomosti a dalsia, ze mas zrejme problem s alkoholom, ked ho tu tak odusevnene spominas 🙂 tak si kludne daj este na nase zdravie ;) cheers!

mandarinka555
12. sep 2023

@33timi33 Došli ti argumenty?

blizenci
autor
13. sep 2023

@ibrunova máte vybraté aj vaječníky?

blizenci
autor
13. sep 2023

@mandarinka555 nie ja nepijem vážená!!!! Toto čo píšem mi povedal gynekológ u nás pri kontrole po operácii vážená takže si vyprosim, aby ste mi písala kraviny ci som pila!!!! Nie nepijem možno Vy áno!

blizenci
autor
13. sep 2023

@mandarinka555 ja som napísala presne slová, ktoré mi povedal lekár!!!! Nieže ja som to povedala! Takto presne to povedal on mne!!!!

blizenci
autor
13. sep 2023

@33timi33 presne tak. Aj mne sa zdá, že ta pani popíja a píše kraviny. Ja som v otázke napísala presne to čo mi pri kontrole povedal môj gynekológ pri kontrole po operácii. A on to povedal presne tak ako som to tu napísala,, vypadne Vám pošva,, pokiaľ budete dvíhať ťažké veci atď

blizenci
autor
13. sep 2023

@mandarinka555 to čo si dovolujete tu niekoho zosmiesnovat, že pije!!!! Nie ja nepijem. Pokiaľ Vy áno Vás problém!

ibrunova
13. sep 2023

@blizenci mám jeden

jaskolka
13. sep 2023

@mandarinka555 prolaps pošvy je ľudovo povedané"vypadnutie" pošvy. Čiže reálne to môže sa stať, je to skutočne možný následok po totálnej hysterektomii.
Neznamená to ze v okamihu "vyletí" celá pošva, ale jednoducho začne "prepadávat" má to viac stupňov.
Možno to mohol gynekológ podať trochu inak, voliť iné slová, ale v podstate povedal pravdu.

mandarinka555
13. sep 2023

@jaskolka Je to predsa lekár, tak sa má vyjadrovať normálne a nie tliachať pacientke, že jej "vypadne" pošva...Ja som po hysterektómii už 20 rokov a nič mi nepadá a to sa v robote nadvíham aj 30kg bremená.

0silvia0
14. sep 2023

@mandarinka555 moja kolegyna bola na hysterektomii a v nemocnici s nou veru lezala zena, ktorej "vypadla posva". To, ze sa autorkin gynekolog takto vyjadruje, za to autorka diskusie nemoze, len sa sem prisla spytat, neviem preco si sarkasticka.

A to, ze ty dvihas bremena je jedna vec, tebe to uskodit nemusi, inej to uskodit moze.

blizenci
autor
14. sep 2023

@0silvia0 to nie je sarkastickost, ale jej vlastná sprostota. Hrá sa na múdru pritom sa toto nejakému percentu žien po op žiaľ stáva ako som si včera nacitala. A presne ako píšete, lekár mi to zrejme nepovedal lekárskym termínom prolaps pošvy proste povedal mi to,, dosť sprosto,,, že môže Vám vypadnúť pošva.

ibrunova
14. sep 2023

@blizenci hlavne sa tým netráp, ži normálne, nič sa nestane, ani pri sexe. Áno, je nejaké %, ale to si neber na seba, ži ako aj predtým, bez strachu z otehotnenia 🙂 A blbé komentáre si nevšímaj.

veronicka88
14. sep 2023

Mám presne rok po operácii....všetko nám doma funguje ako má(snáď možno ešte lepšie🙂a aktívne športujem....všetko je na svojom mieste