Kedy ste dostali menzes po kyretáži?

zuzans258
12. júl 2017

ahoj žienky....chcem sa spýtať ako dlho po revízií ste čakali na menštruáciu???? v mojom prípade som po zákroku špinila okolo 20 dní....ale tomu je už mesiac a mrcha furt nedošla...

updatevani
12. júl 2017

@zuzans258 Ahoj ja na 5 tyzden od kerytazi som dostala .... a spinila som cca 10-15 dni...

zuzans258
autor
12. júl 2017

@updatevani a s ďalším otehotnením si nemala problém ??? alebo ako dlho si čakala?

updatevani
12. júl 2017

@zuzans258 ja som mala keryt. zaciatkom aprila tohto roku a lekar mi odporucal cakat 3 mesiace, cize az teraz skusime a uvidime ci vyjde hned...no tiez mi vravel aby som brala mesiac pred kyselinu listovu ... tebe ako dlho odporucal cakat?

zuzans258
autor
12. júl 2017

@updatevani ja som mala kyretáž začiatkom júna, v nemocnici mi kázali počkať 3 mesiace a moja gynekologička 3-4 mesiace...takže si mám vybrať :P...a bolo to tiež tvoje prvé tehotenstvo ??? ale nik mi neodporúčil ani kyselinu listovú ani nič...

updatevani
12. júl 2017

@zuzans258 ano bolo to moje prve tehotenstvo...v akom tt si bola na keryt.?

zuzans258
autor
12. júl 2017

ja som bola začiatkom 9tt ...a Ty ??? a ako dlho si bola potom PN?

updatevani
12. júl 2017

@zuzans258 Ja 8tt..no nebola som vobec myslim ze 2 dni som len ostala doma lebo totizto ja som este student PhD...a ked sa ma pytali ci potrebujem marodku povedala som ze nie cize som nevedela ze mam zostat doma ...tak som sla do prace ...nakolko nerobim nic namahave tak mi to ani nevadilo skor padlo dobre ze som bola medzi ludmi...🙂 tebe to dali ako?

petrapod
12. júl 2017

Ahoj, ja som dostala mrchu presne o mesiac. Mne povedali cakat pol roka. Brala som vitaminy a hned som potom otehotnela. Teraz koncim 6m. Tehu je bez problemou.. Drzim palce.

zuzans258
autor
12. júl 2017

@updatevani mňa nechala vyše mesiaca...skoro aj dva...povedala že si mám oddýchnuť...aj fyzicky aj psychicky...ja mám zas náročnejšiu prácu...takže tiež som bola rada🙂
Ale pokiaľ to tebe nevadilo tak to je v poriadku 🙂 pokiaľ si nemusela dvíhať ťažké veci a namáhať sa fyzicky tak je to super 🙂....ale niekedy mám také nutkanie nečakať 4 mesiace...ale normálne po mrche ísť na to..ale nie tak silene ale v podstate...brať to tak že bude ako bude ...:P Ty nemáš také nutkania?

zuzans258
autor
12. júl 2017

@petrapod aj Ti povedali dôvod prečo si o bábätko prišla? .... a dodržala si toho pol roka?? Gratulujem super, len tak ďalej 🙂 Ďakujem

petrapod
12. júl 2017

@zuzans258 ked sa ti to stane raz tak to neriesia , bohuzial sa to stava teraz bezne co pocuvam z okolia. Dodrzala som toho pol roka. Aj ja drzim palce.

zuzans258
autor
12. júl 2017

@petrapod a teraz keď si otehotnela dali Ťa na PN alebo rizikové??? či Ťa normálne nechali chodiť do roboty ?

ivec16
12. júl 2017

ja som cakala na ms nieco cez 6 tyzdnov, kazali cakat pol roka... ale mne sa to potom skomplikovalo este s dalsimi chorobami a otehotniet sa mi nedarilo cez 2 roky... ja by som viac ako 3 mesiace necakala, ked je telo pripravene samo si povie...

zuzans258
autor
12. júl 2017

@ivec16 ja sa tiež cítim dobre....len problém je v tom že som nemala ešte ani jednu ms....a aj vo veľa článkoch čo som čítala je, že by bolo treba počkať aspon do jedného cyklu...inak ďakujem 🙂

ivec16
12. júl 2017

@zuzans258 ano jeden cyklus je dobre pockat, na posilnenie maternice je dobre pit alchemilkovy caj, najlepsie iba prvu polovicu cyklu, teda do ovulacie,., ale kym ti nenabehne ms a sa nesnazite mozes stale... plus cajik -mysi chvost

zuzans258
autor
13. júl 2017

@ivec16 ďakkujem, alchemilkový čaj som pila a keď sa Ti potom podarilo otehotnieť tak Ťa dali na PN alebo na rizikové tehotenstvo...či ťa nechali chodiť do roboty?

petrapod
13. júl 2017

@zuzans258 gynekolog mi PN nechcel dat:(

libawet
13. júl 2017

@zuzans258 po kyretáži som sa čistila asi 10 dní, mala som aj bolesti, užívala Gynex
( bylink. výťažky ) a pila aj rebríčkový čaj. Menzes som dostala v riadnom termíne a trval cca 5 dní, krvácanie normálne, bolesti žiadne.

updatevani
13. júl 2017

@zuzans258 no moj menzes po kerytazi bol 9 dnovi bezne mam 5... silno som krvacala a bolesti som mala take ako vzdy pocas ms...co sa tyka chcenia jasne ja som aj hned chcela v kuse som v sebe mala take ze uz by som aj chcela aby to uz bolo a este o to viac ze sa nam v priebehu 4 mesiacov v rodine narodili 4 babatka 🙂 ..ale chcela som pockat aspon na tu druhu ms ci bude v mojom normalnom cykle tj 28 dni a priebeh 5 dni...no druha prisla az na 33 den a priebeh mala 5 dni az teraz tuto tretiu som mala normalne po 28 dnoch a trvani 5 dni 🙂 takze pokial sa nam podari dam ti vediet 🙂

koraalka569
13. júl 2017

ahojte, ja som mala kyret pred mesiacom a stale cakam na menzes. Zvykla som mat kratsie cykly tak som myslela ze by mohla prist ako vzdy, ale zatial nic... Ale vraj to moze byt 4-6 tyzdnov, tak neostava nic ine len cakat.

zuzans258
autor
13. júl 2017

@updatevani ja už čakám len na prvú ms, ale ja by som najradšej hneď skúšala...lebo po telesnej aj psychickej stránke som už pripravená :D teda myslím...každopádne budem na Teba myslieť a určite sa ozvi keď sa zadarí 🙂 🙂

zuzans258
autor
13. júl 2017

@petrapod a aj Ti povedal prečo Ti ju nedá??? inak toto nepochopím...nie všetci mame zamestnania ktoré neohrozia tehotenstvo...

updatevani
13. júl 2017

@petrapod inak ja tiez nechapem preco.. mne napr ked som bola tehotna bolo priserne zle ja som vkuse zvracala nemohla som sa z postele postavit a moj gyn mi povedal ze ked to tak pojde dalej vypise ma aby som nechodila do prace... a vlastne po keryt ked som chodila cca mesiac kazdy tyzden na kontroly tak vravel ze ak budem znovu hned ma da na rizikove ...tazke vobec nechapem preco k tebe zaujali taky postoj ....

updatevani
13. júl 2017

@zuzans258 no uz len aby si dostala cim skor, budem drzat prsty isto to pojde 🙂 a dakujem 🙂

zuzans258
autor
13. júl 2017

@updatevani doktorka mi povedala, že po prvej ms mi vezme ster z krčka maternice a potom ma pošle po vyšetreniach ako sono prsníkov a tak, že nech to mám potom v poriadku 🙂
Každopádne si dáme vedieť keď k tomu príde , keď sa nám zadarí 🙂

updatevani
7. aug 2017

@zuzans258 ahoj ako sa ti dari mas nieco nove?

01anna01
15. apr 2021

Ahojte ženy,som pomaly 7 týždnov po kyret. A menštruácia stále neprišla.Mám to nejako riesiť alebo je to normálne?