Lézia - ranka na krčku maternici

zdenuskkka
26. feb 2021

Ahojte , mala niektora z vás ranku na krčku maternici ako to lekár riešil? ja zatiaľ čakám za výsledkami z cytosteru a potom sa uvidí...Mám veľký strach aby to nebolo niečo vážne.

simsalabim
26. feb 2021

@zdenuskkka ranku mam od prveho porodu, teda vyse 20 rokov. Nesposobuje mi problemy, cytologia OK, takze sa to nijako neriesi. Ono to nie je ziadna rana, co potrebuje zahojit. Je to kus sliznice z krcka maternice, ktore vytrca von (cize nie je vnutri uzavrete). Po porode to mal nejedna zena.

sorciera24
26. feb 2021

ja som mala ranku este ako bezdetna (asi vrodenu), sposobovala castejsie zapaly a ked uz mi vychadzala cyto II-IIa - tak to lekrka riesila zmrazenim ranky (ambulantne), odvtedy klop klop som zápal nemala, porodila 2 deti, a vsetko bolo ok

zdenuskkka
autor
26. feb 2021

@simsalabim
@sorciera24 ďakujem pekne už som trocha pokojná....najhoršie, že ja som hneď začala googliť a tam hneď rakovina....čakať za výsledkami 2 týždne je niečo hrozné, nedokážem sa na nič sustrediť...a este dala som si spravit iba ten obyčajný cytoster myslite, že aj ten zachytí kebyže niečo není ok?

simsalabim
26. feb 2021

@zdenuskkka nestresuj. Na vysledky cytologie sa tak bezne caka.

zdenuskkka
autor
26. feb 2021

@simsalabim prosim ta a ako by mi musela vyjst cytologia aby sa to zacalo riesit? lebo ked som si rychlo pozrela kartu tak uz v roku 2019 je tam napisana lezia lenze vtedy to dr. vobec neriesila...mozno mi nieco povedala pocas toho ako ma vysetrovala ale asi som to nejak nezachytila....bojim sa ci sa mi to nemohlo od toho roku 2019 zhorsit kedze minuly rok som kvoli korone prehliadku nestihla...

simsalabim
26. feb 2021

@zdenuskkka neviem 🤷‍♀️ Raz za cele tie roky, co ju mam, som cyto mala horsiu. Tusim urobili vyter, preliecili nejaku bakteriu, co nasli a urobili cyto znovu. A uz to bolo ok. Viac si uz nepamatam, bolo to uz mozno aj 10 rokov dozadu. Nestresuj, ta ranka je casty nalez.

seahorse27
26. feb 2021

Tiez to mam od 2. porodu. Cyto bola vzdy ok, takze sa to nijako neriesi. Je to bezny nalez u zien, ktore uz rodili. Sliznica maternice sa pri porode dostala von na krcok a uz to tak ostalo nastalo...