Jazva po cisárskom

15. dec 2022

Ahojte, máte skúsenosť so svrbením a občasným pichanim v jazve? Mám ju trosku ako keby napuchnutú a bojím sa že to je nejaký zapal.. používali ste masticky alebo ste masirovali? Ďakujem za odpovede 🙂

avanka
15. dec 2022

Po 1 sekcii som mala jazvu hroznú, veľkú, urobili sa mi zrasty, mala som narušené nervové ukončenia, mala som bolesti. Dávala som Repíkové obklady a contratubex masť na jazvy.
Pri 2 sekcii mi tú prvú jazvu zreparovali, ale aj po 12 rokoch cítim zmeny počasia

svokrinjazykmonika
15. dec 2022

Mne povedali že nemám ničím krémovať, ani v ničom liečivom máčať, len udržovať v čistote. Mala som šťastie že ma robil mladý doktor, ktorý si na svoje práci dal záležať a mám prekrásnu jazvu. Sú to dva mesiace a nemám problémy, naposledy tri týždne dozadu pri zmene počasia. Ako dlho si po cisárskom? Kľudne sa ti to mohlo nejako zapáliť keď to svrbí. Skúsila by som framykoin mastičku alebo sa poradila v lekárni. Ak by sa to nezlepšilo tak by som to išla ukázať doktorovi. Ale neviem či obvodnému či na gyndu... 🤔

zanta3
15. dec 2022

Podla mna je to normalne, ze sa to bezne stava, ja co mam jazvy niektore vacsie, tak kolkokrat aj po rokoch ma v nich pichne, ze to tak citim proste cele to sitie.

marticka85po
15. dec 2022

Mam 10mesiacov po porode a jazva obcas svrbi.ale to je normalne. Zatial ma nebolela ani pri zmene pocasia

veronika3110
15. dec 2022

@marticka85po ja takisto ako marticka, ale som 7m po pôrode