Mám tráviace problémy a reflux

danielkadandy
7. júl 2017

Ahojte, ma niektora skusenosti s tym ako zit alebo ako vyriesit traviace problemy a reflux?
Mam s tym problem uz odmalicka a hrozne mi to komplikuje zivot..
Vdaka

ninapat
7. júl 2017

Reflux sa uz predsa da aj liecit, ci uz tlmit alebo v konecnom dosledku aj operovat. Tvoj doktor sa ti nesnazil s tym nejak pomoct? Mala by si sa dat na to liecit a mozno by bolo fajn aj upravit stravu, aby to este viac nepodporovala☹

danielkadandy
autor
7. júl 2017

No od mala chodim na gastro furt mi davaju tabletky na travenie, potom na znizovanie kyseliny, furt rozne testy kt.vysli vzdy dobre a stale ze dyspepticke problemy a reflux.Pred troma rokmi som trochu zanedbala to lebo som nemala cas ist na gastro aj som sa stahovala tak mi to sposobilo zapal pazeraka a zaludka a drobne erozie..( v tom obdobi som mala dost taky emocionalny stres)..uz to mam myslim zahojene ale stale musim brat na znizovanie kyseliny(inhibitory prot.pumpy) a chodit furt na tie vysetrnia s hadickou :/ som sice sledovana gastrom ale bojim sa ze raz mi tie kyseliny sposobia rakovinu pazeraka alebo zaludka, k tomu furt lieky a aj tak sa s tym trapim furt..( ked ono to mam aj z psychiky dost, som dost taka citliva, beriem dlhe roky aj antidepresiva lebo mam soc.fobiu) ale lekarka mi hovorila ze z tych liekov nemozem mat reflux ..ze prave tie lieky by ma mali tlmit aj na travenie by to malo mat lepsi vplyv...ja uz neviem...lekar mi zatial ziadnu operaciu nenavrhol

danielkadandy
autor
7. júl 2017

A co sa tyka upravy stravy no to je dalsia vec v ktorej sa dost motam...akoze teoriu viem co by som mala co nie ale tazke mi to je dat do praxe...nemyslim ze sa stravujem prilis nezdravo..ked vidim ako ini oproti mne jedavaju co vsetko kombinuju a nemaju traviace problemy tak sa len cudujem ako je to mozne..ja ani nefajcim ano nepijem(iba prilezitostne)...no neviem sa vzdat kavy a sladkosti :/ a vobec neviem najst system ako sa inak stravovat aby to zdrave mi aj viac chutilo a nemala by som pocit ze sa musim velmi obmedzovat :/ no proste cele zle...nechcem cely zivot riesit iba jedlo a svoje trav.problemy a bat sa do buducna o svoje zdravie..ved to nieje normalne...a co sa tyka tej operacie uz som aj nieco citala o tom ale niektori mali aj po nej problemy a tiez ze je to riskantna operacia....no neviem mozno sa mylim..len take som sa docitala :/

Budem vdacna za kazdu radu alebo nazor ci skusenost vasu 🙂 dakujem

alami
7. júl 2017

@danielkadandy drž diétu. Popozeraj tému tu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/gastroezofagalny-reflux-u-deti-nad-3-roky-recepty/ to bola naša debata s mamičkami čo mali tiež deti s refluxom. Po prísnej diéte sa to synovi upravilo a už nemá vôbec problémy.

gab
7. júl 2017

tak sup citat tuto temu, tam diskutujeme uz davnejsie, mozno najdes pomoc co a ako
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/gastroezofagealny-reflux-u-dospelych-2/

oli18
8. júl 2017

@danielkadandy Ja mám tiež reflux, diétu nedržím, práve naopak, miešam chute. Niekedy sa mi vracia kyselina do hrdla, ale mám vysledované, že po sladkostiach. Vtedy zoberiem Helicid. Skús obmedziť sladké a pozoruj, či uvidíš nejakú zmenu.

danielkadandy
autor
8. júl 2017

@oli18 je pravda ze na sladkom som zavisla a toho sa neviem vzdat...kazdy dwn musim aspon keksik zjest...ale teraz som to uzvelmi prehanala so sladkostami mozno aj tym som si to pokazila viac....musim skusit dakujem

tanika
8. júl 2017

@danielkadandy
@oli18 tak kočky to je zaujimé ja mám tiež reflux, kardia nedoviera , zápal som mala kedže beriem lieky tak mám zápal vyliečení a je to bez zápalových zmien aj žalúdok aj pažerak ..... ale ja keby som si dala sladké tak amen tma tak nerozumien tomu ja držím dietu a nekombinujem jedlá a mám reflux a problémy a vy miešate chute a fungujete bez liekov ? nechápem a nebolí vás žalúdok, nemáte ráno horko kyslo v puse a v hrdle , kašel, hlasivky....nechápem . Hoci ani ja som nevedela že mám reflux pokým som nebola na hadičke abolieval ma žalúdok a a ž druhý gastroš prišiel na to že kardia nedoviera a to je celý problém v refluxe.

viera77
8. júl 2017

Dievčatá, a to vždy pri refluxe musí byť napr. aj kyselina, bolesti žalúdka spojené so zápalom žalúdka/pažeráka, atď? Lebo mojej mamine zistili len pred 2 rokmi tento reflux, moja dcérka sa narodila už so silným refluxom a môj jediný problém, trvajúci už dlhšiu dobu je škriabanie v krku a silný dráždivý kašeľ až na vracanie a tento istý problém mala aj mamina, kým jej nezistili reflux a má ho aj dcérka, teda len silný dráždivý kašeľ....všetky 3 sme aj silné alergičky, tak bol/je lekármi takýto druh kašľa pripisovaný práve alergii, prípadne astme, ktorá bola ale u mňa a maminy vylúčená a u dcérky sa zatiaľ nevie.
Máte skúsenosť, že sa reflux môže prejavovať len kašľom? A je to vlastne aj dedičná záležitosť?
S týmto druhom kašľa som sa dostala až k pľúcnej lekárke, ktorá mi navrhuje podstúpiť bronchoskopiu, či nie sú problémom priedušky (absolvovala ju ešte pred gastro vyšetrením aj mamina, ale výsledok bol negatívny) a odporúča mi tiež aj to gastro vyšetrenie, kôli prípadnému refluxu...ďakujem.

gab
8. júl 2017

@viera77 ja som sice alergicka, ale casto som mavala zapaly dutin , ale ako si kontrolujem reflux stravou a disciplinou, tak je to v pohode
a na tvoju otazku, myslim ze nemusia byt nejake vyrazne bolesti, niektori mavaju skryty reflux, ktory sa prejavuje v noci, ked si clovek lahne a vtedy sa to tlaci dohora... priznaky su rôzne

tanika
8. júl 2017

@viera77 áno ja mám poslednom čase problém s kašlom hlavne ráno, ale aj počas dňa ako kedy zaujimavé bola som aj na alerg. testy negatívne už vtedy to alegolog pripisoval refluxu nakoľko som mala ja problémy s dutinami , upchávanie nosa , pocit škriabania v hrdke pripadne mierny opuch bolesť v hrdle a až druhé vyšetrenie po asi dvoch rokoch mi druhí lekár pozrel zistil kadia nedoviera - Reflux GERD

oli18
8. júl 2017

Ja ani nepamätám, za akých okolnosti mi zistili reflux. Nemám s tým nejaké problémy, len ako som písala vyššie. Naposledy ma bolel žalúdok pred rokom, bola som na gastro amb., dr. povedal 2x denne Helecid a hneď prešlo. Beriem ho podľa potreby. Čo sa kašľa týka, môj vnúčik od 5. mesiacov mal zvláštny kašeľ a nakoniec zistili, že má reflux. Má už 16 mesiacov, je stále kojený a po rôznych vyšetreniach, ktoré ešte nie sú u konca, zistili, že je alergik. Berie lieky na alergiu, kašeľ ustal. Gastroenterológ tvrdí, že z refluxu je kašeľ. Ale aj z alergie. Tak si vyberte. Okrem toho obaja rodičia vnúčika sú alergici, takže z 80 % to má dedičné.

oli18
8. júl 2017

@viera77 Predsa ma len napadlo, že som mala pred pár rokmi tiež dráždivý kašeľ. Nič mi nebolo, len som kašľala. Tiež som s tým bola až na pľúcnom, robili mi rôzne vyšetrenia, všetky boli ok, tak som bola na bronchoskopii, ktorú mi ale neurobili pre dávenie. Zaujímavé, že na reflux sa ma dr. neopýtal. Potom mi dala známa, ktorá je astmatička, tabletky na kašeľ a po nich mi kašeľ prestal. Alergička nie som, takže kašeľ mohol súvisieť s refluxom.

viera77
8. júl 2017

@oli18 u mňa tiež len ten už doslova otravný kašeľ, už som okolím zaradená do kategórie "tuberák", lebo takto nepríjemne kašlem stále, či už doma, v práci, ráno, večer....žiadne lieky mi nezaberajú, ani podľa potreby alergologičkou odporúčané zvýšené dávkovanie liekov proti alergii, už sa fakt cítim ako testované zvieratko...preto som sa dostala až do pľúcnej ambulancie, krv na prípadné pľúcne chlamýdie mi ešte nebrala, ale vraj na rontgenovej snímke by boli určite viditeľné, ale snímky mám stále ok....a nepamätáš si, prosím ťa, názov tých tabletiek proti kašľu od tej známej?

oli18
9. júl 2017

@viera77 pamätám, Ambrosan.

sonka333
20. feb 2022

@danielkadandy ahoj môžem vedieť ako si na tom?aj ja mám diagnostikovaný reflux a aj helikobaktér no zatiaľ nemôžem ho preliečiť nakoľko dojčím...dr mi dal nolpazu 40 mg...užívala som ju asi 2 týždne no nakoniec som ju vysadila keďže neverím že pri dojčení je bezpečná a zaujímavé je že keď som šla na gastro stym že obvodný ma odoslal kvôli kašľu tak som neverila že mám reflux pretože nemala som okrem kašla žiadne potiaže a po diagnostikovaní...začalo peklo...ktoré poznáš 😔🥺od dnes začínam užívať gastrotus keďže ten je asi lepší pri dojceni resp.bezpečnejší v porovnaní z nolpazou ...a jednak tie lieky narobia časom riadnu šarapatu...ale to už asi tiež vieš..😔ako si natom teraz ak smiem vedieť

zuzikazuzika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz