Mám panickú poruchu a chcem bábo

jablcko1
6. feb 2009

Trpím panickou poruchou a rada by som mala už bábo, ale bojím sa že mi bude tehotenstvo znepríjemňovať táto porucha. Určite nie som jediná, čo ju mám, tak by som vás prosila o príspevky, ako ste to vy zvládli, aké ste mali problémy počas tehotenstva, či sa vám objavovali príznaky PP a pod. Ďakujem, veľmi mi pomôžete.

cestovatelkaandrea
17. okt 2011

@tepka Ahojki po dlhsej dobe. Tak ako si nakoniec zvladla porod? Ake to bolo? Rodila si cisarskym alebo si to zvladla prirodzene?

cestovatelkaandrea
17. okt 2011

@cherry1981 aj ja mam ten isty problem. tri-styri roky nic a potom sa to objavi znova. prave teraz mam obdobie, ked sa uzkost a panika dostava do utlmu. ale zima a jar boli narocne.

p69majka
5. dec 2011

@bufy25 ahoj. o akej špeciálnej diéte hovoríš? ja mám PP 8 rokov a o tomto som nepočula. ĎAkujem za radu. 🙂

p69majka
5. dec 2011

@lala123 ahoj. ja som to tiež pozerala na nete, lebo nechcem už brať AD. Ja som si teraz kúpila Tryptofan od Kompavy a zatiaľ teda ako tak, ale dúfam, že bude lepšie. Jeseň je pre mňa hrozná a Vianoce ani nehovorím 😢

p69majka
5. dec 2011

@amulienka ahoj. ja mám PP 8 rokov. teraz som bez liekov. V tehu som lieky nebrala vôbec. teraz beriem tryptofan , B komplex, magnézium a ľubovníkový čaj 2 krát denne. Môže sa piť tento čaj dlhodobo bez prestávky? Ďakujem.

p69majka
5. dec 2011

@janka29 ahoj. pozerala som stránku. je to super. a ty čo konkrétne berieš? dala si si poradiť alebo si si sama vybrala?

p69majka
5. dec 2011

Baby ahojte. Mali ste niekedy pri PP aj pichanie v hlave, pálenie a tlak? Už to pociťujem asi pol roka. Bola som aj u neourologičky, ale okrem skoliózy chrbtice mi nič nezistila. Krvné testy ok a aj CT hlavy. Tak neviem, čo si mám o tom myslieť. 😖

megy
5. dec 2011

já mám úzkostnou poruchu v kombinaci s panickou poruchou, jsem poprvé těhu - bez léků a musím říct, že se to dá zvládat. brala jsem dvojkombinaci léků, kterou mě kompenzovali, a jakmile mě zkompenzovali, tak jsem otěhotněla😀 takže dr. nebyl nadšený, ale já jsem za těhu vděčná 😀

janka29
5. dec 2011

@p69majka ja momentalne nic mam 2 a pol mesacne babatko ale akurat som dnes volala s doktorkou trosku sa necitim uplne ok a ze mam si dat 3 dni polku frontinu a uvidime. brala som predtym seroxat. jasne dala som si poradit mam super doktorku co beha po celmo svete a trafila mi hned lieky

janka29
5. dec 2011

@p69majka asi som ti zle napisala 🙂 asi si mala na mysli www.bachovaterapia.sk ? alebo ?
ale i tak momentalne som po porode cele tehu som bola bez liekov a boli tahsie dni. ale nikdy sa mi uz PP nevratila ako to bolo prvy krat. ja akurat mam teraz taky blby pocit ze akoby ma v krku neprijemne seklilo niekedy ma nuti zakaslat alebo taka neprijemna vlna na hrudi ale trva to sekundu ale nie som nadsena volala som doktorke ze teda kojim ci daco robime a ze mam si dat na tri dni polovicu frontinu 0,5ky aby sme to zazehnali skor ako to zas bude blbe tak si necham poradit. ja ked som sa liecila liekmi ja som sa citila uplne super.
baby zvladla som s touto PP 2 tehotenstva a 2 porody da sa to drzim vsetkym palce.

janka29
5. dec 2011

@lehotka ahoj mas zhruba take babatko ako ja. to bola riadna krava ked take povedala dobre ze si vymenila ja chodim k doktokrke co robila prednostku chodi po svete a sama mi povedala ze nie je dokazane ze lieky maju vplyv na babatko ja som nemusela brat nic pocas tehu ale mala som stavy ze som chcela ale najpr nech vydrzim do 12tt potom bolo ok a v 16tt som pocitila prve pohyby ako druhorodicka uz som nechcela. ja som mala asi stastie ze nemam nejake hrozne prejavy ale viem ze ked som sa liecila citila som sa uplne super. Ozaj beries teraz nieco? kojis? ja kojim a nechcem velmi brat lieky no uvidime hadam vydrzim rok kojit.

p69majka
5. dec 2011

@janka29 aj ja som zvládla dve tehu a dva cisaráky. Pri liekoch som sa cítila ako tak, ale posledný rok aj s liekmi to nebola žiadna sláva, brala som Cipralex 1/2 ráno a na obed a potom už len ráno. To sú také mini dávky. Teraz už neberiem a dávam si Tryptofan, Bkomplex a varím ľubovníkový čajík. Ja som sa chcela opýtať na konkrétne tú bachovu terapiu, že čo si brala a aké máš s tým skúsenosti? Ďakujem.

lehotka
6. dec 2011

@janka29 teraz beriem lieky, ako pred otehotnenim - normalne davky, pocasu tehu som ich mala znizene, nekojim, od zaciatku- dala som si vysadit, lebo som sa bala poporodnej psychozy... 😖 drz sa 🙂

janka29
6. dec 2011

@p69majka co je to tryptofan? susim aj ja ten B komplex. ja som sa zas pri liekoch citila akoby mi nic nebolo ani ani ze beriem nejake lieky. ja som rodila klasicky obe deticky. K bachovke tak mala som stretko s tou pani co je na tej stranke bola v KE tak sme sa stretli. teraz mam taku barlicku tu krizovu esenciu ako cukriky ked mi je horsie dam si pri tehu mi dost pomohli kedze ja som sa to chcela zvladnut bez liekov. pri prvej dcerke mi ani nechybali lieky som verila ze som vyliecena. ale neskor sa to vratilo ale v ovela slabsej forme. No a ta pani z bachovky Milota sa vola mi daco namiesala a to som brala myslim ze zabralo len ja som taka ked uz je dobre prestavam brat.
@lehotka ja som sa toho nebala poporodnej psychozy. ak ty sa drz.

mna len baby stve ten moj krk ja viem minimalne problem oproti vam niektorym ale stve ma ten neprijemny pocit v krku. dala som si vecer frontin polovicku z 0,5 ze mozem v pohode ked 4 hodiny nebudem kojit a veru ani som sa necitila ze daco som vzala a malu som kojila az o 5 hodin krasne spinkala od 19 -24 hod 🙂 je to zlaticko, mam to stastie ze obe dievcatka su zlate kludne babatka. druhu ucim samostatnosti. @lehotka kupila som si knihu co mi odporucila kocka na MK co mame temu septembrove zlaticka sukromnu : sebejiste a spokojene dite super kniha super pohlad na deti ako ich ucit a ucit k samostatnosti od babatka a spokojnosti.

janka29
6. dec 2011

pozeram dievcata stare prispevky ako ste to krasne zvladli a mate uz vacsie deticky 🙂

dadikadodik
7. dec 2011

Ahojte ,
neviem presne, ci to co ma prenasleduje je panicka porucha, zatial som nebola na ziadnom vysetreni, ale vnimam ,ze teraz ,ked som tehotna, je to akoby horsie.
Uz davnejsie sa to asi zacalo tym, ze som mala v duchu predstavy, z nicoho nic, sa mi v mysli vynoril obraz, ze sa mi nieco stane, videla som sa napr.v kaluzi krvi a pod.
Potom to prestalo a nastalo dost dlhe obdobie kludu. Myslela, som si, ze som len proste bojazliva povaha, stale si totizto dokazem najst nieco kvoli comu sa mozem trapit, a dokazem sa vysuzovat doslova k stavom uzkosti, rozne katastroficke predstavy, a ani riesenie toho problemu niekedy nepomoze.
Teraz som v 18.tyzdni a niekedy sa mi doslova nechce ani vstat z postele, stale myslim na rozne situacie, ktore sa mozu stat, ze to nezvladneme s manzelom, ci financne, alebo psychicky, bojim sa o babetko, o byt, o seba o manzela...
pomaly ma to privadza do sialenstva..

cherry1981
7. dec 2011

@dadikadodik No podla mna je to viac uzkost, ja som teda zacala mat riadnu uzkost na zaciatku tehotenstva tiez som sa stale bala, a panickou poruchou trpim aksa to da nazvat este ze trpim, lebo uz som dlhsiu dobu v pohode, a nepotrebujem lekara ani lieky nastastie. Lieky som ani nikdy nebrala, len som musela koly panickej poruche navstevovat a podstupovat psychoterapiu, ale uz nastatie je dobre, ale ja som sa bala ist aj sama von, do obchodu, ze sa mi nieco stane.
Teraz v tehotestve mozes byt viac uzkostliva, poznam podla seba, drzim Ti palce nech cim skor lepsie vzdy ked Ti zacnu behat niejake myslienky po rozume zacni mysliet na nieco pekne ine.

dadikadodik
7. dec 2011

@cherry1981 dakujem za podporu 🙂 dufam,ze mas pravdu, keby to neprechadzalo tak asi navstivim doktora, lebo sa bojim, ci sa to nebude zhorsovat, a nechcem skodit babenku, obcas placem len tak, ze ako mu to mozem robit, miesto toho aby sa cely moj svet tocil okolo neho a toho,ze sa na nho tesime strasne, tak si stale najdem nieco pre co sa trapit, :(

cherry1981
7. dec 2011

@dadikadodik No to poznam ja som to mala na zaciatku strasnu uzkost a z toho depresiu, ale uz to opadava aj ked su dni ked ma to chyti, a tie dni neznasam 😠 Vtedy sa snzim mysliet nanieco pekne, aby som odvtatila zle myslienky aj ked nie vzdy to ide 😉 Prejde to uvidis drzim Ti palce, ak by nie navstiv lekara, mne moja psychologicka veelmi pomohla ked som bola v najhorsom. Drzim Ti palce 🙂 🙂

dadikadodik
7. dec 2011

@cherry1981 Dakujem este raz 🙂 Si mila,, prajem tebe aj rodinke, a malinkemu, ktore je na ceste aby ste vsetci boli zdravi a stastni 🙂

cherry1981
7. dec 2011

@dadikadodik Dakujem krasne aj ja Tebe 🙂 🙂 🙂

p69majka
8. dec 2011

@cestovatelkaandrea
@cherry1981
@janka29 Baby ahojte. Mali ste niekedy pri PP aj pichanie v hlave, pálenie a tlak? Už to pociťujem asi pol roka. Bola som aj u neourologičky, ale okrem skoliózy chrbtice mi nič nezistila. Krvné testy ok a aj CT hlavy. Tak neviem, čo si mám o tom myslieť.

p69majka
8. dec 2011

@lussy211
@danielka31
@deniska2
@werumka
@jedna_iva Baby ahojte. Mali ste niekedy pri PP aj pichanie v hlave, pálenie a tlak? Už to pociťujem asi pol roka. Bola som aj u neourologičky, ale okrem skoliózy chrbtice mi nič nezistila. Krvné testy ok a aj CT hlavy. Tak neviem, čo si mám o tom myslieť.

cestovatelkaandrea
8. dec 2011

@p69majka ahoj, ja osobne nie. mne sa vzdy len rozbuchava srdce, rychlo dycham a je mi na odpadnutie. a ked mam dlhsie obdobie uzkosti, prestava mi chutit, prehana ma, a mam stale problemy s bruchom.
mna skor hlava boli ked uzkost alebo panika pominie. ale mozno z toho stresu co prezivas 😖 neviem, skusim kuknut do mojej knizky co mam o uzkosti a dam ti vediet.

Inak baby ja som prekonala svoj panicky strach zo soferovania. Robim si vodicak a ide mi to dobre. V minulosti keby ste mi povedali, ze mam soferovat, tak by som sa od strachu dovracala a teraz po par hodinach strach zacal ustupovat a ja som zistila, ze sa v podstate nemam coho bat.

cherry1981
8. dec 2011

@p69majka Ahoj ja ja som mavala tlaky a palenie ked som dostala panicky atak. Ak to mas aj mimo toho a vsetko mas v poriadku mozes to ma z chrbtice z krcnej 🙂

p69majka
8. dec 2011

@cherry1981
@cestovatelkaandrea Ďakujem veľmi pekne za reakcie. Ešte mám ísť na ko k neurologičke, tak jej skúsim o tom povedať a uvidím. len niektorí lekári nemajú o PP ani šajnu a potom pozerajú na človeka ako na blázna.
@cestovatelkaandrea gratulujem k prekonaniu fóbie . ja mám vodičák od 18 a jazdím v pohode, aj keď niekedy tiež sa trošku premáham. Spúšťačom pre moju PP bola práve autonehoda, ale sedela som na mieste spolujazdca, takže možno preto mi asi nevadí až tak veľa jazdenie. ja musím , mám dve deti a keď treba aj sama si s nimi zájdem kam potrebujem. 🙂

janka29
8. dec 2011

@p69majka ja som mala pichanie v hlave aj teraz pocas tehu je to ta PP. dnes som volala svojej doktorke tak sme sa dohodli na 1/4 seroxatu pocas kojenia ze to jej neublizi a myslim ze mne ta davka bude stacit ja som i tak normalne brala ked som nebola tehu jeden den 1/4 a druhy 1/2

janka29
8. dec 2011

baby ja som mala to stastie ze mne sa uz taka hrozna panika nevratila jasne aj teraz som mala nervy na ten moj krk a ze co ak sa mi predsa len daco stane a trosku mam na seba nervy mohla som vydrzat bez liekov kym kojim ale ubezpecila ma ze 1/4 seroxatu isto ze jej neublizi a zas ja chcem si konecne malu vychutnat pri starsej som trpela kojila som ju 15 mesiacov a nevedela som si ju tym padom vychutnat ako som zas potom presla na lieky bola som uplne ok. mne lieky pomahaju. ja ked nie som ok sa citim tak ze sa neviem uvolnit neviem sa dokonale tesit nie ze by som sa netesila ale viete ako to myslim. starsia ma 4 roky je to uzasne dievcatko mudre a malinka je tiez zlatucka chcem si ich vychutnat vsetkymi zmyslami o chvilu vyrastu a odidu mi to myslim samozrejme obrazne. hadam nie som az taka zla matka kvoli tej 1/4 . inac ja nemam ani busenie nic len ten taky hnusny neprijemny pocit v krku take hnusne steklenie az niekedy co ak sa nenadychnem a potom si poviem co si sprosta to je len PP nadychnes a proste trapi ma to ten pocit.

cestovatelkaandrea
8. dec 2011

@p69majka ja som bola len asi ztraumatizovana zo slovenskeho instruktora a preto som nechcela jazdit.
jedinu vec, ktoru som zatial z detstva uplne neprekonala je strach z noci. hlavne ked mam byt sama doma, tak to akosi neviem prekonavat. vtedy ma chyta panika. ked som jeden-dva dni sama doma, tak je to ok, ale akonahle je to na dlhsie, tak je to zle. Aj napriek tomu, ze mam doma drobca. mam to od detstva, asi mozno kvoli tomu, ze nas ako deti strasili a potom pri zaspavani mi pracovala dost fantazia. celkovo v nasej rodine sa aj dost hovorilo o chorobach, tak aj to moze byt dovod. teraz s tym bojujem a davam si velky pozor aby som ten svoj strach na drobca nepreniesla. ale v podstate je to uz omnoho lepsie. ked som sa dokazala vyrovnat so soferovanim, tak dufam, ze sa dokazem popasovat postupne aj so strachom z noci.

cestovatelkaandrea
8. dec 2011

@janka29 ten pocit poznam 😉 a netrap sa kvoli liekom. ja som sice lieky nikdy nebrala, ako doktor povedal, nie je to u mna take vazne aby som musela ale ak ti to pomaha tak sa netrap. urcite nie si zla mama 😉 mozno o par rokov to zvladnes aj bez liekov.