Kašeľ a gastro vyšetrenie

miriamka24
3. dec 2017

Moju dcérku trápi suchý nepríjemný kašeľ. Prejaví sa vo februári/marci a v novembri/decembri. Nie je sprevádzaný teplotami, ,,len" kašeľ je nepríjemný. Boli sme už na alergológii, ušno-nosno-krčnom, robili jej RTG no žiadne vyšetrenia nič nepotvrdili. Dali nám tak max. Ventolin, po týždni/dvoch kašeľ ustal. No opakuje sa pravidelne. Lekárka nás chce poslať na gastro. Preto sa chcem opýtať, nie je tu mamička, ktorá má / mala podobný problém? Ako je gastro spojené s kašľom? Ako prebieha vyšetrenie?

loginexistuje
3. dec 2017

@miriamka24 asi chce vylucit reflux mali by jej robit sono

miriamka24
autor
3. dec 2017

@loginexistuje dcérka ma 8 rokov, môže to byť aj u takýchto detí. Tento kašeľ, sa začal objavovať okolo 6 roka. Ak by to súvislo s gastro, nemala by problémy aj v lete , na jar a v jeseni? Dcérka bola dojčená do 18 mesiaca, žiadne problémy keď bola maličká neboli, ani reflux ani nič podobné. Preto sa mi to nezdá.

veppa
3. dec 2017

moja neter dlhodobo kaslala, vysetrovali vsetko mozne ...Gastro potvrdilo celiakiu, tiez bola dlho dojcena ...:(

majka017
3. dec 2017

My sme tiez boli na gastre s dcerou kôli kaslu, robili jej sono, ale reflux sa nepotvrdil, nieco jej vyvolava kasel, ale nikto nam nevie zistit, ze co, alergiu nema ziadnu. A stale sa to opakuje, uz sme z toho zufalí, hlavne noci su katastrofalne ☹

syrik
3. dec 2017

Nás tam poslala alergologicka a potvrdil sa reflux... Ako ustúpil, zmiernili sa aj problémy, ale úplne až keď vyšli všetky zuby.. Kým nevyšli, mali sme aj Ventolin a zápal priedušiek, teraz už len z času na čas Flixotide. Mne osobne zistili laktozkvu intoleranciu a predpokladám, že to nie je jediná intolerancia, pretože zisťujem, že mi vadí viac vecí... Prečo to píšem... Nemám síce kašeľ, ale piskam na trubici už dlho pri nádychu, takže možno to má súvis...

janedoe
3. dec 2017

Nas maly ma kasel o narodenia. Ale taky, ze ked zakasle medzi detmi, tak ma idu mamicky ukamenovat. Na gastre sme tiez boli a zistovali ci nema reflux. Mal. O rok sme boli na kontrole, reflux presiel, ale maly kasle stale. Ostatne vysetrenia su uplne OK. Inac... ja kaslem tiez hadam od malicka ako tuberak. Pobehanych mam xy vysetreni, xy lieceni. Ale kaslem stale 😕

miriamka24
autor
3. dec 2017

@majka017 aku mate staru dcerku? A ako vyzera gastro vysetrenie? Ja mam obavu tam ist s dcerkou ma panicky strach z vysetreni, vdaka istej pani zubarke, ale to tu rozoberat nechcem.Kazda mamicka si podobnym raz presla. Ci davate dcerke? Aby som sa mohla pytat p.doktorky. Nechcem byt mudra iba prostrednictvom netu, len hladam info. Dakujem.

miriamka24
autor
3. dec 2017

@veppa aku mate staru neter? Pomohlo, ked sa upravila strava?

veppa
3. dec 2017

@miriamka24 Neter ma 7 a dva roky ma dietu. Ked jej brali krv na jednom z mnohych vysetreni tak mala hodnoty nasvedcujuce,ze asi bude celiaticka. Na gastre jej robili hadickou biopsiu a ta potvrdila celiakiu. Odkedy je na diete kasel pominul a prospieva. Ma aj sestru,celiakia sa nepotvrdila,ani u rodicov. Kvoli kaslu dokopy nechodila ani do skolky, do 6 rokov svagrina poberala rodicovsky prispevok zo zdravotnych dovodov. Vyrazne sa jej polepsilo ...

bibistec
3. dec 2017

Moze to byt okrem refluxu aj alergia na mlieko teoreticky. Vtip je v tom ze tie testy su take vseliake niekomu ani pozitivne nic nevyjfe. Gastra sa nebojte vezmu krv a usg urobia. Po trstoch mozte skusit vylucit vsetko mliecne ale aj stopove mnozstva mozno pomoze

danielahamar
3. dec 2017

na gastre reflux a určite aj odbery bude robiť, na intl. laktozy a iné alergie, čo sa týka jedla a ináč, na astmu jej robili?

miriamka24
autor
3. dec 2017

@danielahamar astma sa nepotvrdila, na tom sme uz boli, aj specialne vysetrenia jej robili, za co sme aj poriadne zaplatili

miriamka24
autor
3. dec 2017

@bibistec ok, pojdem s nou a uvidime, dakujem za info

danielahamar
3. dec 2017

@miriamka24 a ako prebieha ten kašel? nám zistili astmu až v 9rokov, ale tiež bolo podozrenie na reflux a má aj int. laktózy, môj mal 9rokov neustále kašel, o vymeškávaní v škôlke a v škole ani nehovorím

majka017
3. dec 2017

@miriamka24
Rano sme isli nalacno, lekarka jej urobila usg bruska, potom som sa malej dala napit cajiku a opat jej urobila usg, tak zistila ze reflux nema, v pohode vysetrenie, dcera mala 2 r. Ked sme boli

miriamka24
autor
3. dec 2017

@danielahamar suchy kasel, a to sa nam nezda, ze len vo februari a teraz, inokedy pocas roka nic, ani ATB neberie, nic ;( uz som zufala z tohto, preto uz neviem kam mame ist, to gastro teda skusime

klaudiaden
4. dec 2017

@miriamka24 Myslím, že by jej mali robiť iba sono. Kázali vám prísť na lačno?

lillystranska
4. dec 2017

Ja som vaznejsie ochorela v 5 triede 3 mesiace nepekny kasel teraz mam 31 a kasel mam stale najhorsie su noci vtedy sa idem zadusit. Nezistili mi ziadnu astmu. Mam len alergiu na laktozu, alergiu na kravske mlieko, histaminovu intoleranciu, chronicky zapal pecene + zaludka. Teraz mam kasel ok horsi sa to ked je sychravo alebo sa meni pocasie

miriamka24
autor
4. dec 2017

@majka017 ok, tak dnes sme uz aj my objednane, som zvedava co zistia, mamee opat vymenny listok aj na plucne, skusim este raz alergologiu

miriamka24
autor
4. dec 2017

@klaudiaden nerobili, ale pojdeme