Mal váš partner problém so sexom počas tehotenstva?

18. okt 2020

Ahojte, nemal váš priateľ/manžel problém so sexom počas obdobia tehotenstva?
My sme so sexom nikdy nemali problém, užívali sme si ho stále cca 4x do týždňa, ak som otehotnela ten prvý trimester sme dávali pozor, druhý tak 3x do týždňa a teraz už posledné 1,5mesiaca pred termínom sex v poriadku ale ako keby sa má bál dotknúť, doslova dotknúť tam dole.
Celkovo sa aj nerád dotýka bruska, sko keby sa ho bál. Mám pocit že má strašný strach z toho, pýtala som sa ho na to už viac krát ale vždy že nie že je to v pohode, a chýba mi už aj iné hranie sa ako len normálny sex.
Obavam sa aby aj po pôrode to takto neostalo lebo mám občas aj pocit že sa mu hnusim, čo ako tak nieje len neviem čo si o tom myslieť.

mamanadruhuu
19. okt 2020

Záleží to od povahy muža, nevieš čo v jeho mužskej hlave vŕta. Skús sa s ním porozprávať, povedz mu otvorene, že ti to je ľúto, že by si sa chcela s ním aj postiskať 😶 niektorí muži vedia rezignovať, možno sa bojí že tí ublíži predsa cez veľké bruško ťažko čosi robiť

nominativ
19. okt 2020

Poviem to tak, ako som to vnimala ja. Keby ma môj muž zrazu pred sebou polmetrovy pivný kotol, tiež mi to nepríde príťažlivé. :D u nás to v poslednom trimestri takto bolo pri oboch tehotenstvach, po pôrode sa všetko vrátilo do normálu. Ja viem, pre nás je bruško krásne, ale ruku na srdce, sexi to nie je ani vo sne. A môj muž sa brucha nedotkol, striaslo ho vždy, keď sa bábo pohlo. Nemá to rád, takéto telesné "anomálie" 🤣 Miluje svoje deti každou svojou bunkou. Akurát brucho preň je... Obrovské brucho čo sa hýbe lebo tam je zatvorené dieťa. 😀

lucilaines
19. okt 2020

Moj tiez z toho nebol nejaky nadseny, on sa bal, ze ublizi mne alebo babu. Stale sa kontroloval, pytal sa ma, ci ma nieco neboli a ze ci to babo nemoze citit. Stokrat som nu povedala, ze nie, ale aj tak ten blok nevedel prekonat. Po porode nebol vobec problem 🙂

zuzkablazejka
19. okt 2020

Môj muž tiež nechcel sex počas tehotenstva. Jednoducho sa bál že bábätku ublíži. 🤷‍♀️ Márne bolo vysvetľovanie že aj keby bol neviem ako obdarený tak k bábätku nedociahne, že bábo je v brušku chránené 🙈. Aj si to dal ako tak vysvetliť aj to chápal (tváril sa tak) ale stále mal proste v hlave ten strach ze ublíži bábätku.

virbonus
19. okt 2020

@nominativ Čudovala by si sa, pre koľkých mužov je tehotná žena sexi. Veľké bruško a naliate prsia sú symbolom plodnosti a preto nás to mnohých podvedome priťahuje a dráždi. Okrem toho z tehotnej ženy vyžaruje neha a láska a okrem toho aj vyzerá príťažlivejšie, pretože vyžaruje niečo zvláštne. Materstvo je nádherná vec a ako muž ťa seba poviem, že aj keď som to nikdy nezažil, mať tehotnú manželku, milujem sa s ňou kedy len bude mať ona chuť 🙂

ajko2011
19. okt 2020

Môj nemal problém. 🙂

ckatka
19. okt 2020

Zo začiatku sa trochu zdrahal (ale to aj ja), lebo mi bolo neprijemne a aj trochu nevoľno a stále som len spala co som bola taka unavená...
Ale keď bolo na druhej tretej kontrole všetko v poriadku a babo rástlo a prosperovalo...ja som začínala mat viac energie, tak sme pomaly skúšali, čo si môžme dovoliť. Ja napríklad večer už chcem spať...ale.taky rýchly ranný orgazmus je pecka....
No a v polohe zozadu je jedno ci máš brucho alebo nie...
Čiže za mňa áno...sex v tehotenstve je príjemný, uvolnujuci...A pokiaľ je zdola všetko v poriadku tak aj bezpečný. Ale treba sa s chlapom zladiť aby aj on to tak videl...

maggie1978
19. okt 2020

@virbonus veľmi pekne napísané...tiež si myslím, že pre mnohých mužov je tehotná žena sexi. Môjmu som sa páčila,v podstate postava sa mi nezmenila, mala som len bruško 😍, ku koncu to už bolo trochu nepohodlné, ale človek si nájde spôsob... Ale môže byť, že niektorí muži sa boja, aby neublížili bábätku, to sa dá pochopiť...i keď vraj to nie je možné...je to bezpečné.

nominativ
19. okt 2020

@virbonus z môjho okolia sa priznali k tomu, že ich to dráždi len určité... typy. :D za mňa je to neprirodzené, chcieť oplodniť niečo, čo už je oplodnené (ak sa na to už pozeráme takto) a s tým prvým evolučným dôvodom na sex je množenie sa. Čo je tuto úplne bezpredmetné.

Samozrejme, doma nech si robia ľudia čokoľvek, čo sa im páči. Toto myslím len v rámci diskusie, nie nejaké škatulkovanie.

nominativ
19. okt 2020

@virbonus inak, tvoj opis tehotnej je ako z časopisu, moje skúsenosti sú trochu reálnejšie, vyžarovala zo mňa (a z väčšiny z okolia) skôr frustrácia a čakanie na to, kedy to skončí. :D

Dnes mám nejakú realistickú náladu. 🤷🏼‍♀️😃

majulino
19. okt 2020

@nominativ 😂😂😂 presne toto opisalo moje pocity

maggie1978
19. okt 2020

@nominativ asi záleží na samotnej tehotnej žene ako sa cíti a to možno ovplyvňuje jej okolie, partnera, deti... Ja neviem, ale okrem prvých troch mesiacov som sa cítila veľmi dobre, užívala som som si to, vôbec som sa necítila ako neatraktivny slon, ... Práve naopak. Ale zrejme je to individuálne...

virbonus
19. okt 2020

@nominativ vôbec sa nehádam. Ty si žena a vieš najlepšie, ako si sa cítila. Vidíš to, úplne pochopiteľne, zo svojho pohľadu. Ja zasa hovorím za seba samého a myslím, že to tak má viac mužov. Nič nie je čiernobiele. Niekomu sa tehotná manželka páči, inému nie. Sto ľudí, sto chutí 🙂

kubkovamama
19. okt 2020

Veď otvorene sa porozprávajte.To,že ty máš pocit,nemusí v skutočnosti tak byt,neverím,že mužovi by sa fakt reálne hnusila vlastná tehotná žena.Mne bolo v 1.trimestri hrozne,takže to ani nešlo a muž teda to rešpektoval,ale bol hotový aj je,telo sa mení od krku až po členky a jeho to úplne fascinuje.Skor ja sa cítim ako mrož,neviem sa uložiť ani normalne chodiť, nie ešte rozmýšľať nad sexom.Termin mám o pár týždňov cca ako ty.Nejak vyhladkávať bruško ho tiez neberie.Obcas pohladka,ale oni aj tak necítia to kopanie ako my no a vlnenie bruska verím,že je pre mnohých aj desivé.Mne to ani nie je extra príjemné dotýkať sa často bruška.Podla mňa sa trápiš zbytočne,zrejme čakáte prvé a ono sú to všetko pre chlapa mega zmeny a pre teba vlastne tiež.S tým čo bude po pôrode sa nezatazuj už teraz,obaja budete mať prvé dni iné starosti-radosti.A po 6tonedeli ak budeš fit sa všetko vráti do pôvodného stavu.😉

pumi21
19. okt 2020

Hej hej začiatky boli ťažké, nie že by mu to bolo nepríjemné, skôr sa bál aby sa mne alebo bábatku nič nestalo. No nejak ako plynul čas, tak si na tu situáciu proste zvykol a nejak dostal potom ako tak tú odvahu heh

suzie26
19. okt 2020

My sme nemali lebo ja som nechcela 🙂 bála som sa o bábätko tvrdlo mi bruško .. ale tiež nechcel hladkať malú ani keď kopala

lucinka1988
19. okt 2020

Moj manžel s tým nemal žiadny problém, v prvom tehotenstve sme mali sex dokonca aj v deň, keď som išla do pôrodnice, teraz som v 20tt a tiež bez problémov, absolútne neriešil moje tehotenské bruško, dokonca sa mi to veľmi páčilo..Postavou som sa tiež nezmenila okrem bruška a toho, že mi narástli prsia 🤷‍♀️

ladyvi
19. okt 2020

My sme 2 a 3 trimester nesexovali vobec. Moj muz mi povedal, ze je to pre nho naozaj mile, pekne, brucho mi chytal, hladkal, nezdrahal sa ma, ale sexi to teda nie. Ma to tak, a ja mu to neberiem. A mne to v tom obdobi ani nechybalo. Moje libido bolo na bode nula v tom obdobi. Ale zavidim vsetkym babam, ktorym sa hormony zblaznili a mali chut na to vkuse, a este aj chlap nazhaveny ma tehulku. U nas presny opak.

viki128
19. okt 2020

My sme s mojim mužom tiež spávali menej a menej ako postupovalo tehotenstvo. Ku koncu bol tiež taky odmeraný, a stale tvrdil ze všetko je v poriadku.. Nakoniec som z neho dostala že ma veľmi ľúbi, ale nie je to pre neho atraktívne take veľké brucho, a aj v polohách sme boli dosť obmedzený.. No po tehotenstve sme po sebe zase pekne skočili a všetko je v poriadku 😁 tiež mi to vtedy bolo ľúto, išlo mi hlavou že sa mu nepáčim, že ma chce len keď som podľa jeho predstáv.. No to boli len tehu hormóny 😂 ľúbime sa

veve77
19. okt 2020

Moja milá.. neboj. Všetko bude opäť v poriadku. Som mesiac pred tretím pôrodom a opakuje sa to po tretí krát. To, čo u teba. Muži majú bázeň , aj strach.. s po pôrode sa stratena príťažlivosť vrátila .. u nás už 2 x.. Proste potom to opäť budeš ty, jeho dievčatko, jeho žena, jeho milenka.. A bude si ta opäť užívať a ty jeho. Neboj sa.

cacesova
28. okt 2020

U nás je to naopak, ja stým mam problém celé tehu😃 nemôže sa ma ani dotýkať pretože mi to neskutočne vadí... (bruško samozrejme áno)