Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Je možné, že sa folikuly nezväčšujú?

andreaspilova
17. feb 2012

Ahojte. Mne moja gynekologička predpísala 2 balenia glostilbegitu na 5-10 DC po 2 tablety. Po ich doužívaní som som si mala dať mesiac prestávku, a potom opať užívať. Na ten tretí mesiac (čo som neužívala glostilbegit) som bola na folikulometrii na 8 DC a potom na 14 DC. V oboch prípadoch som mala asi 6 folikulov, ale rovnakej veľkosti. Na 8 DC boli 5,7,8 cm, a 14. DC boli do 8 cm. Je to možné, aby sa mi folikuly nezvacsovali a boli rovnaké? Alebo sa potom vyvíjali ďalšie dni? Ďakujem za názor.

anjelicek26
17. feb 2012

@andreaspilova - tak najprv - folikul nema 8cm! Vies si predstavit 6 x 8cm folikuly v bruchu??? Vajecnik praska pri 2cm priemere, toto by asi nefungovalo, keby tam rastli taketo "bobule"Su to milimetre. A ano, je to zvlastne, ze ti folikuly napriek clostylu nerastu, ale ostanu na 8mm. Nerobila ti folikulometriu aj neskor? Ak mas problemy s dozrievanim vajicok - tak to, ze nerastu, je "normalne" a teda ti prave clostyl bol predpisany. Ja som brala clostyl 5-9.den teda 5 dni a ovulacia bola na 17.den, to mal folikul piatok predtym 17mm (ovulacia bola v noci z nedele/pondelok)

slivocka
17. feb 2012

Ja som mala ovulaciu aj na 24 DC takže sa môže stať ,že ešte budeš ovulovať? už ťa gynekologička odbila s tym ,že ovu nebude však ? poznám..ja som tak otehotnela po clostyle a to som podla gynekologa ovulaciu nemala mať 😉

siska07
14. sep 2012

mne napr. meral folikuly treti krat za dva tyzdne a vyjadril sa ze idem mat druhu ovu v tomto cykle. nechapem, ako, ved ms mavam ako hodinky, a citim aj bolesti pri ovu, a teraz nic..

lauricka
14. sep 2012

mozu sa nezvacsovat, ak mas nejaku diagnozu, podla mna. Napr. nemas polycysticke vajecniky? Tam folikuly nedozrievaju...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli