Mám rýchly tep. Mám ísť na odber krvi?

zabka78
5. jan 2009

Našla som túto tému, ale zaradilo mi ju do Tehotenstva. Nie som tehotná, tak tu zakladám novú.

Dnes som bola u Dr. na vstupnej prehliadke. Všetko OK, až na rýchly tep. Vedela som o tom, že mám vyšší tep, ale nečakala som, že bude chcieť robiť nejaké vyšetrenia okolo toho. Teraz rozmýľam, či ísť na odber krvi. Taaak sa mi nechce. Zaujímalo by ma, ktoré z vás majú vyšší tep, ale nie tie čo ste tehotné, v tedy je to normálne. Môj tep, keď si ho doma meriam v kľude je približne 80-90/min.

daka122
1. jún 2013

@neli18 vôbec to nieje v poriadku ,

daka122
1. jún 2013

@kika112 práve že nemám, celý týžden bol ok , rano som sa prebudila a ešte som si povedala ako super som spala a asi do 5 min taketo bušenie . ☹

skbotop
29. jún 2013

Mne naordinoval kardiolog lieky na vysoky tlak a betablokator na znizenie pulzu. niekedy mam tlak aj 100/65 a pulz 50. Kardiolog mi hovori ze vzdy lepsie nizsie hodnoty ako vyssie. pri pulze 50 mam zasa obavu ci mi nezlyhava srdce. ale asi jeto ok ked tak povedal kardiolog.

miska1988135
29. jún 2013

Ahoj, mala som podobný problém. Tlak som mávala v norme, no niekedy bol nižší, ale to my ženy mávame. Pokým som nezistila ze som tehu, pila som kávu, fajcila, brala rozne lieky, dokonca som mala aj predpisane stereoidy na astmu. Mávala som tep aj 140. Isla som k dr na kontrolu a povedal mi ze to mozem mat zo psychyky.je pravda ze som tazsie zvladala stres ale nemyslim ze by mi tak stúpol tep. Pred par tyzdnami som sa dozvedela ze cakam babo, prestala som pit kavu, fajcit, brat vsetky lieky, a ked som bola na roznych vysetreniach tak som mala lepsie výsledky, ako ked som brala tie lieky. Samozrejme ten tep mi najviac vyskoci pri fyzickej aktivite, ked cvicim aj na 160, takze ma to dost obmedzuje :( zistila som ze mam aj malú šelesť na srdiečku, tak musim ist este aj na sono srdca, ale ako som prestala s liekmy cigaretami a kavou moj stav sa 98% zlepšil. Ale urcite chod na prehliadku a doktor by ta mal poslat na interné.

froschka
29. jún 2013

@zabka78 ja som mavala tep v klude aj 120 a sla som hned k dr ktory mi urobil ekg... Bolo v poriadkuna tep sa vysvetlil tym ze som zrovna bola prechladnuta..
Inak mavam tep v klude 80-90
Takze ak mas pochybnosti chod k lekarovi a daj si natocit ekg aj odobrat krv a budes pokojna

zuzuliatko89
30. jún 2013

@skbotop 50 je v poriadku, neboj sa 🙂 ja som tiez brala betablokatory istu dobu, nakoniec som prestala fajcit a pit kavu a zistila som, ze vsetko je v poriadku aj bez liekov 🙂

edermina
14. feb 2014

ahojte ľudia ja mám mne a pohybuje tep v rozhraní od 89 - 110.
Naposledy keď som bola u gynekológa tak mi nameral 140/95 tep 98 a potom som musela chodiť pravidelne k svojej lekárke na meranie tlaku a tiež mi namerala také isté hodnoty a doma zase nízke ale tep bol vyšší. A teraz si musím stále merať tlak a ja si ho meriam ráno a večer a hodnoty tlaku je vyššie a ten tep ma desí. Bojím sa čo sa mi stane.
Užívam antiko a zvýšená funkcia štítnej žľazy a k tomu chronický zápal štít žľazy. Bojím sa aby som nemala v tridsiatke slabé srdce. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😒 😒 😒 😒 😒 😒 . Dúfam to to dobre dopadne. 🙂

edermina
14. feb 2014

nejem slané, sladké až takom veľkom množstve mám veľa pohybu na čerstvom vzduchu. Mastné jedlá som obmedzila, lebo som mávala v minulosti aj s cholesterolom problémy. Mastné a vyprážané nejem vôbec. Slaninu, parky, salámy, klobásy a hod dogy a iné mastné svínstva som vyradila s jedalníčka. A sladké veľa nemôžem jesť kvôli mikóze a som sa dočítala, že to pridáva na rokoch. A biely cukor je zlý. Tak, že som si povedala všetko s mierou. Ale údeniny sú v tabu nie sú dobré. Jedla som párok a vyvrátila som ho von.

Len som veľmi moc schudla od 70 kg na 59 kg a bojím aby som v lete nevážila 50 kg tak to by som som mala podváhu ☹ i napriek tomu koľko toho veľa zjem. Je to tragédia.

dada000
17. feb 2014

Ahoj ja som pocitovala busenie srdca isla som k lekarovi dal mi na 24hod.pristroj holter a ten mi zameral az 175 udreti za min...a potom skakavo stale nad 100 nieje to v poriadku bolo mi zle a bola som aj unavena nasadil mi lieky betablokatory..nakolko som mlada a moja vaha je 44kg a vyska 156 nemalo by sa to stavat musim sa viac prechadzat..srdiecko sa rychlejsie unavuje ked rychlo bije...neviem s coho to mam stitnu zlazu mam v poriadku krv tiez...ale urcite by som to nepodcenovala..a aj ja som uzivala hak a musela som vysadit moja gyn.mi to nariadila...ale nemuslim si ze som to mala s nej...skor stres a zla zivotosprava aj ked sa stravujem celkom dobre mozno ten pohyb mi chyba...

satanka1
17. feb 2014

@dada000 ja mavam podobne stavy uz asi 7rokov.neraz SME leteli name pohotovost,alebo sanitka k nam.vzdy to skoncilo s tym, ze mi pichli magnezko...vzdy rychlo zabralo.nenormalne mi busilo srdce,stale som mala zavrate,trpli mi ruky,nohy,lice,pocit,ze zomriem,strasny strach.pobehala son neurologiu,kardiologiu nikde nic nenasli.az pred par dnami som nahodne zistila,ze je to tetania.pomohli denne davky obycajneho magnezia.sem tam este zachvat mam ,ale ovela slabsi a busenie son viac nemala.keby som to vedela skor usetrim si 7rokov strachu.uz som bola zrela na psychiatriu.skus to magnezko,vane pomaha.urcite neublizi a lepsie a betablokatory.

dada000
18. feb 2014

@satanka1 ale ja mam neprimeranu synusovu tachykardiu to mne zistili preto to srdce..a blokatory na to mne magnezko znizuje tlak a boli ma hlava...mravencenie v rukach ano ale strach ze zomriem to nie ved co sa ma stat sa stane..

dominka757
11. máj 2014

@dada000 ahoj, ja mam presne ten isty problem..neprimeranu sinusovu tachykradiu ☹ mam pocit, ze sa mi to stale len zhorsuje..brala som uz dva druhy liekov a nepomahali, tak som ich vysadila.. Holtera som mala uz dvakrat, vzdy s tym istym vysledkom..tep aj 150, pod 100 ani nesiel..maximalne v noci.. necitim sa vobec dobre,najhorsie je busenie srdca vacsinou ked zaspavam.. v tej chvili mam pocit, ze sa ani nenadychnem..uz cakam opat na vysetrenie.. chcela som sa spytat, co presne beries? zlepsuje sa ti to?

dada000
11. máj 2014

@dominka757 Ahoj no ja mam betaloc mala som polku a teraz stvrtku ja to mam nejak od septembra je to lepsie ked mam aj lieky teraz dva dni uz nic neuzivam idem mat holter vo stvrtok tak sa uvidi...kazali mi vela cvicit a zmenit zivotospravu ale nemyslim si ze to s toho mam...presne ked som zaspavala mala som pocit ze sa nemozem nadychnut normalne som sa strhla ked som zaspavala hrozne...prestala som uzivat aj hak lebo som myslela ze to s toho ale nejak mi na nic neprisli..vsetky vysedky v poriadku..ale nestresuj sa tym ja som si uz neviem co myslela ale je nas tu vela takych...kludne mi napis ip rada odpoviem..

amanda12
12. máj 2014

@zabka78 ha ha to je krásny tep, ja nie som tehotna a môj tep je v klude vačšinou nad 90 aj nad 100 niekedy a lekári s tým nič nerobia že nevedia z čoho lebo všetko je ok, niekedy až cítim búšenie. Čiže môžeš byť kludná. Takýto tep ma veeeľmi veľa ludí. Nižší tep majú športovici alebo ti čo žijú aktívne. Vyšší zasa tí ktorí sa malo hybu a su chudučkí

amanda12
12. máj 2014

a ešte aj pri teplote tep stúpa

filienka
24. okt 2014

@mucilienka Ahoj, ako to s Tvojim tepom a stitnou zlazou dopadlo?
Ja som teraz 2 mesiace po porode a mam rychly tep a nizku cinnost stitnej zlazy. Tep som si zistila len teraz, este som s tym nikde nebola.
Nevladzem do schodov a do kopca a stale som unavena.

emilia25
24. okt 2014

Ja mavam tep 60 ked som bola u doktorky tak mi povedala ze je lepsi nizssi tep ze sa tak rychlo srdce neopotrebuvava no uz sa mi aj stalo ze 59 bolo na tlakomery.inac som uplne v poriadku.

silviamajo
24. okt 2014

aj ja mám s tým problém..:( aj teraz som uplne v klude a mám tlak 147/105 a tep mám 116 :( lieky ešte nemám som objednaná na interné.prosím neviete ako to tam bude ? asi mi spraví ekg a neviete čo ešte? idem prvýkrát ďakujem

mucilienka
24. okt 2014

@filienka vsetko sa mi upravilo - klop-klop. to je zalezitost unavy, obliciek a celkovo takeho vycerpania. stitnu si liecim stale, ale tak uz som stabilizovana.

zuzannadomotorova
8. sep 2016

Užívam tri krát cez deň tabletku corvitol a pulz mám 100aj viac poradte

larissa113
8. sep 2016

Určite to treba dalej riešit!!! Potom si možte trieskat hlavu ze sa vám nechcelo ked sa to vyvrbi do niecoho nezvratného ...ptm mozte si hovorit ze sa vám nechce na operáciu.....ludia robia najzakladnejšiu chybu a to ze nič neriešia odkladajú až kym je neskoro a najhoršie ked sa choroba da uz zdlhavo a tazko liečit.....každého zdravie je na prvom mieste a za každé si je zodpovedný sám

ajuscha
8. sep 2016

tiež mám problém s tepom...srdce vtedy pracuje prirýchlo a mne dr. vysvetlil, že ak je to aj niekoľko rokov, keď sa to nelieči, tak dochádza k jeho skoršiemu opotrebeniu....prešla som kvôli tomu viacerými vyšetreniami, okrem iného aj sono srdca...nakoniec mi nasadili lieky na spomalenie funkcie štítnej žľazy (po ktorých sa fajn priberá :( ) ale tep sa upravil...

nezabudko
29. dec 2019

Dobrý večer pred týždňom mi pani doktorka urobila EKG bolo všetko v norme tlak 110 :70 a pulz som mal 84 ale niekedy mi viskoči pulz 110 neviem prečo buď jeto s trestu alebo nezdravej stravi lebo mam aj nadváhu a boli ma aj chrbát môže to biť aj stoho

nezabudko
29. dec 2019

@amanda12 dobrý chcem sa opýtať keď mám tep niekedy 85 ale niekedy mi viskoči až na 95: až 98 neviem z čoho to mám bol som u mojej lekárky urobila mi EKG a bolo všetko norme pred troma mesiacmi mi zobrali aj krv bolo všetko v poriadku žiadna štítna žľaza alebo cukrovka absolútne nič len mám trošku nestabilni tlak raz ho mám višhi a raz nižší a mam problém z chrbticou mám visunuti jeden nástavec a dosť sa stresujem môže to biť aj stoho a beriem lieky vasokardin polku

iveta1616
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vulka
31. jan 2023

@zabka78 Mňa zdrav.sestra upozornila, že tep okolo 90 nieje OK. Je to vraj rýchlejšia cesta k smrti. Tak som šla za lekárom a nechala som si nastaviť liečbu. Ale ak sa Tebe nechce behať po doktoroch, nechaj tak.

iveta1616
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vulka
31. jan 2023

@iveta1616 Zo stresu? Tak skús nejaké cvičenia na jeho odbúranie. Alebo pokec u psychológa. Ale odstrániť príčinu stresu.