Koľko dní po potrate dostanem ovuláciu?

mudreocko
10. sep 2015

Ahojte. Pred dvoma tyzdnami, ked som bola v 6 tt, som zacala krvacat. Gynekolog mi potvrdil potrat ale nemusel ma cistit, povedat, ze sa vyslo samo. Krvacala som asi 7 dni, myslela som si, ze to bola uz vlastne ako aj menstruacia. Ale on mi povedal, ze nie, ze to bolo cistenie od potratu, ze menstruacia mi pride tak za tyzden dva. Ako keby v 8 tt by som bola. Stale nic. A ja som si to pred tym vypocitala najblizsiu ovulaciu od toho ako som zacala krvacat v tom 6 tt. Chceme to skusit hned na dalsiu ovulaciu, no neviem kedy ju budem mat. Ovulacne testy si nechcem robit, lebo manzel chodi na tyzdnovky a ked zistim, ze mam o den, a bude to dtred tyzdna tak mi to je na nic, len miniem peniaze. Poradte prosim.

zuzicek88
10. sep 2015

@mudreocko ja som citala,ze po potrate zena moze mat ovulaciu aj ked este nemala menstruaciu,takze ovu si uz mohla mat,skus si merat bt

mudreocko
autor
10. sep 2015

@zuzicek88 Bazalnu teplotu mam normalne 36,4 priemernu, o kolko sa zvysi pri ovulacii?? Resp. kolko by som mohla mat, viac ako 37?

bajana
10. sep 2015

BT má zmysel len keď ju testuješ denne. Po ovulke sa jasne zvýši, nie je dané, o koľko. Mne po potrate (spontánnom v 11tt) lekárka povedala, že môže nasledovať normálny cyklus (teda ovulka 14.deň po začiatku krvácania), alebo klasické šestonedelie a teda ovulka po cca mesiaci od krvácania. Môj cyklus bol asi 31 dní, snaženie úspešné v nasledujúcom cykle.

mudreocko
autor
10. sep 2015

@bajana takze vam to vyslo hned na dalsiu ovilaciu? to je super. Ja si BT meriam denne, no s výnimkou možno 4 dni v mesiaci ked zabudnem. Ona sa zvysi az po ovulacii? Ja som myslela ze sa postupne zvysuje ked sa uz blizi a najvyssia je v den ovulacie mozno aj na druhy den a tak klesa... 😒

bajana
10. sep 2015

@mudreocko ano, vyslo...BT sa po MS drzi na viac-menej rovnakej urovni, potom trochu klesne a na druhý deň stupne - to už je po ovulácii (uvolni sa nejaký hormón, ktorý zvysi teplotu), drzi sa zvysena a keď opäť klesne, príde MS, v tehotenstve neklesne...skús vyplňovať graf na fertilityfriend.com, tam to pekne ukazuje

mudreocko
autor
10. sep 2015

@bajana tak potom ako zistim ze mam ovulaciu ked sa mi zdvihne az ked je po jej skonceni? ☹

mudreocko
autor
10. sep 2015

@mudreocko cize ona tesne pred ovuláciou klesne a ked skonci tak az potom stupne...takze pocas ovulacie je nizka a ja som bola v tom ze vtedy je najvyssie 😒

mudreocko
autor
10. sep 2015

@bajana pozerala som tu tabulku, to je aplikacia na mobil? Neexistuje nieco podobne v slovensine aleo cestine? Skusim nieco kuknut na mobile 🙂 aj ked neviem pomoze mi to v niecom?

papricka33
10. sep 2015

Po potrate by si mala pockat do prvej menstruacie, az potom skusat. Cize vlastne az na druhu ovulaciu. Bolo by fajn nechat sa este skontrolovat, ci sa vsetko vycistilo, ci nabehol normalny cyklus, sliznica maternice je o.k....

mudreocko
autor
10. sep 2015

@papricka33 bola som na kontrole u gynekologa, povedal ze mozeme skusat. Vsetko mam v poriadku. Len netusim kedy budem mat ovulaciu, pred tym som vedela ale teraz nevien od kedy pocitat.

bajana
11. sep 2015

@mudreocko podľa merania BT zistíš, či a kedy ovulujes, nezistíš, kedy budeš ovulovat...na to slúžia jedine testy...asi by si nemala tlačiť na to, aby sa to podarilo práve tento cyklus, väčšinou sa to aj tak nepodarí vtedy, keď sa veľmi chce...alebo potom sexujte každý druhý deň a plodne dni isto trafíte...ale to u vás nie je možné, ak som dobre pochopila? Takže aj tak ti neostáva nič iné, len to skúšať, keď bude chlap doma

papricka33
11. sep 2015

@mudreocko tiez, by som radsej pockala po menstruacii. Netreba sa unahlit 😒 Co sa ovulacie tyka, je dobre kombinovat viac technik. Pocitanie polovice cyklu je naozaj len orientacne, moze to byt +- 2 dni. Potom je tu meranie bazalnej teploty (to ale treba robit kazdy den, dlhodobo, aby si ziskala taky prehlad ako sa to u teba meni, zaznacuj si to do grafu. Vyhodnocovanie si najdes hocikde na nete.) Potom je tu este sledovanie vaginalneho sekretu. Jeho konzistencia sa pocas cyklu meni. Jeho vyhodnocovanie si tiez nastuduj. Mozes si na tento ucel zohnat aj microskop. Je to mini vecicka do kabelky. Tak ako sa meni sekret, menia sa aj sliny. Kazde rano, v rovnakom case, kym vstanes, nanesies kusok sliny na sklicko, nechas dobre uschnut a potom uz len vyhodnocujes strukturu. Blizko k ovulacii sa meni. Je to jednoduche 😉 ja mam takyto podobny http://m.otehotnenie.sk/p/161/donna-fertil-cont...

papricka33
11. sep 2015

Inak, ked uz budes mat ovu, tak skusajte aspon 2 dni pred, potom pauza a potom zas. Kazdy den nie. Oslabuje sa kvalita "materialu" 😉 Ten potom prezije v dobrom stave kde ma az 72 hodin

mudreocko
autor
11. sep 2015

@bajana presne tak, chodi domov v piatok vecer a odchadza v nedelu vecer. Takze jedine ze si bude robit test vo stvrtok a v sobotu...a mozno to vyjde na vikend

mudreocko
autor
11. sep 2015

@papricka33 ja si meriam BZ aj sledujem sekret, tiez si kontrolujem krcok maternice, no dufam, ze to vyjde co najskôr, velmi tuzime po babatku, uz sa nam to dvakrát nepodarilo ☹

Inak, kde najdem na nete taky graf? lepsie je na mobile...

papricka33
11. sep 2015

@mudreocko drzim palce 😉 ak to nevyjde, nezufaj, preorientuj sa na nieco ine... aj prilisne "chcenie" skodi, stresuje. Velmi dobre ti rozumiem. Zazila som si to. Si mlada, vsetko bude, nic neboj 😉