Je možné ďalšie tehotenstvo po druhej sekcii?

kurciatenko1
8. sep 2014

... pri prvom dieťatku mi robili sekciu, nakoľko synček bol veľký a pôrod nenapredoval. Na druhý pôrod mi teda už automaticky naplánovali sekciu a ešte k tomu bola dcérka otočená zadočkom. Rodila som predčasne kvôli odtečeniu plodovej vody v 34 týždni a myslím, že to bolo v dôsledku neustáleho tvrdnutia brucha od 20 týždňa a nepomáhali ani vysoké dávky magnézia. A to druhý krát som otehotnela až skoro po 3 rokoch. Čo som zatiaľ počula tak lekári už tretie tehotenstvo po 2 sekciách neodporúčajú. Bojím sa, že ďalšie bude ešte viac problémové alebo mi ho celkom zakážu... Ešte som sa radšej na to ani nepýtala, lebo sa bojím odpovede...

pribinak
8. sep 2014

Moja kamoska ma 4 sekcie, o bezproblemovyvh tehotenstvach sa velmi hovorit neda, aledeti aj ona su ok, vela zavisi aj od doktora, niektori su velmi konzervativny a niektori su modernejsi a hladaju cesty a sposoby ako pavientkam pomoct
Vela zavisi aj od tvojho psychickeho nastaveni a aj podpory manzela a rodiny

jerryjanka
8. sep 2014

teraz som prave 3x tehu, prve dve boli tiež sekcie, aj toto bude sekcia. zatial je všetko ok, a to som 23tt tak snad to dotiahneme uspešne do 38tt

gabikkas
8. sep 2014

ahoj, pozam zeny, co mali tri cisarske, jedna kamoska prave teraz 28.8 porodila piate dietatko cisarskym, ale 4. dietatko im po narodeni zomrelo na srdcovu vadu, tak maju 4 detiscky, ale ma za sebou 5ty cisarsky a vravela, ze bez problemov, ziadne komplikacie neboli....

ikika
8. sep 2014

Ahoj, @pribinak to velmi pekne napisala... 🙂

Ja este dodam, ze poznam paniu, ktora ma 5 sekcii... 😉
Nie su to ziadni primitivi, ako by si niekto mohol mysliet... obaja su vysokoskolsky vzdelani, teraz neviem, ci su neni nahodou obaja, ale muz je lekar... su to susedia mojich svokrovcov... velmi mili ludia, krasna rodinka. 🙂

katkasofi
8. sep 2014

Ja tiež čakám tretie a bude tretia sekcia... Primár žiadny problém nevidí, iba budem musieť rodiť v cca 38 týždni 🙂 daj si sonom skontrolovať jazvu a keď bude všetko ok, hor sa do snaženia 🙂

adka31
8. sep 2014

Nedavno som porodila 3. sekciou, tiez somsa dr. najskor spytala ci mozem, nevidel v tom ziadny problem. Prva aj druha boli akutne sekcie, teda neplanovane. Tato tretia bola planovana od zaciatku, termin sme dohodli tak, aby som rodila tyzden pred TP. Vsetko prebehlo ok, az na problem priamo pri sekcii, koli zrastom mi sili aj mocovy mechur, co samozrejme nie je dobre. Ale tak, kazdy organizmus je iny a to ci ma jedna nemusi mat druha. Treba sa poradit s lekarom 😉

yanni
8. sep 2014

mam kamosku, je zo styroch deti a jej mama porodila vsetkych styroch cisarskym, lebo je malicka a vsetci boli na nu velki. Vsetky styri cisarske boli planovane.

ammellia
8. sep 2014

zakazat otehotniet ti nikto nemoze 🙂 Skor si len zisti potencialne rizika.

sveba
8. sep 2014

Ja som mala sekciu v Irsku a lezala somnou Irka ktora mala uz 4 deti vsetky sekciou a to 5 co cakala tiez bola sekcia ale uz v umelom spanku 🙂

adeli79
9. sep 2014

ja mam 3 sekcie za sebou a vsetko ok. ale dalsie tehotenstvo uz neplanujem. traja synovia stacia. 😀

ewisam
9. sep 2014

opytaj sa dr na stav maternice a podla toho sa zariad...Rizikom je ludovo povedane prasknutie maternice a s tym spojene komplikacie vsetko zavisi od stavu maternice...Niekto zvladne aj 4, ale tam uz je to privelke riziko. Kamoska mala druhe po 4 rokoch a problemy s maternicou ja som otehotnela po dvoch rokoch a v pohode, takze indivindi...

kamajka
9. sep 2014

Ahoj,ano je mozne. Ja mam vsetky tri deticky cisarskym rezom.

mimik79
9. sep 2014

aj moja znama ma tri cisarske rezy a tri krasne a zdrave deticky

rakahaka
31. máj 2022

Vcera mala moja znama siednu sekciu, bola uplne bezproblemova, ma zdrave dievcatko 🙂 (ale uz pri siestej ju strasili a ze ju uz nechcu vidiet v porodnici) :D