Laktobacilóza v pošve

dd99
2. mar 2023

Ahojte, viete mi prosím niekto povedať, ako je vo výsledku znázornená laktobacilóza?
Mám pri laktobaciloch ++ a lactobacillus sp. produkujúci H202. E.coli ojedinele, aj stafylokok, tak neviem, či ide o laktobacilózu alebo baktérie :(
Ďakujem!

zaneta14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dd99
autor
3. mar 2023

@zaneta14 vdaka. Znamena to teda, ze mam laktobacilov nedostatok?

zaneta14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teki1
3. mar 2023

@zaneta14 Peroxid vodíka? To máš prosím odkiaľ túto info? 👀

dd99
autor
4. mar 2023

@zaneta14 to viem, len kvasinky mam prave uz v 3 nalezoch negativne. Z krvi mi vysli igG prekonana infekcia protilatky

kp7333
4. mar 2023

@dd99 tak z bakterii tam mas stafylokoka a e-coli, konziltuj s gynekologom, ci je to na liecbu atb alebo zatial nie. pravdepodobne ano, ked si s tym neporadil ani premnozeny laktobacil. samozrejme zavisi aj od subjektivnych tazkosti.

dd99
autor
5. mar 2023

@kp7333 ano, asi to bude na nejake tie lokalne atb. Minuly rok som brala sirokospektralne viackrat a to mi asi oslabilo mikrofloru a “privolalo” bakterie, lekar sa preto chcel liecbe atb (zatial) vyhnut no zrejme to bude nevyhnutne.
Paradoxne, takmer vsetko mi potlaci priznaky: Vitagyn C, antimykotika, laktobacily do posvy, no nic to uplne nevylieci.
Priznaky mam predovsetkym palenie, svrbenie, na zaciatku to bol riadny mliecny ci vodnaty vytok, teraz uz skor ruzovy/hnedy, obcas s krvou ale vzdy je bez zapachu.