Kedy môžem mať pohlavný styk po kyretáži?

kakkinaender
7. jan 2021

Zienky,
Som 2apol týždňa po kyretazi.
Všetko je chvalabohu v poriadku.
Ale mam otazocku, kto ste to zažili, mne to žiadny lekár nepovedal a mala som strach sa vôbec niečo opýtať.
Kedy môže byt pohlavný styk?
Nie kvôli tomu aby sa mi to žiadalo, ale informačne.

daria55
7. jan 2021

@kakkinaender mala by byť prestávka 6 týždňov ako šestonedelie 😉

kakkinaender
autor
7. jan 2021

@daria55 áno? Ja ináč sa pýtam preto informatívne, lebo som tu mala príspevok dávnejšie, a som po potrate, MA, a ja som naozaj nemala silu sa pytat čo ďalej, a niesom ani nieže skúsená, ale mám 20 rokov a netuším čo a ako, a nechcem si ublížiť. Na kontrolu som bola po 2 týždňoch - na USG , všetko je v poriadku.

monkabohdalova
7. jan 2021

@kakkinaender mne v nemocnici lekári povedali minimálne 3 týždne nemať, u svojej doktorky keď som bola tak povedala že až po prvej ms, tá prišla 7 týždňov po kyrete

bagre
7. jan 2021

ja som mala po menzese, ten prišiel cca po 4 týždňoch /iné je to po missed vo vysokom týždni/

m_o_n_c_a_k
7. jan 2021

Dodrzat sestonedelie.

petrisa213
7. jan 2021

Áno, aj mne povedali ze až po prvej menštruácii. Taktiež sa dovtedy nekupat, iba sprchovat, kvôli možnej infekcií.

babydesire
7. jan 2021

@kakkinaender my sme mali na treti den po kyrete...zialili sme sice este ale tuzba po dietatku bola silna a ja som po fyzickej stranke bola ok,po psychickej hroza ale aj som uz potrebovala dalsiu nadej...lekarov sa nepytaj,ak nemas nejake zdr.problemy ci komplikacie, ak sa nato citis,nemas bolesti ci ine problemy mozes

viikkki
7. jan 2021

Po menštruácii podľa mňa

petrisa213
7. jan 2021

@babydesire toto by som vôbec neodporucala. Pri kyretazi sa vyskrabe komplet maternica a obnova sliznice nejaký čas trvá. Práve naopak, počúvala by som odporúčania doktorov, to určite áno. Veľa prípadov bolo ze žena po kyretazi otehotnela pred prvou menštruáciou ale práve kvôli nedostatočnej obnove sliznice maternice sa nové oplodnene vajíčko nemalo kde prichytiť a nastalo ďalšie sklamanie. Niekomu sa telo zostaví rýchlejšie, niekomu nie, nehovorím ze nie sú prípady, kedy sa žene podarilo takto aj donosit dieťa. Úplne chápem že najlepší liek po strate bábätká je nové bábätko, aj ja som tým prešla, 2x po sebe. Ale takto skoro by som to neriskovala. Aj telo aj duša sa musia zostaviť 😉

babydesire
8. jan 2021

@petrisa213 no dobre,ako odporucanie isto nie,myslim,ze kazdy pozna rizika a ked niekto aj napriek riziku ide do toho je to len nanom,,u nas vsetko dopadlo dobre,ms som mala na 27dc a potom na 28dc a potom na 28dc bez ms a s // a den po termine sa vyvolavackou narodil nas syncek...u nas sa to vyplayilo,,ale ja som uzivsla inofolicc,pupalkovy olrj a alchemilku prvu polku cyklu,mozno aj preto som mala normalne cykli.stym ze dr nepocuvat som to myslela tak ze odkladat dalsie tehu o pol roka ak niesi dslsie ziadne zdr.problemy..ine je ak ma zena trebars nejake komplikacie po kyrete, ine zdrav.problemy a p

petrisa213
8. jan 2021

@babydesire to áno, pol roka vôbec netreba čakať. Samozrejme to záleží aj na štádiu kedy sa tehu skončilo ale v takýchto skorých mesiacoch ako som ja mala si myslím ze 6 mesiacov je zbytočne veľa. Mne napríklad zo 4 ľudí každý povedal inak 🙈 sestrička na kyrete povedala ze stačí počkať mesiac, doktorka co mi robila kyret 2 mesiace, môj doktor 3 mesiace a doktor z histologia zas povedal ze 3-6 sa nemáme snažiť 🙈 tak som sa priklonila k tým 3 mesiacom. Tiež som pila alchemilku, je to zázračná bilynka, na ženské veci ako stvorená ❤️ mne sa ale otehotnieť podarilo až na 6 mesiac a to znova skončilo MA 😞bez kyretu tentokrát a potom som otehotnela už po 2 mesiacoch. Fakt je to veľmi individuálne. Každopádne každej žene po strate bábätká zo ❤️ prajem co najskôr ďalšie a bezproblémové tehotenstvo. Teraz som akurát v 19tt ale ten strach už asi nikdy nezmizne.

m_o_n_c_a_k
8. jan 2021

@petrisa213 presne preto som pysala ze radsej pockat. Lebo aj ten lekar vie, ze nie kazda ma tu regeneraciu rychlu. Odporucila by som aj pit alchemilkovy caj, ktory napomaha. Ja som mala kyret 2x. Preto viem co hovorim. A tiez si myslim ze pol roka netreba cakat. Ale aspon 3 menstruacie.

petrisa213
8. jan 2021

@m_o_n_c_a_k tak tak 🙂 ale na alchemilku pozor, pri snahe o babo piť iba prvé 2 týždne, teda od menštruácie po ovulaviu. Je to silná bylinka. Pri úprave cyklu sa moze piť celý čas.

rivini
8. jan 2021

@kakkinaender mne povedali, 3 tyzdne po pauza. Presne tolko sme aj pockali a vsetko bolo v poriadku. Sauna, kupel 6 tyzdnov pauza.

m_o_n_c_a_k
8. jan 2021

@petrisa213 ja som to pila asi do prvej Ms.

petrisa213
8. jan 2021

@m_o_n_c_a_k aj ja 😁 prvé 3 mesiace, až potom som bola upozornena

m_o_n_c_a_k
8. jan 2021

@petrisa213 ono treba si o bylinkach vzdy riadne citat. Aj v tehu. Lebo nie bsetky su na vsetko dobre.

petrisa213
8. jan 2021

@m_o_n_c_a_k ja som sa stretla už aj s tým, že pri balených cajoch na krabičke bolo písané tehotenský čaj a vzadu bolo písané na 3 trimester. Tak aj to treba veru pozerať.

akinom0077
10. jan 2021

@kakkinaender tak ako aj po porode, potrate 6 tyzdnov, aj ked niektore to nevydrzia vsak? a skusaju po 4 tyzdnoch... aj skor...

babydesire
10. jan 2021

@petrisa213 ooo,tak to drzim pslcr aby to dobre dopadlo,,,sesternica tiez potratila dvakrat kym tehu dopadlo dobre,,,
Inak,aj mne hovorili kadejake cakacie lehoty na nove pokusy o tehu,,ono nove tehu ma svoje rixika tsk skoro ale myslim, ze je ovplyvnene roznymi faktormi a to nikto znas nevie,,,su pripady kde pockali pol roka ci dlhsie a potom bol problem vobec otehotniet...je to v rukach matky prirody... Ano, kazda spravna mamicka si zasluzi zdrave tehu a zdrave babatko..ked som potratila a ziadala od gyn vysetrenia (aby sme zistili ci je niekde zistitelny problem) vysvetlil mi ako caste su potraty a poistovne jeden potrat neriesia nepreplacaju,uprimne som mu povedala ze je to krute tyranie rodicov ktory sa tesia na babatko a musia ist do rizika ze znovu tehu a cakat ako to dopadne..len prikyvol. Prave preto som si vtedy povedala,ze ak sa to ma stat znovu,ak je dovod preco dietatko nemozem donosit tak je jedno ci sa to stane teraz alebo o pol roka o rok. A ak je aspon si cim skor prejdeme bolestnou stratou a dovolia nam tie vysetrenia..nastastie dopadlo to dobre..dufam,ze tebe toto tehu dopadne dobre,drzim palce..inak, je mi smutno ked tehulky fnukaju ze uz chcu rodit..ved je to tak vynimocny okamzik a pri tych potratoch aj vzacny

petrisa213
11. jan 2021

@babydesire ďakujem krásne 😊❤️ mne aj bolo kedysi povedané ze po pôrode ale aj po potrate je maternica správne "pohnojena" preto netreba dlho čakať. Niektorí doktory tiež odporúčajú čím skôr. Preto ma udivuje ze niektorí stále odporúčajú čakať pol roka aj keď tehu skončilo veľmi skoro. Moja sestra potratila 3x stále okolo toho 7tt, vždy s kyretom (mozno niekedy ani nebolo treba, neviem) a aj tak jej pokazde kazali čakať pol roka a potom sa im vždy dlho nedarilo. Ja som živým príkladom toho ze čím skôr tým lepsie 😁 po prvom pôrode som po 2 mesiacoch bola tehotná znova. Týždeň som preplakala, nakoniec som šťastná ze všetko bolo v poriadku a aj keď máme 2 deti do roka a bolo to náročné, nikdy by som to už nemenila, hlavne po to co som si sama skudila ze nie vždy to ide tsk ľahko

babydesire
11. jan 2021

@petrisa213 no vidis,a ja sama som zivy priklad toho,ze ked nieje problem a rodicia sa citia ok,mozu ist znovu nato a moze to aj dobre dopadnut - ja druhe tehu dobre no nielen to,aj ja sama som tu preto,ze mojej mame prve tehu skoncilo potratom,aj ked bez kyretu a aj ked 3.trimester bol v case vybuchu atomky v cernobyle (aj ked zijeme na zapade,vraj male mnozstvo radiacie sa dostalo aj sem) porodila po termine a bez komlikacii zdravu dceru. A tiez necakali odporucany cas.

3x boze,to je mi luto,,si zober aky je cas nepriatel ked teda ze ok,dr kazal pockat xy mesiacov a zodpovedne to dodrzia a ono sa to zopakuje znovu,to by nieze zlomilo srdce ale roztrhlo,,a tie myslienky,ze mozno by sa to nestalo keby skusime skor,a ak by ano a potom znovu tak skor by sme mohli ist na tie testy a vysetrenia a skor odhalit moznu pricinu a riesit to, a skor mat snad dietatko...toto je fakt krute ☹

banderaska29
11. jan 2021

ahoj, my sme po dvoch týždnoch aj nejakých dňoch. Nič ma už nebolelo, nekrvácala som, a nevydržali sme už viac 🙂. samozrejme že muž bol velmi jemný. A bolo všetko v poriadku .... je to individuálne, ja som cítila, že som zahojená ale ak by som necítila, tak by som počkala...

po druhom pôrode sme mali styk tiež po dvoch týždňoch. nemala som takmer žiadne poranenia, žiaden nástrih ani potrhania, len dva štichy fakt že kozmetické, cítila som sa absolútne fit.

treba sa riadiť samozrejme lekármi ale aj svojim telom. Ty najlepšie vieš, čo si môžeš a čo nemôžeš dovolit 🙂