Konizácia krčka maternice

goralka20
16. mar 2023

Ahojte, coskoro ma caka tento zakrok a chcela by som sa opytat zien, ktore ste to podstupili ako ste sa cítili prve dni po zakroku? Co mam cakat?
A ci mi treba zdravotnu kartu od vseobecneho lekara alebo od gynekologa?
A dalej ako ste riešili HPV virus? Dali ste sa ockovat ci brali vitaminy? Riesi sa aj partner?

domiklik
16. mar 2023

@goralka20 predpokladám, ze ideš leep metódou, teda ja pevne verím, že dnes už nikoho nerezu, preboha... Zákrok 15 minut, po ňom som cítila trochu stipanie, nič hrozné, neskôr bolesť ako pri menzes, dostala som novalgin v infuzii, a potom aj novalgin na doma (ten som si dala na noc, potom už nebol potrebný)... Prepustili ma ešte v ten deň, bola som na 1 dňovej chirurgii, na druhý deň som si vzala dovolenku, ale absolútne to nebolo potrebné, mam sedavu robotu... Po narkóze mi bolo zle...

rawmamka
16. mar 2023

@goralka20 Ahoj, ak sa smiem spýtať, aké si mala symptómy a koľko času ubehlo od prvých príznakov, kým ťa lekár odoslal na konizáciu ?

abriela
16. mar 2023

je tu viac príspevkov, skus prečítať. Určite sa nemusíš obávať, nieje to nič bolestivé a strašne. Píšem to aj keď som mala komplikácie, ale kvoli tomu, že som v danom období dojčila a telo reagovalo ako keby som rodila.

mima1608
16. mar 2023

Zákrok trval asi 15 minút, ešte v ten deň som šla domov. Bolesti som nemala ja osobne žiadne, len nepríjemný pocit v podbrušku. Gynekologička ma nechala doma 2 týždne, keďže som mala fyzicky náročnú robotu, ale pokiaľ niekto robí v kancelárii, tak tú PNku ani nepotrebuje.

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annamudra123
16. mar 2023

Ahoj, absolvovala som konizáciu, je to síce v celkovej narkóze, ale uplne v pohode, dali mi tam dole potom ako to volajú tamponádu, ktorej vyberanie bolo trocha nepríjemné (to som si doma vyberala) ale inak pohoda, trocha bolesti ako pri menštruácii a kľudový režim 3 týždne. Mám skvelého gynekológa v TN , ktorý mi všetko pekne vysvetlil aj pred aj po zákroku takže bez problémov. Držím palce 🙂

saska.j
16. mar 2023

@goralka20 vitamíny som nebrala,očkovať som sa nedala,partner nebol liečený.po konizacii som sa cítila celkom dobre až na občasné pichanie.treba sa šetriť istú dobu