Laparoskopické odstránenie vajcovodu a kyretáž

5. feb 2022

Ahoj baby , prosím Vás možno budete mat niektorá podobnú skúsenosť . Teta mala veľkú cystu v pravom vajcovode ktorý jej nedávno odstránili . Vajenicky sú v poriadku , tých sa nechytali . Ale ide o to, že 2 týždne po laparoskoickej operácii - odstránenie toho vajcovodu sa zrejme spustila MS ale veľmi silná (veľké kusy ) sa vylučujú . Primárka jej spomenula že doktor okrem laparky urobil aj kyretaz maternice . Doktor ktorý ju operoval jej neoznámil že toto urobí . V správe nie je nič uvedené . Neviete niektorá či je to bežne robiť aj kyretaz pri odstránení cysty? Prečo potom take silne krvácanie , takéto vraj nikdy nemala . Je to úplne iné čistenie alebo MS , neviem ako to nazvať . Máte niektoré podobnú skúsenosť ? Ďakujem

miskamicha
5. feb 2022

Hm je to divne preco, pretoze stale pred kazdym.zakrokom.pacient podpisuje informovany suhlas. Iba ak sa jedna o nevyhnutnu vec tak sa spravi v jednom sedeni. Ale poloha na laparku a kyretaz je rozna. Chce to rozhovor s operaterom a riesit komplikacie na pracovisku kde ju operovali.

basska_b
5. feb 2022

Tak ja som po kyrete a prvu MS som mala pomerne slabu... cize to neznamena, ze kyret = silna MS. Vakcina nebola? Ta to vraj robi... ked tak nech ide za gynekologom, on skontroluje maternicu. Poslednu MS pred touto silnou MS mala kedy? Nemeskala jej kvoli zakroku? Tym padom mohla vystelka narast viac a teda bolo silnejsie krvacanie

e1i
5. feb 2022

Ak by jej kyretaz robili tak ms dostane tak o 4-6 týždnov. Mne brali vajcovod pre mmt bez kyretaze a dostala som normalne ms. Ak by mala kyretaz ma len spinenie a normalna ms sa dostavi az neskor. Tak mi vysvetlovala dr.po op. Môže to mať inu príčinu, nech zbehne na vyšetrenie

janetinka27
6. feb 2022

je objednana na kontrolu po zakroku? treba sa tam poradit. pri kyretazi asi neplatia ziadne vseobecne pravidla, ka som dostala ms vzdy v predpokladanom termine,cize raz dokonca len tyzden po kyretazi. je ale zvlastne,ze jej o kyretazi nepovedali. mojej sestre zobrali vajcovod pri mimomaternicovom,ale kyretaz jej urobili samostatne den predtym.

autor
6. feb 2022

@basska_b po operácii najrpv spinila jemne, a potom o 2 týždne MS silná . MS mala 9.1 a operácia bola 24.1 a mala dostať normálne MS (má pravidelnú MS ) až 6-7.2

autor
6. feb 2022

@janetinka27 bola na kontorole ale sono jej nerobil , neviem no .. len vyberal stichy

autor
6. feb 2022

@e1i hej hej poviem jej nech zajtra zavola doktorovi