Jeden vaječník bez vajcovodu a vajcovod bez vaječníka. Môžem otehotnieť?

matula1977
15. okt 2015

Ahojte ste niektorá na tom ako ja , že mam na pravej strane iba vaječník ( vajcovod mi vybrali pre mimomaternicové tehu) a na ľavej strane iba vajcovod lebo vaječník mi vybrali pre dermoidnú cystu, ešte keď som bola mladšia. Je nejaká šanca otehotnieť takto prirodzene?

rhiannon
15. okt 2015

No ja myslim,ze prirodzene asi nie. Vajicko z vajecnika potrebuje vajcovod,aby prislo do maternice. A zas samotny vajcovod bez vajecnika, tam zas nie je ziadne vajicko,ktore by nim mohlo putovat :/

zuzik16
16. okt 2015

@matula1977 držim ti velmi velmi palce aby to vyšlo, viem čo preživaš, myslim že pokial je vajcovok OK, tak dokaže "nasať" aj vajičko z druheho vaječnika, nie som si tym ale ista, takže si to radsej zisti niekde u lekara, alebo na internete,.....

babatkoo
16. okt 2015

zuzik16 ma pravdu. Vajcovod si vie ,,adoptovat" vajicko z druheho t.j. opacneho vajecnika prisatim. Tak mi vysvetloval gynekolog. Tiez som prisla pre mimomaternicove o vajickovod. Mame babatko - prirodzene. Ale netusim z ktoreho vajecnika vajicko bolo.

matula1977
autor
16. okt 2015

Zuzik tiež som našla taký prípad. V nemocnici mi lekár povedal,že je to možné. No vzhľadom na môj vek mám ísť na umele. Dnes som bola u svojho gynekologa a ten povedal ,že nie. No idem ho vymeniť lebo dnes má úplne dorazil. Pri otázke ci mi poisťovňa preplati umele mi povedal, že som stratený prípad, že som stará. Tak sme s frajerom googlili a prekladá do 39 roku 3x. Žiadna podpora nič v tom našom zdravotníctve. Už k nemu nepôjdem hladam nového gynegologa.

charity
16. okt 2015

@matula1977 To chce umele oplodnenie. Na zazrak by som sa nespoliehala...

zuzik16
16. okt 2015

@matula1977 pozistuj si o tom niečo na nete, určite vymen gynekologa a hlavne hned konaj, nestracaj dalsi čas, čim skor to začnes riesit, tak tym lepsie.
poistovna ti preplati 3 pokusy IVF do 39 rokov, s tym ze doplatky za lieky si hradis sama, čo je cca 300 eur, zalezi od hormonalnej stimulacie aku ti daju, a plus sa doplaca za tie ukony čo su akože nadstandardne, ale dnes ich uz zvyčajne vyuziva vacsina ludi, napr ICSI, predlzena kultivacia, atd. je toho vela...takže ono sa to finančne dost navýši, ale určite to stoji za to. a čo ty vies, možno sa ti podari medzitym aj prirodzene 🙂 hlavne nestracaj nadej a mysli pozitivne
a nechceli by ste na začiatok vyskusať aspon iui,? to je jednak lacnejsie a nemusis brat hormony, sice je tam o dost mensia uspesnost, ale možno motyka vystreli🙂
je to len na vas ako sa rozhodnete
a partner je v poriadku?

matula1977
autor
17. okt 2015

@zuzik16 dakujem ;) myslela som, že po druhom neúspechu nám gynekolog urobí nejaké vyšetrenie. Preto neviem ani ci je partner ok a ci mam sedia gény. Ani vzhľadom na vek mi neurobili žiadne vyšetrenie. Tak súrne potrebujem nového gynekologa.

zuzik16
17. okt 2015

@matula1977 určite ho vymen, a v akom meste byvate?
mohli by ste ist priamo na konzultaciu do CAR, zvyčajne su bezplatne tieto prve konzultacie, zaplatite iba za spermiogram a spravia vysetrenia obom, tebe sono, vysetrenie krvi a budete vediet hned na čom ste....

renimac
28. aug 2018

Tiež mám len jeden vajcovod (mmt), pred operáciou mi lekárka povedala to isté, čo písala
@zuzik16 a @babatkoo. Nakoľko je to pravda, neviem, ale povedali mi dvaja lekári, že automaticky to nemusí znamenať zníženie šance o 50%. V tvojom prípade by som len zvážila, koľko si ochotná čakať, lebo to môže trvať roky. Nemusí, ale radšej upozorňujem.

matka105
12. nov 2019

Ano .da sa.ja som otehotnela

veronikaa006
13. júl 2020

@matka105 ako dlho ti trvalo kým si otehotnela?

matka105
6. feb 2022

@matula1977 áno.ja.presne a mám 2 deti❤️