Kostná ostroha v pätách

pamella2828
25. jún 2017

ahojte ma niekto problemy s kostnou ostrohou v patach??dakujem

sofia1
25. jún 2017

Ahoj ja mam,chodila som na laser a nepomohlo😢.operovat nechcem....

stankadu
25. jún 2017

ahoj ja som bola u ortopeda a on, že či chcem chodiť na laser alebo mi pichne "obstrek". Vtedy som bola s malou na materskej, tak mu vravím nech mi pichne do chodidla. Asi 2-3 dni bolelo ale odvtedy mám už 6 rokov pokoj. Síce som mala asi po roku bolesti, také akoby krče v päte, no po mesiaci to ustalo.

sofia1
26. jún 2017

@stankadu no to si neviem predstavit ten obstrek,kazdy ma plasi,ze to strasne boli😢

juriva
26. jún 2017

Mne tam dali injekciu 2 x pomohlo

stankadu
26. jún 2017

@sofia1 no aj ja som sa bála ked mi išiel ihlou ku chodidlu, ale teda na počudovanie to pichlo tak normálne ako aj iná injekcia. Ale zase každý vníma bolesť inak. Hlavne že pomohlo. Mne pichol len 1x.

pamella2828
autor
26. jún 2017

@stankadu
ahoj a dakujem za info,chcem sa este spytat aky konkretny obstrek to bol??🙂dakujem

pamella2828
autor
26. jún 2017

@juriva
ahoj a tie injekcie boleli ked ti to pichali?a ako dlho uz nemas problemy bolesti odkedy ti to pichli??dakujem🙂

cacianka
26. jún 2017

ja som mala už 2x, v rozmedzí cca 12-15 rokov.
1.x UZV, a ešte nejaká rehabka, ale to vôbec nezabralo, potom ma poslali na ožiare. , na onkológiu Heydukova. aplikovalo sa to len priložením na presné miesto a dlhšie mi trvalo vyzuť sa ako aplikácia.
po tých rokoch som si rovno pýtala ožiare a to som bola na Onko Klenova, tiež to trvalo iba pár sekúnd. tie usadeniny/výrastky ten liečivý lúč rozbije, vyplaví sa to
cca po 10-12 dňoch od prvého ožiaru mi bolesť prešla a mám zase pokoj .

juriva
26. jún 2017

@pamella2828 neboj da sa to...mam pokoj uz klop klop 7 r
Aplikovali mi to 2 x...a som ok

stankadu
26. jún 2017

@pamella2828 no tak toto ti neviem povedať, doktor to mal v ambulancii a hned mi to aj pichol. Neviem už či to bol obstrek, jednoducho injekcia. 🙂

pamella2828
autor
26. jún 2017

@cacianka ahoj, mna pred par dnami tiez ortoped poslal na tie oziare tak som tam minuly tyzden volala a objednali ma az na oktober,aj ty si tam dlho cakala??a predtym oziarom ti aj davali nejaku injekciu alebo nie??

cacianka
28. jún 2017

ja som vôbec nečakala dlho, asi 10 dní. a kde si volala ? skúsim sa ti spýtať tam kde som bola ja...
nič mi nepichali ! len som prišla, v čakárni som si chvíľu 10-15 min. počkala , uviedli ma do príslušnej miestnosti k stroju, ľahla som si dole bruchom, ten prístroj je niečo ako obrovská pracovná lampa - tými ramenami nasmerovali také niečo ako veľké pero na moju pätu, len opreli o kožu tupý hrot. laborantka potom vyšla von do jej ochrannej kabíny , povedala nehýbte sa, a o 3 sekundy môžete zísť, hotovo.
(aj ked sa objednáva na presný termín, môžu byť nejaké posuny, stará babka sa hýbe pomaly, príde nejaký urgent)
tá dávka ožarovacej látky je veľmi nízka, aplikovaná iba na maličkej ploche a pôsobí na tie usadeniny tak, že ich rozbije a postupne to telo vyplaví. nič iné nepoškodí, ani kosti, ani tkanivá.
nič iné necítiť, absolútne to nebolí, a to som predtým pri kráčaní trpela ako kôň a najmä pri nástupe/ýstupe po schodoch a v mhd... skoro som to ani nezbadala ako len som si po pár dňoch uvedomila, že ma nič nebolí !
mama mala pred rokmi takéto usadeniny aj medzi priehlavkovými kosťami. teraz mám už 4 roky pokoj. mama 10 rokov.

nitranka03
28. jún 2017

Moja skúsenosť : ja som si pravdupovediac ostrohy privodila sama. Nosila som "žabky"... dlho, predlho, noha na rovnom, nesprávna obuv. Topánka musí byť v prvom rade na mierne vyvýšenom opätku, aby váha tela nebola sústredená len na pätu, ale hlavne na prednú časť chodidla. Bolesti som mala hrozné. Trvalo to asi 4-5 rokov. Pravidelne som chodila na obstreky do piat , obstreky pomohli, ale len dočasne, avšak mala som vždy hroznú reakciu na tvári po obstrekoch. Boli tam nejaké kortikoidy a moja tvár vyzerala hrozne. Vždy sa to vyvŕšilo na mojom výzore. To sme museli zastaviť. Nakoniec som dostala od ortopéda lístok na onkológiu. 3 ožiare na päty. Ja som mala na obidvoch nohách. Vystála som si to, ožiare pomohli. Ale nie hneď, asi až po 4 mesiacoch po ožiaroch som zistila, že mňa to už nebolí. Dovtedy to bolo hrozné. Keď som ráno vstávala, nohy sa mi podlamovali, čo to bolelo a pokiaľ som to rozchodila, aj som si od bolesti poplakala. Ak si niekto myslí, že nejaké gélové "podpatenky" do topánok to dajú do poriadku, tak je to omyl. Treba to čím skôr riešiť. A v mojom prípade, mi lekár ešte odporučil dole s váhou, samozrejme, čím viac kilogramov, tým viac váha na päty. Neviem, či som sa toho zbavila navždy, avšak teraz mám už asi 5 rokov kľud. Snáď navždy.... držím palce každej, ktorá sa s tým bude trápiť.....

cacianka
28. jún 2017

@nitranka03 liečenie ti trvalo asi preto tak dlho, lebo si to veeeľmi dlho "prenášala". a ako píšeš - najviacti pomohli ožiare, tak ako mne. mne to prešlo cca asi po 10 dňoch, stále menšia a menšia bolesť.

cacianka
28. jún 2017

a je pravda že problémy robí nesprávna obuv - žabky, balerínky a pod.noha, a hlavne jej klenba potrebuje správnu podporu

modrava
29. jún 2017

no tak to vam zavidim. ja som bola na oziaroch pred 4-5 mesiacmi a pata ma boli tusim este viac. ale niekde na forach som citala, ze dakomu to zabralo po pol roku, inym po roku. tak cakam a dufam...

cacianka
30. jún 2017

skúste sa na to popýtať znova, možno bola vrstva usadenín veľká, tak to celkom nerozbilo a nevyplavilo sa všetko.
asi to treba zopakovať, ale radšej to riešte, nenechajte sa takto trápiť, netrpte zbytočne.

gubrinka123
4. júl 2017

dievčata mam pre vas riešenie bez liekov,/aspom od bolesti/, som sestrička a pracujem s ozdravnou kozmetikou Tiande /prirodna vyrobena podla receptur tradič. činskej mediciny /mam ju osobne vyskušanu a funguje a učinky sa dostavia za kratku dobu , je tu riešenie aj na vaš problem 0903409211

pamella2828
autor
4. júl 2017

@gubrinka123
ahoj a kolko to stoji??dakujem🙂

gubrinka123
4. júl 2017

ahoj , krem + naplasť v baleni su 4ks/tie sa ešte strihaju na menšie kusky
teraz je akcia 10,80e

kakakina
6. júl 2017

@gubrinka123 a fakt to aspoň trosku pomáha?Ja už rok trápim už som absolvovala razove vlny aj obstreky,mastila a mocila už v kadečom a bolesti strasne😢Už sa chystám na oziare do Ružomberku

uplneneznama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubrinka123
7. júl 2017

ano pomaha to od bolesti a čiastočne naplasti aj proti vzniku nových kalcifikatov

modrava
10. júl 2017

tak ja som sa pytala tej sestricky na radiologii, ze ci to ziarenie ma posobit na kost (kalcifikat) alebo na makke tkanivo. povedala, ze na makke tkanivo. znicia v nom nervove zakoncenia a clovek prestane citit bolest. ale ten vyrastok ostava. akurat neotravuje cloveka kedze ho uz neciti. tak neviem ci verim na nejake odstranovanie skostnatenych casti cimkolvek. poskodena kost sa bude stale branit vytvaranim ochrannej vapenatej vrstvy. tak neviem..

natalia1985
22. júl 2019

Zdravím tema sice stará ale neviete mi poradiť ked aj mna to boli predpokladám ze mam tiez asi tu ostrohu ci najprv treba k mojej doktorke a potom na rtg alebo ako to funguje postup ďakujem

kamka6
22. júl 2019

@natalia1985 Áno najprv k svojej obvodnej tá ti dá výmenný lístok pôjdeš na ortopédiu a tam ťa už vyšetrí najprv RTG. Ja som absolvovala liečbu laserom aj elektroliečbu nič nepomáhalo az rádioterapia mi pomohla ale tiez az po tretej séri mi ibolest prestala

natalia1985
22. júl 2019

@kamka6 takze zasa nadlhe čakania objednania a okolo toho všetkho kym kdesi objednáju to bude aj 2 mesiace a nejaka mast zatedy nato sa neodporúča!

kikulo
6. dec 2019

Ahojte pridám sa k vašim postrehov ja som trpela rok kým som zašla za ortopédom ten má poslal na rtg terapiu co nezabralo tak ešte raz po 3mesiacoch opäť nič neskôr som bola na razovej vlne a nakoniec som skončila na operačke a teraz sa liečim

pamella2828
autor
8. dec 2019

@kikulo ahoj a ta razova vlna ti nepomohla??a aku konkretne operaciu ti robili??

dadika41
9. jún 2020

@kikulo ahoj aj mňa zaujíma operácia, ja už som zufala, mam za sebou 2 oziare pravej nohy a teraz idem na 3 oziar a 1 ľavej nohy. Ja mam tak strašne bolesti že ledva chodím. Na tu pravú mi to ešte moc nezabralo, už som s toho zufala.