Konizácia krčka maternice

lubka23
5. jan 2017

Ahojte, viem ze týchto tém je na internete viac než dosť... No.aj tak by som rada prečítala názor zainteresovaných 🙂,, prosím vás,musím podstúpiť konizaciu no do žilinskej nemocnice sa bojím ísť.Tiež môj doktor nesúhlasí robiť to ambulantne.Kam mam ísť? Do Martina? Alebo kde? Ďakujem krásne

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubka23
autor
5. jan 2017

@veronika295 no ono su dve moznosti, hospitalizaciou alebo ambulantne..drzim palce

ivik31
5. jan 2017

Ahoj,ja som bola v Ziline a bez problemov,vsetko ok,drzim palce

lubka23
autor
5. jan 2017

@ivik31 ahoj, a u koho si si to davvala robit? aj si to mala vybavene?dakujem

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivik31
6. jan 2017

Mne to robil primar vtedajsi Mraz,nemala som to vybavene,bola som v nemocnici myslim 3dni,bez bolesti,uplne v pohode,len potom nesmies dvihat nic tazke-haha,mala som 8-mesacnu dceru,tak si vies predstavit🙂

lubka23
autor
6. jan 2017

@ivik31 áno viem 🙈 mam 13mesacneho 13kiloveho chlapa..s Mrazom ja mam veľmi zlú skúsenosť, operoval mi polip a z jazvy ktorú nemalo byť vidno mam takú hnusne prekrvenu mapu že des :( .. Ale.ďakujem niečo si vybavím.. Zrejme ficeka

gaaaa
6. jan 2017

@veronika295 Ja som bola v Nitre pred rokom a dr.mi povedal,že v pondelok prídem v utorok ma budu robiť a vo štvrtok domov.V pondelok som nastupila prednosta sa ma spýtal že odkial som ked som povedala že z Nitry tak ma poslal domov že stačí den zakroku aj koli psychike.Prišla som utorok ráno o 8.00 lebo som mala ísť na sálu až okolo 13.00 posledná a na príjme ma hned nahánali že už na mna čakaju,prišla som na oddelenie a 9.30 som bola na sále a v stredu ráno mi vybrali drenáž a domov.

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gaaaa
6. jan 2017

@veronika295 Mna pustili lebo že som z Nitry,jednu babu nepustili lebo bola z Hlohovca.A doma potom 2 týždne šetriť

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gaaaa
6. jan 2017

@veronika295 Viem kde to je,ja nedaľeko odtiaľ pochádzam.Myslím že ťa pustia,ked nemusia nenechávaju dlhšie pokiaľ pacientka nekrváca a nemá silné bolesti.

jaroslava1992
15. júl 2017

Dobrý deň. Mám 25 rokov a vo februári mi môj gynekológ na preventívnej prehliadke zistil displáziu na krčku maternice (CN II-III teda stredná až ťažká displázia), po 3 mesiacoch som išla na kontrolu znova a výsledky boli také isté. Na to mi môj gynekológ povedal, že bude potrebné podstúpiť konizáciu. Úprimne povedané ľutujem, že som gynekológa nezmenila ešte keď mi nič nebolo. Možno preto, že kým som chodila raz do roka na preventívnu prehliadku jeho neľudský prístup mi až tak nevadil, ale naposledy mi po mojej otázke "Aký vplyv má konizácia na tehotenstvo v budúcnosti?" len chladne povedal: "Zvýšené riziko potratu.", z čoho som zostala dosť vystrašená. Čítala som si veľa diskusií o tomto zákroku a viem, že vo väčšine prípadov to dobre dopadne, ale na druhej strane som sa prednedávnom rozprávala s kolegyňou, ktorá mi povedala, že s displáziou žije už roky (taktiež CN II-III) a konizáciu nepodstúpila (má krásnu zdravú dcérku a jej tehotenstvo bolo bezproblémové). Mojím problémom je, že naozaj neviem čo mám teraz robiť. Či podstúpiť zákrok, zmeniť gynekológa alebo sa dať jednorazovo vyšetriť (ak je to možné) aj u iného odborníka, aby som vedela či konizáciu musím alebo nemusím podstúpiť. Na jednej strane si hovorím prečo hneď ísť pod nôž a riskovať v budúcnosti zdravie bábätka (k tomu mám diagnostikované polycystické vaječníky), keď to nie je potrebné a na druhej strane si zas hovorím, že s rakovinou (ktorá sa môže objaviť v priebehu rokov) môžem potom na bábätko zabudnúť úplne :/ Prosím poraďte. Ďakujem

lubka23
autor
15. júl 2017

@jaroslava1992 ahoj Jarka, za seba ti odporúčam vysetrenie u dr Jendrušaka v Banskej Bystrici.Je to onkogynekolog a mamolog sukromny.Moj dr mi po prvej dcere povedal ze mam tie iste vysledky ako ty a treba to operovat, posluchla som sesterku dala sa vysetrit v BB a operacia sa nekonala (v ZA moj dr ma uz objednaval na zákrok), otehotnela som so synom a po druhom pôrode som mala vysledky este zhoršené tsk mi to v tej BB hned urobil a tak krasne ze aj tretie dieta by som vynosila v pohode aj prirodzene porodila.. inak ak planujes deticky riadne sa na tu konizaciu zameraj a daj sa vyšetriť aj inde.. tam hrozi aj porod predčasny nakoľko ti skracujú z krcka alebo cisársky rez co by nebola az taka katastrofa.. jendrusaka najdes na www.ogama.sk 🙂
Drzim palce