Mám 14 rokov a nemám menštruáciu

monikakominarikova
16. mar 2021

Dobrý deň... mám 14 rokov, za niekolko mesiacov uz 15. Nemám menštruaciu(vytok mám už asi 2 a pol roka, je obcas biely obcas zltkavy) prsia mi uz zacali rast, ochlpenie tiez. Je to v poriadku ze este nemam menzes? Alebo som chora? Skusila som si to googlit ohladom toho zltsieho vytoku a ziadne dobre spravy to neboli...

hello_kitty_2
16. mar 2021

Myslim ze je to uz taky trosticku hranicny vek ale nemas sa coho bat. Nie je ani nic zvlastne ked dievca dostane 1 menzes v 16. Ak sa velmi bojis zver sa rodicom a mozte ist k obvodnem lekarovi a na endokrynologiu. Ale naozaj si nemyslim ze je dovod na obavy. Zacina sa to rozbiehat u teba ;)

majamat
16. mar 2021

@monikakominarikova ms prichadza u dievcat an kocni puberty a na konci rastoveho urychlenia, ktore je v puberte, su deti, co rastu rpiemerne a aj dospievaju rpiemerne a su deti,c o maju urychleny vyvoj - tie dospievaju skor a naopak deti,c o maju oneskoreny vyvoj. pusem len o zdravych detoch. pri oneskorenomvyvoji samozrejme dietvca dostane ms neskor. pri urychlenom moze kludne v 11r a poznam aj take, co ma od 9r.
ty kludne mozes mat oneskoreny vyvoja ms ti pride mozno aj kazdu chvilu.

majamat
16. mar 2021

to, ze ti rastie ochlpenie a prsia, znamena, za sa puberta rozbehla. ak by si mala problem s vyvojom, cize ak by si mala nejaku poruchu, najpravdepodobne by sa ani toto nerozbehlo.

tuippo
16. mar 2021

@monikakominarikova Upokoj sa, ja som mala prvú menštruáciu mesiac po mojich 15 narodeninách

janai1
16. mar 2021

@monikakominarikova bud rada 😀 do 50 si ešte toho užiješ 😀

Sú aj baby co dostanú prvú ms v 18 a sú úplne zdravé

evaachesa
16. mar 2021

Myslím že je to v poriadku, ja som dostala až v 16tich 😃 aspoň máš dlhšie pokoj 😏

monikakominarikova
autor
16. mar 2021

@majamat a ten žltý výtok neznamená nič zlé?

saxana000
16. mar 2021

Tiez som dostala az na strednej..

martinocenocka
16. mar 2021

Ja som tiez az nejak v 9. Triede dostala ked uz vsetky kamosky mali

bavlnka92
17. mar 2021

užívaj si kým nemáš každý mesiac takéto "starosti" 😅 ja som vždy závidela tým ktoré dostali až po mne 🙊

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
17. mar 2021

@monikakominarikova moze to znamenat len to, ze sa u teba zvysila hormonalna aktivita. no ako baby pisu, ak nieco nie je ok, tak treba k dr.

desore
20. mar 2021

Hlavne klud, 14 rokov je uplne v poriadku. Skor mi je luto 11 rocnych dievcatiek, ktore uz menstruuju. Btw...cim blizsie k rovniku, tym skor zeny menstruuju, 8-9 rocne dievcata. Severanky az na strednej skole.