Kedy ste sa začali snažiť o dieťa po laparoskopickej operácii?

drahomiiira
14. apr 2014

som po laparoskopickom odstránení 6,5 cm cysty z vaječníka a gynekologičku mám takú že po ukončení marodky ju chcem zmeniť... a tak sa chcem spýtať tu , že do kedy ste krvacali alebo mám krvácať po operácii....a ako je to s menštruáciou??? a po akej dobe vam lekar odpoučil snažiť sa o babo po operácii?

sisaha
14. apr 2014

@drahomiiira ked som bola onoho casu ja..tak ako liecba sa pouzivalo zastavenie menzesu na pol roka. Ja som s tym ale nesuhlasila, takze potom mi odporucila co najskor otehotniet.. Nechaj prejst jeden dva cykly a mozete skusit.

lulu369
14. apr 2014

@drahomiiira ja som síce na operácii nebola, ale moja kmotra tiež bola na laparoskopickom zákroku (jej ale museli odstrániť jeden vajcovod, pretože mala mimoplod) a 4 mesiace po operácii otehotnela...

drahomiiira
autor
14. apr 2014

no lebo mne v nemocnici odporučili že po pol roku tiež lebo že tehotenstvo nemusí dobre dopadnuť a takto... a to že mne sa tak dlho zase nechce čakať... a tie cysty sa mi tvorili tvoria a tvoriť sa aj budu takže za pol roka sa može stať že tam zas niečo bude a takto to budem stále prekladať po pol roku a nakoniec mi všetko zoberu a mám po dieťati 😒 a ešte ak možem , že s pohl. stykom ako? kolko po operácii ste začali?

hrjanka
14. apr 2014

bola som minulý rok na operácii, menzes som ináč dostala tri dni po operke (bolo to brutál, zvládať menštruačné bolesti aj pooperačné), a začali sme sa snažiť, keď ma lekár prezrel a povedal, že je všetko OK a zahojené a hneď ten mesiac som aj otehotnela a mám - klop, klop, klop - úplne bezproblémové tehotenstvo

magdus999
14. apr 2014

@drahomiiira ahoj, ja som mala vo februári mimomater.tehotenstvo - laparka, popritom odstránenie endomet.ložísk a 2 cýst. V piatok operácie, v nedeľu ma prepustili a už sme nevydržali 🙂 bolo to opatrné, kostrbaté, ale o to krajšie 🙂

drahomiiira
autor
14. apr 2014

@hrjanka tak super povzbudivé 🙂 len tej mojej gyn. už neverím ani nos medzi očami... aj v nemocnici na gynekologickom som stretla dosť pacientok čo tam ležali vdaka nej :/ a ani sa ved nečudujem ona ma ešte ani raz od mojích 15stich rokov nevyšetrila normálne ako sa má ale len sonom vždy :/ a tak...tak ja chcem ešte aby mi ukončila marodku a potom budem hladať niejakého doktora

drahomiiira
autor
14. apr 2014

@magdus999 no dosť skoro :D to by mna ešte veru asi bolelo 😝

mrvaj
14. apr 2014

@drahomiiira najvodnejší čas bude ten, keď sa budeš dobre cítiť ty 🙂

mrvaj
14. apr 2014

@drahomiiira ... a nikdy never doktorom, keď povedia, že tehotenstvo by nemuselo dopadnúť dobre. Mne hematologička pri 4-tom tehu povedala, že nečakám dieťa, ale len zhluk mäsa a kostí (kôli liekom, ktoré som brala na riedenie krvi ako embolička a nútila ma ísť na potrat) a narodil sa mi zdravý syn - nemá ani 3 roky a vie viac, ako predškoláci - čo ma niekedy aj hnevá, lebo by som bola rada, keby sa hral s autíčkami, ale on len knihy, číta, ráta, pozná farby, geometrické tvary - všetko aj v AJ. Držím palce 😉

babulka6783
3. máj 2014

Ahojte bývam krátky čas vo Vranove nad Toplu a rada by som si tu našla kamarádky budeme mat o čom určie komunikovat tieš mam za sebu neuspešnu IVF

babulka6783
3. máj 2014

@drahomiiira
to je individualne ale ja mam za sebu dve laparoskopie a menštruacia pride v pravidelnom cikle a bes stiku som zhruba mesiac aby som si bola ista

babulka6783
3. máj 2014

@hrjanka
Ahoj to ti verim ja som bola na laparoskopii do dvoch týždnov som bola na IVF,a po Ivf na 12.den som dostala menzes aš musela prist záchranka ku nam čo som doslova bluznila od bolesti po zákrokoch plus menštruačne bolesti a plus smutok s neuspešnej IVF.