Mali ste zvyšky v maternici po spontánnom potrate?

koudelkolin24
20. jan 2017

Ahojte, po spontánnom potrate mi na pohotovosti povedali, že mám maternicu čistú...to mi potvrdila aj moja lekárka. Avšak, ja som sa pre istotu objednala na súkromnú kliniku-kvôli kontrolnému usg. Ten mi už nerobili abdominálnou sondou, ale vaginálnou a lekárka tam našla asi 1 cm velký kúsok tkaniva...som z toho nešťastná, pretože všade čítam, aká zlá je kyretáž a že sa robí na slepo...čiže ani nemám isté či ten kúsok akurát "trafia" a odoberú ho...preto sa chcem opýtaž, či niektorá z vás nemá s týmito kusočkami skúsenosť a akú "taktiku" u vás zvolil lekár....mna totiž hned poslali na príjem. Ja som však nešla...príde mi to velký risk kvoli kúsočku, aj keď ten kúsoček môže narobiť ešte starosti...ale môžno u vás to riešili lekári konzervatívne....

A ešte jedna otázočka, po kolkých týždňoch ste dostali po spontánnom potrate MS?

Ďakujem krásne za rady

bosoriak
20. jan 2017

@koudelkolin24 V prvom rade, mrzi ma, co sa ti stalo. A naco si teda isla na tu sukromnu kliniku? Nasli kusok, povedali, ako sa da odstranit, ale ty nechces. Vyhodene peniaze a cas, aj tvoj, aj lekarov.

Mne prisla po prvom MA 4 tyzdne po, po druhom MA 10 tyzdnov po. V oboch pripadoch mi robili kyretaz a v oboch pripadoch som potom este raz otehotnela a donosila bez tazkosti. Zas netreba verit vsetkemu, co "sa pise" (kde? na forach alebo v medicinskych publikaciach?).

Na tvojom mieste nespekulujem a idem si dat spravit normalne zakrok a hotovo. Je to bezpecnejsie. Nechas si tam kusok, nedajboze sa zapali, aj tak budes musiet ist na kyretaz a este budes mat aj dalsie problemy. Lekari nie su masiari, nerobia to naslepo, robi sa to s ultrazvukom a ked zakrok robi skuseny lekar, tak sa naozaj niet coho obavat.

Drzim palce, nech si skoro fit.

koudelkolin24
autor
20. jan 2017

Ďakujem a ďakujem pekne za radu a info. Neboli to vyhodené peniaze, pretože som si to chcela overiť tou vaginálnou sondou. Gynekológ mi sám vravel, že sa to robí naslepo...usg po je už iba kontrola...a ak to nevyšlo robí sa to znova...Preto s tým nie som stotožnená :-/ všeko má svoje pre aj proti... :-/

anetkaadamko
20. jan 2017

a s hysteroskopom.... ??

koudelkolin24
autor
20. jan 2017

No práve preto by som chcela vedieť, či je taký nutný kyret, keď sa to možno vyplaví aj 1. menšruáciou...ale zasa čakať dovtedy... neviem...viete ono je zvláštne to, že používajú len abdominálnu sondu vždy po potrate...a keď nepoužijú vaginálnu, tak sa môže stať, čo mne...že som myslela že je to ok a nie je....

iritka
20. jan 2017

ja som mala zvyškov po spontannom potrate viac a bola som na kyretazi, ale predtym ich skusali zo mna dostat injekciami Methergin, nieco vyslo ale nie vsetko, preto som musela na kyretaz. po tych injekciach su celkom dost bolesti ako pri silnej menstruacii ale da sa to prezit, predpisali mi k nim aj kvapky proti bolesti ale dala som si ich len raz ked to bolo velmi bolestive. ked tak sa skus spytat na tuto moznost...

petrahanka
20. jan 2017

Ja som mala dve kyretaze za sebou vv rozmedzi 2 mesiacov lebo po prvej ma vraj zle vycistili moj gynekolog mi na kontrolnom sone po dvoch mesiacoch po potrate a kyrete nasiel nieco v maternici myslel.si ze mi tam nieco ostalo tak mi odporucil znovu kyret tentokrat u neho na sukromnej klinike a potom sa z histologie zistilo ze to neboli zostatky plodu ale nieco co tam kludne mohlo ostat. Tiez som sa bala ci potom ked znovu otehotniem donosim kedze pri kyrete sa otvara krcok nasilu ale donosila som v pohode.

mon84
20. jan 2017

a ja som prave ten opacny pripad, po spontánnom potrate mi ostali kusky a nesla som na zakrok, vyslo to s prvou ms. Vlastne aj pri potrate som zvolila konzervativny pristup - plod bol uz mrtvy, ale nesla som na zakrok, pockala som si, kym to nevyjde samo..

koudelkolin24
autor
20. jan 2017

@iritka Ďakujem krásne 🙂

koudelkolin24
autor
20. jan 2017

@mon84 to si ma potešila, že to 1. MS môže vyjsť...to mi príde prirodzenejšie, ale ja sa len bojim aby sa to dovtedy nezapálilo...
@petrahanka no vidíš, takže zákrok zbytočný...takému chcem aj ja predísť...

Chcem sa ale ešte opýtať...ja som dva týždne po potrate...nespomínate si, nemali ste ako keby menštruačné bolesti? nie sú silné...skôr také ako by som to mala dostať...lenže je eše príliš skoro si myslím... :-/

libka28
20. jan 2017

@koudelkolin24 Noo, to je vyborna otazka, nechcem strasit- poviem ti len moju skusenost s kyretom po spont. porode- porod bol predcasny, potom zistili zvysky a tak 2dni po por. mi robili kyretaz. Chybu spravili, ze neskontrolovali uspesnost zakroku a normalne maprepustili. Po sestonedeli mojmu gyn na kontrole takmer vypadli oci na ultrazvuk, pozeral sa, meral, sale sa pytal, ci nemam nejake tazkosti apod. Mala som tam zvysky 8 tyzdnov! po nepodarenej kyretazi. Skusal injekciu (nazov lieku neviem) a asi po 5tich dnoch, ked sa nic nedialo, ma poslal na hysteroskopiu, co je kamerou dnu a pekne prezriet kazdy centimeter a odstranit vsetko, co tam lekar vidi a nepatri tam. Teda pre peniaze- hysteroskopia je drazsia pre poistovnu- som musela podstupit 2x narkozu a vsetko nechutne s tym spojene (myslim pobyt v nemocnici- aj s dojcatom). S druhym tehotenstvom po troch rokoch nebol problem- na prvy sup! Ak by som si mohla vybrat, radsej si sama zaplatim rovno hysteroskopiu a viem, ze idu presne a na istotu...

petrahanka
20. jan 2017

@koudelkolin24 ja si spominam velmi presne ze menstruaciu som mala uplne inu ked som tam mala tie zostatky...spinila som dlho pred aj po mrche a ked som to spomenula dokymu hned mi robil sono

koudelkolin24
autor
20. jan 2017

Ďakujem Vám dievčatá...treba si dať pozor na všetko...to je jasné...preto som sa hned nechcela dať na milosť a nemilosť kyretu...

koudelkolin24
autor
20. jan 2017

Mňa tiež napadlo, že si môžem stimulovať maternicu bylinkami...sú bylinky ktoré sa nemôžu v tehotenstve lebo vyvolávajú sťahy maternice...a teda mne by mohli pomôcť...

sense
20. jan 2017

Mala som 2 potraty, v oboch sa maternica vycistila sama, dalsia ms prisla 1x 28den a 2x 23den

senta_sofia
20. jan 2017

@koudelkolin24 ani kyret nie je 100% a kolkokrat na to pridu az ked ma zena problemy, takze si myslim,ze ked pockas, nic sa nestane. Keby ti liezla teplota alebo si mala nejaky vytok,tak proste pojdes.

koudelkolin24
autor
20. jan 2017

Ďakujem Vám aj za podporu! 🙂

koudelkolin24
autor
20. jan 2017

Musím V8m napísať, že som sa akurát poradila s jedným gynekologom a on mi povedal, že kyret sa robí u nás ale vo svete sa snažia o prirodzenosť a že maternica ma samočistiacu schopnosť, takže ona sa bude snažiť en kúsok vylúčiť...je ešte možnosť dať si pichnúť injekciu na stimuláciu maternice, ale že ani to by nerobil...počkal by...prvou menštruáciou o krásne môže vyjsť von...tak mi trocha odlahlo...len teraz nech to VYYYJDEEE!!!

iritka
20. jan 2017

@koudelkolin24 držím palce nech sa podarí, skús piť aj alchemilkový čaj, ten vraj pomáha čistiť maternicu😉

koudelkolin24
autor
20. jan 2017

Ďakujem veľmi pekne iritka 🙂 už pijem 🙂

komentatorka
5. máj 2017

Ahojte, tak ako si dopadla
@koudelkolin24?
ja som začiatkom marca mala spontanny potrat. Na kontrole mi zistil ze tam maly kúsok ostal, dal mi injekcie methergin. Kontrola opäť zle. Tak sme čakali na menstruaciu. Opäť nevyšlo. Tak teraz si opäť picham methergin dvojnásobnu dávku a čakám. Na zákrok po toľkom trápení by som už nerada šla.

koudelkolin24
autor
14. jún 2017

Ahojky @komentatorka , prepáč že až teraz, ale nechodím sem často...dopadlo to tak, že to pekne menštruáciou vyšlo..pila som aj spomínaný alchemilkový čaj...ten kúsok tkaniva som nemala veľký, ale aj mal ti môže urobiť problém...no ako mi vravel ten lekár, je to lepšie nechať to na prirodzenosť...viem, že sú lekári, ktorý aj na samotný sponntánny potrat čakajú...neriešia hneď všetko kyretom...
Dúfam, že ti to dopadlo dobre 🙂 Držím prsty!

jasadaresa
17. dec 2018

@mon84 prosim ta, v ktorom tyzdni odumrel plod? A ako dlho si sa cistila/krvacala? Ja sa prave rozhodujem, ale dr.ma postrasila, ze mozem dostat infekciu ked budem cakat a radi mi radsej kyret... tak neviem

mon84
18. dec 2018

@jasadaresa cca v 7tt som zacala jemnucko spinit. Cca v 10tt sa to uplne spustilo, najprv zo mna vyšiel plod a potom ako silny menzes cca 8 dni. Dr ma sledoval, ak by boli priznaky zapalu, hned by som isla do nemocky

dejna_
9. júl 2020

@koudelkolin24 ahoj ako si vtedy dopadla som na Tom rovnako...spontánny potrat v 10tt bábo ostalo v 6+ ....na kontrole mi zistili že tam mám 20 MM niečoho a že stena maternice je ešte 20 MM...ako postupovali u teba 🙏. Ďakujem za radu