Liek Pregnyl. Užívali ste ho? Ako dlho trvá liečba?

xstelinka
21. aug 2007

Ahojte, mate niekto skusenost s pregnylom? V 14. den cyklu mi gyn. pichol jednu ampulku, zial sa nam nepostastilo, dostala som "vec" 😖 Vzdy sa to dava v 14.den cyklu? Ako dlho "liecba" pregnylom trva?

pepka
21. aug 2007

Ahoj xtelinka, ja som s dcerkou aj vdaka Pregnylu otehotnela, podarilo sa nam to vtedy na prvy pokus, takze neviem, kolko cyklov sa moze davat. Nie je to pravidlo, ze na 14-ty den cyklu. Pravdepodobne si tiez chodila na folikulometriu na UZV, ked lekar vidi, ze vajicko je zrele, "pomoze" mu injekciou Pregnylu, vdaka ktorej praskne no a vtedy treba zaliezt pod perinu a snazit sa co to da 🙂 (teda ja som mala velmi nepravidelne cykly, preto ta folikulometria, mozno pri pravidelnych 28-dnovych ovulacnych cykloch ju ani netreba a rovno sa picha Pregnyl uprostred cyklu). Ako je to baby?

diusa
14. okt 2007

Ahojte som tu nova , a preto o tomto pocujem prvy krat. To mozem ist k lekarovi a sama si to vyziadať? Ako mam postupovat?Kolko stoji? Poradte mi.

majkaa
27. nov 2008

pepka prosim ta a ako dlho ste sa snazili predtym? A ako je to po pichnuti s pregnylom so snazenim? Kedy je najlepsie sa snazit a je dobre mat predtym nejaku abstinenciu? dakujem

babulka123
27. nov 2008

majka pregnyl je na vyvolanie ovulacie to znamena ze ak ti ho pichnu tak ovulka nastane do 24, max do 36 hodin.. takze v case pichnutia pregnylu je najlepsie sa "cinit" alebo aspon okolo neho...

majkaa
27. nov 2008

babulka a ked ja mavam ovu tak okolo 16-17DC a teraz budem mat 13-14DC tak sa mi neposunie aj ms?

babulka123
27. nov 2008

juuuj tak to neviem ale osobne si myslim ze by nemalo.. vies to ze ty mas ovu niekedy inokedy je teraz jedno lebo ju budes mat vtedy ked ti daju lieky...
ale na ms by to nemalo mat vplyv.. a preco ti davaju pregnyl ked mas svoju ovu ???

majkaa
27. nov 2008

lebo to chceme skusit najprv planovanym stykom a az potom ked to nebude vychadzat tak IUI.

babulka123
27. nov 2008

ahaaaa takze IUI tym prijemnejsim sposobom??? hehehe budem veeeelmi drzat palce.. velmi

majkaa
27. nov 2008

take daco, na IVF a ICSI nemozem, tak zaciname radsej jedmnejsou formou a potom nakoniec len IUI keby nevyslo planovany styk. Ale nevedela som, ci to vsetky 3 budem musiet si pichnut pocas 1 cyklu, ale teraz uz viem.

babulka123
27. nov 2008

a preco nemozes ist na IVF ? uz ti to nepreplaca poistovna? a mate vsetky vysledky v pohode?

majkaa
27. nov 2008

ja mam z krvy vysledky dobre, manzelik ma len 0,5% morfologicky dobrych spermii, ale to bol len na jednom spg, tak to mohlo byt aj z antibiotik, tak este raz pojde. Na IVF a ICSI nemozem ist kvoli narkoze, je to pre mna nebezpecne.

babulka123
27. nov 2008

ahaaa.. tak to mi je luto..

co sa tyka toho sperm.urcite to bude lepsie ked pojdete na kontrolny.. budem veeeelmi drzat palce...

majkaa
27. nov 2008

vies ja v iny ako aspon priemerny spg neratam, takze urcite musi byt dobry. Asi ak teraz najblizsie dostanem ms, co dufam, ze nedostanem, tak potom sa objedna na dalsi spg.

babulka123
27. nov 2008

vyborny postoj... drz sa svojho optimizmu , niekedy to velmi pomaha...

majkaa
27. nov 2008

babulka vies co by bolo krasne, ze keby to vyslo tak 14-18teho by som nedostala ms a urobila by som si testik, tak by to bol naozaj krasny darcek na vianoce. Uz sa tesim, ale ak to nevinde, tak to bude krasny darcek na novy rok 😀

majkaa
27. nov 2008

babulka a vy sa ako dlho snazite? A bola si uz na IUI, alebo IVF alebo ICSI?

babulka123
27. nov 2008

nooo hovor mi o tom nieco .. ja idem 5. decembra na test ci nam vyslo nase druhe IVF tak som tiez zvedava, ci budeme mat vianoce trosku ine...

majkaa
27. nov 2008

jeminecko to fakt a niesi nervozna, lebo ja po ovu som taka nepokojna ci to vyslo alebo nie.

babulka123
27. nov 2008

no som , vies ale nezmenim to takze sa snazim byt aspon ako tak v klude.. ale nieje to jednoduche.. ale uz viem ake to bolo ked som bola na IUI a na 1 IVF, takze ... uz to mam trosicka lahsie.. ale ani z daleka nie som uplne kludna neboooooj ...

majkaa
27. nov 2008

a ako dlho sa snazite?

petkaerdal
27. nov 2008

ahojte,majka mozem sa spytat,preco by ti mohla uskodit narkoza? nikdy som nieco take nepocula 😕

babul cmuk

babulka123
27. nov 2008

peta ty ma vsade vymaknes...

no u nas je to cca 3 roky.. intenzivne.

majkaa
27. nov 2008

babulka to vazne tolko, to je uz naozaj aj na psychiku. A doktor vam povedal v com je problem, ci v tebe alebo manzelikovy?
Petka ja mam svalovu dystrofiu, cize ochabovanie svalstva, cize moje telo by nemuselo mat silu sa prebudit z takeho spanku.

petkaerdal
27. nov 2008

no jasne,babul aj ty vidis tu stranku taku roztiahnutu? co je s tou temou?

majkaa
27. nov 2008

petka este som zabudla, dvojvajecne dvojicky, to je uzasne 😵 😵 😵 😵

babulka123
27. nov 2008

petka nic.. mici mi poslala tehu vyrus.. ale nejaky roztiahnuty..

petkaerdal
27. nov 2008

majka tak je to smola,ivf je dost velka sanca,ak sa nepodari prirodzene,ale prajem ti,aby sa ti to podarilo samozrejme prorodzene

pri ivf je narkoza max.10 minut,vies o tom? aj tam je riziko?

dakujem majka,stalo nas to veeeelmi vela usilia a mame dvojnasobnu radost za to 😉

majkaa
27. nov 2008

petka nevedela som, ze tam je len 10min, ale nechcem nad tym este uvazovat a zamyslat sa nad tym. Uvidime ako to dopadne s planovanym otehnotnenim. Snazime sa nejakych 7mesiacov.

petkaerdal
27. nov 2008

jasne neuvazuj,len preto som sa pytala,lebo to je fakt lahka narkoza,vsade pri ivf je maximalne 10 minut..

spg mate dobry?

majkaa
27. nov 2008

praveze nie. Pohyblivost a mnozstvo je dobre, ale tvar je zly. Ma len 0,5% dobrych. Ale dufame, ze to bude len antibiotikami, ktore bral. Lebo predtym bol 2x na spg u urologa (tam ale tak podrobne nerobia vysledky), ale tam mu napisali ze 70-80%dobrych morfologicky, tak preto dufame.