Krv z nosa, vysoký tlak a bolesť hlavy

patik114
10. okt 2017

Ahojte dievcata mala ste niektora take ze pustila sa vam krv z nosa tak ste mali vysoky tlak a bolest hlavy a aj na druhy den bolest hlavy na jednej strane ??

hivanik
10. okt 2017

@patik114 ...su to priznaky vysokeho tlaku...treba ho liecit

vedvieskto
10. okt 2017

@patik114 určite ísť za lekárom, samotná bolesť hlavy nemusí byť zvýšený tlak, ale s krvácaním, to treba určite skontrolovať

katrin21
10. okt 2017

ja som toto mala v tehotenstve pri preemklapsii, to uz mi islo o zivot.. obcas som videla aj take akoby male strieborne hviezdicky pred ocami... posledny tyzden, ked uz tlak bol fakt vysoky, tak pravidelne nad ranom krv z nosa ma zobudila a aj rano niekedy a aj hlava ma uz bolievala velmi niekeedy...tiez som mala v lahu okamzite akoby plny nos ked je nadcha... tam uz neni co cakat, treba to riesit.. ty si tehotna, ci nie? lebo ak nie, tak to ries tak ci tak, aby si si neprivodila nejake krvacanie tym vysokym tlakom ( do mozgu a pod)

vedvieskto
10. okt 2017

Na to nemusí byť ani tehotná, ženy sú obecne ohrozenejsie CMP ako muži a hlavne z dôvodu väčšieho počtu aneuryzmat v mozgu, toto treba jednoducho odsledovať či si alebo nie si tehotná

patik114
autor
10. okt 2017

Nie som tehotná

deti95060810
10. okt 2017

jednoznačne vyšetrenie u obvodného....

patik114
autor
10. okt 2017

Dievčatá v novembri mám preventívnu a normálne sa bojím ísť

snehuuulienka
10. okt 2017

@patik114 nečakaj do novembra.....!!!
Normálne choď za obvodnou lekárkou.Popros sestričku nech Ti zmeria tlak,no a lekárke vysvetlí to presne takisto ako tu nám na fore.....taktiež treba aj doma merať tlaky,a sledovať to,zapisovať vsetko....je to tichý zabijak.to snáď vies,s tlakom nie sú srandy,viem o čom hovorim...
Dr ti dá ihneď lieky na zníženie tlaku,už aj obvodacka môže predpísať ,nie ako to bolo donedávna,že mohol len internista,fakt nečakaj!

katrin21
10. okt 2017

@patik114 ale ved sa nemas coho bat, ale november je daleko,, len potrebujes nejake lieky na tlak uz skor, ked vies o tom, ze ho mas vysoky..... takze klud a chod k Dr. urcite skor...
posle ta k internistovi a ten nasadi liecbu 🙂

vedvieskto
10. okt 2017

@patik114 ako neviem čoho sa bojíš, vysoký tlak ma 1/3 populácie a tak 1/5 o tom netuší, rezimove opatrenia, potom lieky, ale je to vždy lepšie ako chronické problémy čo z toho vyplývajú

hivanik
10. okt 2017

@patik114 ...kolko si mala tlak?

jeennyv
10. okt 2017

@patik114 moj ocino to mal..merala si si tlak? ...bolo to z nicoho nic ci v nejakej stresovej situacii...ako vela robia aj cievky v nose...ako som uviedla oci to mal v pre neho stresovom obdobi tlak ma ideal, ale pre stres vyletel pustila sa krv, no siel k dr a aj na orl a pricinou krvi boli jemne resp slabe cievky v nose a to mu potom "zatavvili" a bolo dobre..chod normalne k dr a hlavne nepodliehaj panike A katastrofickym scenarom

patik114
autor
11. okt 2017

@katrin21
@snehuuulienka dievčatá ešte pred rokom som bola z vysokým tlakom dala mi magnézium ale potom už som vôbec nemala vysoký až včera len

patik114
autor
11. okt 2017

@hivanik 144/93

suve99
11. okt 2017

@patik114 - nasaď si magnézium, dostatočne pi tekutiny. Ak sa nebude tlak zvyšovať, ani nebude Ti tiecť krv z nosa počkaj do preventívnej a potom to rieš...Ak sa to zopakuje treba ísť ihneď k lekárovi a nečakať na november..

katrin21
11. okt 2017

@patik114 tak ked je to len jednorazovo, tak to nemusi nic byt.... zas to nemas 160/110 alebo tak... takze mozno to nic nebude

hivanik
11. okt 2017

@patik114 ...to nieje az tak strasne vysoky....ale pozor moja znama prekonala infarkt pri tlaku 120/80...radsej by som isla k lekarke

snehuuulienka
11. okt 2017

@patik114 meraj si aspoň ráno a večer....a zapisuj si TK
Môžeš mat len nárazovo z rozculenia.....alebo stále je takýto,tam už by som rozmýšľala nad liekmi,Mg nestači pri takomto tlaku,aspoň u mňa mg už bol slaby

patik114
autor
11. okt 2017

@snehuuulienka nie vcera dnes uz mam dobry jak som vzdy mala ale hlava obcas ma zaboli

katrin21
11. okt 2017

@patik114 meraj si vzdy 3x a predtym aspom 10min sediet v klude... prvy tlak neber do uvahy a dlasie dva - z nameraneho sprav priemer..

letrus1985
23. feb 2019

dobrý večer chcem sa vás opýtať neviete niekto my poradiť čo robiť pre pol hodinkou sa my z ničoho nič spustila krv z nosa podarilo sa my ju zastaviť po 10 - 15 minutách v tom ma začala bolieť hlava , a teraz znova sa my spustila .. a hlava ma boli silnejšie a silnejšie ... dakujem za odpovede..

katrin21
23. feb 2019

@letrus1985 si tehotna? Odmeraj si tlak