Krivá kostrč a problém otehotnieť

zuzumat
15. jún 2013

Ahojte dievčence!
Máte niektorá problém otehotnieť a zistili vám krivú kostrč? Stretli ste sa s prípadom kedy sa po napravení kostrče podarilo nejakej snažilke otehotnieť?
Ja mám problém otehotnieť už cca 5 rokov. Posledné 2 roky ma bolieva kostrč. Neurologička aj ortopéd povedali, že ju mám krivú. Ortopéd mi navrhol napraviť ju cez konečník. Na nete som sa však dočítala, že sa dá napraviť aj Dornovou metódou. Tá sa mi pozdáva viac. Máte niektorá skúsenosť? Pomohla vám niektorá z týchto metód?

aristka
15. jún 2013

a je problémom otehotnieť konstrč,to je hlúposť ,ja mám takú chrbticu na zaplakanie,že radšej ani dr,nejdem lebo by ma nepustili do práce,ale viem si to riešiť sama cvikmi a mám tri deti...ono sa hovorí ak neotehotnieš do roka po snažení treba to riešiť zo svojím gyn.a samozrejme aj manžela,toho rieši urológ,lebo problém môže byť aj na jeho strane,ortopéd ti môže len odporučiť či je tehu u teba vhodné,ale neplodnosť nie je záležitosť chrbtice ani neurológa ani ortopéda...

zuzumat
autor
16. jún 2013

@aristka všetky vyšetrenia už máme aj s manželom za sebou a všetko je OK. To, že nemôžem otehotnieť kvôli tej kostrči mi nepovedal ortopéd. To som si našla na nete. Mne to aj dáva zmysel, lebo vraj ak je krivá, tak sú posunuté aj vnút. orgány a hlavne maternica. Keď je krivá chrbtica, to by nemal byť problém. Tento týždeň idem s výsledkami k neurologičke, tak sa jej na to popýtam.

aristka
16. jún 2013

@zuzumat no niekedy si tá príroda s nami robí čo chce...a nechá čakať a kostrč je súčasť chrbtice a moja je vybočená od konstrče no jedna katastrofa,aspoň platí jedno je to individuálne....no dúfam ,že sa dočkáte a bábo príde... 😉

zuzumat
autor
16. jún 2013

Ďakujem 🙂
veď toto... každé telo je iné a stačí, že v ňom len niečo nehrá a je problém na svete :(

sinda2210
16. jún 2013

ahoj, aj ja mám krivú kostrč a poriadne. A dokonca som mala problém otehotnieť, ale dôvod bol kocúr. Ako ho prešlo auto, tak som do mesiaca ostala v tom. Ale potom som tú krivú kostrč využila na PN, pretože sa mi nechcelo naťahovať v práci a doktori boli hotoví, no to Vás ale musí bolieť 🙂 nebolelo a dcéra mala už 11 rokov. Držím palce a verím, že sa určite bábatka dočkáte a pokial ste obaja ok, tak to určite príde

andrejta
16. jún 2013

@zuzumat vyskúšaj Cvičenie podľa Mojžišovej, mali by pomôcť, len to treba cvičiť aspoň tri mesiace

zuzumat
autor
16. jún 2013

@andrejta ďakujem! Už som o tom čítala na nete, pozriem ako tie cviky vyzerajú a vyskúšam 🙂

zuzumat
autor
16. jún 2013

@sinda2210 mala si toxoplazmozu (či ako sa to volá) ? Alebo myslíš, že mačka v dome škodí? My máme na dvore mačku, no ja ju koľkokrát aj mesiac nevidím. Neprichádzam s ňou do kontaktu, ja moc mačky nemusím... je svokrina 🙂
Ale toxoplazmu nemám aj na to mi robili vyšetrenie na infekčnom.

zuzka1.
16. jún 2013

ano kriva kostrc suvisi s nemoznostou otehotniet, ja idem na napravanie kostrce koncom juna, cez konecnik 😝 otehu nemozem 4,5roka

zuzumat
autor
19. jún 2013

@zuzka1. tak nech Ti to dobre dopadne. Viem, že to spolu súvisí, na internete je o tom veľa popisaného. Máš nejakého dobrého doktora, ktorý má v napravaní cez konečník dobré výsledky, alebo ideš bežnému ortopédovi?

zuzka1.
19. jún 2013

@zuzumat mam jedneho, ktory sa okrem ineho venuje specialne napravaniu panvy a vnutornych organov -ma 90% uspesnost.co sa tyka otehotnenia, po napraveni panvy, samozrejme, ked sa vylieci ine, a ostava toto.

zuzumat
autor
19. jún 2013

@zuzka1. a odkiaľ je, ak sa môžem spýtať. Ak môžeš, napíš mi aj jeho meno. Stačí aj do správy. Ďakujem!

zuzka1.
19. jún 2013

@zuzumat pan Dr.Batalik, Nitra - momentalne ma plne az do konca septembra. ak chces cislo poslem do spravy

zuzumat
autor
19. jún 2013

poprosím to čísielko 🙂 A je ortopéd?

leamax
21. nov 2013

ahojte. mne povedali, ze pohnuta kostrc mi moze za potraty. tiez ma posielaju na napravenie cez konecnik, ale strasne sa bojim toho. mala som problem uvolnit konecnik na klistyr pred laparkou a to bolo v domacom prostredi, neviem, ci sa mi podari uvolnit sa u doktora. mam z toho strasny stres 😝
@zuzka1. blbe, ale mozes mi to, prosim popisat? bolelo to? dal ti nieco na uvolnenie alebo proti bolesti?

9adka9
2. apr 2014

Ahojte, tak ja mam tiez zastrcenu kostrc dnu....bola som u nas u napravaca a ten mi povedal ,ze to moze za nepolodnost...zemi to napravi cez konecnik....mam pco ,momentalne som po drillingu a nic ...od decembra jedna menstruacia...takze nic moc...tak asi skusim aj toto len neviem ci mi to nastartuje ovulku...mate s tym niekto skusenost?

leamax
2. apr 2014

@9adka9 hlavne si to nedavaj napravat hocikomu, ale niekomu, kto s tym ma skusenosti, niekomu overenemu. aby nenarobil viac skody ako osohu. po napraveni sa ti isto viac prekrvia vsetky organy v panve, ale ci to moze mat aj vplyv na cinnost vajecnikov, to ti neviem povedat. kazdopadne drzim prsty 🙂

9adka9
2. apr 2014

@leamax Tak tento pan taketo veci robi uz dlhe roky...tak dufam,ze nebudem lutovat a pocujem len chvalu na neho...akurat mi napraval stavce...taku bolest som mavala,ani lieky nepomahali a ujo porobil coro moro a rameno uplne volne...

leamax
3. apr 2014

@9adka9 tak super 🙂 nech pomoze 🙂

9adka9
3. apr 2014

@leamax dakujem...no ked sa podari tak sem hned capnem meno aj kontakt na neho...

9adka9
4. apr 2014

Kostrc napravena...ani to nebolelo len som to citila ako to skocilo a ze chrruup a bolo to na mieste...a teraz som zvedava co bude 🙂 keby to niektorej uz pomohlo tak nech sa ozve...

dzein123
6. apr 2014

9adka9 -ako to prebiehalo?co ti robil?napis buď tu alebo do správy prosím.dakujem 🙂

leamax
6. apr 2014

@9adka9 super 🙂 teraz by si mala cvicit, aby neskocila naspat. isto ti dal nejake cviky, ze?
neboj, pomoze to 🙂

8454037526
10. nov 2019

@zuzka1. Dobrý deň viete mi dať kontakt na pána ktorý náprava panvu ??dakujem