Jeden vaječník bez vajcovodu

nika1356
5. sep 2022

Ahojte,
pred dvoma rokmi mi vyoperovali vaječník aj s vajcovodom kvôli cyste, pred týždňom mi vyoperovali druhý vajcovod kvôli mimomaternicovemu tehotenstvu. Takže mám len jeden vaječník bez všetkého. Čiže už len umelé oplodnenie v mojom prípade. Ale chcem sa opýtať, či ma s tým niektora skúsenosti? Mesntruacia bude naďalej rovnaká ? A pri pohlavnom styku si musíme dávať pozor? Ďakujem za každú odpoved 😔

stellarstar
5. sep 2022

@nika1356 ms bude rovnaká, dodržať abstinenciu po OP a nemusíte na nič dávať pozor. Jedine ze by si mala bolesti

jaskolka
5. sep 2022

Menštruaciu budeš mat naďalej, hormonálne bude vaječníky pracovať naďalej, budeš mat aj ovulaciu, len už vajíčko nemôže sa spojiť so spermiou. pri milovaní nemusíte na nič dávať pozor

nika1356
autor
5. sep 2022

Ďakujem vám pekne za odpovede ❤️

beckynka89
5. sep 2022

@nika1356 som na tom rovnako, ms bude normálna, hormonálnu funkciu preberá zostávajúci vaječník... pri pohlavnom styku si samozrejme pozor nemusíte dávať, keďže prirodzenou cestou už nemôžeš otehotnieť.

julie6
9. dec 2023

Aj ja mam uz len jeden vajecnik a maternicu. Vybrali mi.pravy vajecnik a vajcovod a lavy vajcovod.mam uz? 46. Tazkosti s nepravidrl.cyklom som.zacala mat to tazkom porode v 38.rokoch.nasledne operacia poklesu maternice. Hned po porode znizenim davkybEuthyroxu vli pravo cysty 4-5-6-7 cm dookola tvorili a praskali.spinila som mimo cyklu, mala nepravidelny cyklus a hyperestrogenny stav.
Kedze mam aj enokrinol.dg znizivali mi Euthyrox az fo vysadenia vtedy brutal..citala som.ze lprimarna hypothyreoza sposobuje hyperstimulac.ovarial. sy t.j.neradno sa zahravat s davkovanim hormonov..bez nich som mala celotelove tazkosti..
Posledne mesiace pichanie v podbrusku tlak na moc.mechur cystou 5x6 bol taky ze som sa rozhodla uz to riesit laparoskopicky. prv sm chcrla odobrat len pravu probl.stranu po zobudeni som sa zozvedela ze aj lavy vajcovod je fuc. ze onkoprevencia v mojom veku..
Mam 2 deti .no nechcem prist skor do menopauzy,nie kvoli krase ale kardiovaskular. ochoreniam..
Ako podporit aby jeden vajecnik bez vajcovodu makal ako sa patri?Okrem alchemilky vraj podporuje ovulaciu urcite podporit cirkulaciu krvi cvicenim a pod..mozno masaze?vacsinou danu oblast nemasiruju..viete este nieco ine