Lekárka ma stále posiela na mamografiu

12. jún 2023

Baby mam 35 a gynekologicka ma vkuse posiela na mamografiu. Ved to vysetrenie pokial viem maju mat zeny po 40ke nie? Myslite ze to niecp znaci?

ivana11155
12. jún 2023

Ved si sa mala opytat doktorky, ze preco. Nemala si nejaky nalez na ultrazvuku, ktory chcu este lepsie pozriet cez mamograf?

zuwa78
12. jún 2023

Ja som mala to vysetrenie v 37,38 r.....

floki1994
12. jún 2023

Niekedy sa posiela aj skor...nemala si nejake cysty a tak? Vsak vie preco to robi...sla by som

beataxxx
12. jún 2023

Vôbec nezaškodí to skontrolovať, hlavne ak si niekedy brala hormony

h2
12. jún 2023

Čo znamená, že ťa tam v kuse posiela? Ona ťa pošle, ty tam nejdeš, tak ťa pošle zase? Veď choď, keď je to podľa Dr. potrebné. (Aby si neskôr neľutovala...)

yanni
12. jún 2023

A preco nejdes, ked ta posiela?

mandzula
12. jún 2023

@autor mozno to vyplyva z rodinnej anamnezy. Nemas v rodine niekoho, kto mal s prsiami problemy?

melanta
12. jún 2023

Nerozumiem tejto otázke. Ako my môžeme vedieť, čo to značí? Ale tvoja lekárka to vedieť bude, je potrebné otázku adresovať jej, prečo podľa nej nestačí sono prsníkov.

cookie29
12. jún 2023

mna z tohoto vzdy nadvihne.... poznam zeny, co zomreli na rakovinu prsnika, krcka maternice a mali <30 dokonca < 25 je to nesmierne smutne...
ak Ta lekarka posiela, tak asi ma nejaky dovod. Najjednoduchsie je, opytat sa, preco? Moze mat nejaky nalez, napriklad pri stere, pri vysetreni prsnikov, moze byt rodinna anamneza a podobne... su "podobne" typy rakoviny, napriklad rakovina traviacej sustavy a prsnikov. Tebe sa to moze zdat ako dve rozdielne veci...
Ved vzdy je lepsie ist zbytocne ako nieco zanedbat. A byt Tebou, som rada, ze sa doktorka stara.

kamatopo
12. jún 2023

Neprekonala u vás žena v rodine (matka,teta či sesternica ) rakovinu prsníka???? Ja mám túto diagnózu v rodine a už odvtedy ma moja doktorka pre istotu pozoruje. Chodím každý rok na sono.

veselo_neveselo
12. jún 2023

Nie. Mozno je opatrna. Beries hormonalnu antiku? Snazite sa o dieta? Rodinna anamneza?

Ved sa jej opytaj preco. Ak nechces ist, tak jej to tiez povedz, aby ta poucila ako dolezite je si kontrolovat si prsia pravidelne aj sama.

malebiele
12. jún 2023

a to je pre teba az tak obtazujuce? potom tam nechod aj ked ta posiela alebo jej to povedz aby ta neposielala...mna moja gynekologicka posiela kazdy rok preventivne, mam 31, ziadne problemy sme v rodine nemali a ani ja nemam ziadne problemy.. ale radsej pojdem preventivne, vysetrenie trva max 15minut aj s cakanim na vysledok, raz za rok to fakt nie je vela, zdravie mame len jedno a mozno prave tychto 15 minut moze zachranit zivot

luccija
12. jún 2023

Išla by som ..veď rakovina si nevyberá vek

dilino
12. jún 2023

Ja chodim každý rok od 20 rokov.A ako piše luccija pliaga si nevybera koľko máš okov.

autor
12. jún 2023

Antiku mi odmietla predpisat pouzivame kondom. Nikdy mi nic nevysvetli aj ked sa pytam nikdy mi nic nevysvetli. Neviem co moje sestri a mamka mali lebo som adoptovana

melanta
12. jún 2023

Koľko máš rokov? Ak ozaj 35, tak načase sa tak aj správať a nechodiť k lekárke, ktorá ti nič nevysvetlí, dokonca ani keď sa neopýtaš. Ani by ma nehlo chodiť k lekárovi, ktorý nevysvetluje. Voči takému lekárovi by som nemala štipku dôvery.

queen_mary
12. jún 2023

A v lekarskej sprave mas co?

summer23456
12. jún 2023

A aký problém máš ísť na tú mamografiu?

autor
12. jún 2023

@queen_mary aku spravu? Mne nikdy nic nedava

autor
12. jún 2023

@summer23456 povedali mi ze ked nemam problemy nemam tam ist

mandzula
12. jún 2023

@autor lekar s takym pristupom by uz nebol mojim lekarom. Je na tebe, aby si si nasla takeho, ktory bude ochotny s tebou debatovat.

cookie29
12. jún 2023

no preboha ved to bohate staci, nie je znama anamneza, takze radsej nepodcenit a ist. A pokial Ti lekar nesedi, lebo neodpovie na otazku a podobne, tak ak mas moznost, zmen.