Vysoký tlak v 38. týždni

smutnysmutko
11. apr 2023

Mala ste niektora vysoky tlak krvi v 38 tt? Posledne dva tyzdne mam v poradni tlak 140/100 a beriem stale 2x denne magnezium co vraj uz neni dobre lebo oddialuje porod…. Pred sviatkami mi doktor povedal ze ma neposle do nemocnice len preto aby som tam nelezala cez sviatky. Ja sa citim dobre, neboli ma ani hlava aj krv a moc mam OK …

maris5
11. apr 2023

Vysoky tlak v tehotenstve je rizikovy. Doktor ti uz mohol nasadit lieky na tlak. Rataj s moznostou, ze lekari mozu rozhodnut o porode kedykolvek, ak sa vyskytne problem. Nohy nemas opuchnute?

martamasarova
11. apr 2023

@smutnysmutko mate taky tlak aj doma? Alebo len na poradni.... Lebo mozete mat syndrom bieleho plasta...skuste si merat aj doma a konzultovat to s gyn....

anavixy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anavixy
11. apr 2023

Ak nemas zvysene bielkoviny v moci, opuchy, bolesti hlavy, ale len zvyseny tlak, tak to preeklampsia nie je. Na tlak ale existuje aj ina liecba, konkretne lieky na tlak (Dopegyt), nie len magnezium. Urcite si ale meraj tlak aj doma v klude aspon 2xdenne a ak budes mat stale vysoky tlak, tak sa ho skus spytat na iny druh liecby.

nyphadora
22. dec 2023

Prosim ťa ako to dopadlo ? Mam dosť rovnaky problem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre