Mali ste reflux ešte pred tehotenstvom?

4. sep 2023

Roky trpim refluxom, no a stane sa ze nedodrzim sem tam stravu a hned mam z toho traviace problemy. Teraz mam v poslendej dobe dost casto silne bolesti brucha, palenie zahy lebo som mala par prehreskov. Vcera som zistila ze som tehotna a teraz si nie som ista, z coho tie bolesti su. Mala niektora vas reflux este pred tehotenstvom? Ako ste potom zvladali tehotenstvo? Bolo to hrozne alebo sa to dalo prezit? Dakujem 🙂

nikpa
4. sep 2023

Ja som reflux síce pred tehotenstvom nemala ale až počas neho sa mi začal ozývať. A bola to katastrofa, aj napriek prísnej diéte, pri ktorej mi hrozila hospitalizácia lebo som len chudla, mi nič nepomáhalo. Nakoniec mi gastroenterológ a gynekológ dovolili brať Nolpazu 40mg a Mastichu. Až potom sa mi trochu uľavilo.

ivangeline
4. sep 2023

Ku koncu to budes mat tazke. :(

autor
4. sep 2023

No tak ste ma celkom vystrasili :( uvidime, verim stale aj tak, ze sa to bude dat prezit 🙏

marisella2905
4. sep 2023

Reflux a pálenie záhy som mala aj pred tehotenstvom, ale bolo to občasné. Pomáhalo mi vypiť trocha minerálky Cigeľky. Ale počas tehotenstva cca. od 7 mesiaca je to neznesiteľné. Už vyše mesiaca každý jeden deň. Či je deň či noc. Cez deň je to silné pálenie žalúdka a celkovo celej trubice od hrdla až po žalúdok), v noci keď ľahnem mi žaludočná kyselina niekedy aj s jedlom buchne až do úst. Čiže som nevyspatá a to mi treba vydržať do 28.10 😮‍💨. Budem sa musieť opýtať v lekárni či niečo majú lebo sa to nedá vydržať. Naposledy mi v Dr. Max odporučili Gastrofruit, zo začiatku trocha pomáhal, teraz už vôbec. Sóda bikarbóna tiež už nepomáha

autor
4. sep 2023

@marisella2905 to mi je veeelmi luto a mavas pri tom aj bolesti zaludka? Mna pri refluxe ani tak netrapi palenie zahy a kyselina (na to zaberie vzdy jedno Rennie), ako samotna bolest brucha :(

marisella2905
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marisella2905
4. sep 2023

Brucho ma nebolí

monikabotosova
3. okt 2023

Ahoj, ja mám reflux už niekoľko rokov, a tehotenstvo je utrpenie 😅 prvé mesiace boli úplne hrozne, bežne som plakavala od toho že nic nepomáhalo na pálenie. Mohla som len voľnopredajné, aj to v obmedzenom množstve. V 5. mesiaci mi dali Dereflin (niečo ako helicid) ten sa už potom od 5 mesiaca môže.. momentálne som v 7. mesiaci, ale je to riadny masaker, sú dni kedy len grgam a grgam, mám bolesti v bruchu, už som skončila za to aj na pohotovosti (zrovna pred pár dňami).. už dávno som si povedala že s týmto zdravotným problémom už v živote nechcem byť tehotná 🙂 teším sa na drobca aj všetko, ale tie bolesti a pálenia sú fakt neznesiteľné, aj cez lieky, taká je realita..

autor
3. okt 2023

@monikabotosova ahooj, bože tak ty si teraz presne opísala môj problém🙏😭 ja pre toto vytúžené bábätko kľudne vytrpím a podstúpim to ešte raz🙈 ale musím si to nejako určite po tehotenstve dať dokopy a podchytiť, lebo toto je riadny extrém..zhodou okoloností stav som mala celkom podchytený ale pred tehotenstvom asi 2 mesiace sa mi rapidne zhoršil, kvôli zlej strave, no a teraz je to tu🙈 uuuuplne si opísala moje problémy naozaj..a čo si papala prosím? Ja si musím dávať fakt veľký pozor lebo hocijaký malý prehrešok ma stojí veľa🙈 Inak ja beriem voľnopredajný helicid…

monikabotosova
3. okt 2023

Úprimne si až tak na stravu nedávam pozor, mám síce predpísanú bezzvyškovu diétu ale neriadim sa tým, jem čo sa uvarí, na raňajky bežné pečivo, čo určite viem že mi robí zle je takmer akákoľvek zelenina - paprika, paradajky, uhorky, kapusta, cesnak.. kupodivu cibuľa mi napríklad nevadí ani také že mrkva, či zemiaky. Nemalo by sa ani kysnuté pečivo ale nie je mi po ňom o nič horšie ako v deň kedy pečivo vôbec nejem, len napríklad kura s ryžou, aj po tom by ma bez liekov pálilo. Nemali by sa sýtené nápoje ale keď pijem vodu je mi ešte horšie 🙂 takže celé tehu pijem sytene.. káva, fajčenie a alkohol robí zle refluxu, so všetkým som v tehu prestala a aj tak mi je nahovno.. takže pre mňa tieto diéty nič neznamenajú, sama na sebe najlepšie vyskúšam čo mi robí/nerobí zle. Inak ani tie tabletky za mňa nie sú 100%, asi týždeň pred tým ako som skončila na pohotovosti, každé ráno tabletka, o pol hodinu som mohla papať.. lenže celé doobedie kŕče + grganie. Poobede už bolo lepšie.. až prišiel deň kedy boli kŕče neznesiteľné a trvali celý deň + vracanie.. išla som tak na pohotovosť, tam mi dali len niečo na kŕče v infúzke.. na druhý deň mi bolo super. Komplet celý deň žiadne kŕče, žiadne bolesti. Bože môj, úžasný pocit.. no a uz ďalší deň zase grganie, zatiaľ kŕče nie, ale možno za pár dní to príde zas... najbližšie mám ísť na gastro až koncom októbra, možno mi budú vedieť dať buď iné lieky, alebo ešte niečo k nim, lebo to grganie, ktoré mimochodom už neskôr aj trochu boli, a kŕče k tomu, nie je žiadna výhra oproti paleniu..

monikabotosova
3. okt 2023

Ešte toľko by som povedala že keďže tým už trpím 4 roky... nikdy neprišli na to že z čoho.. mala som len tu bezzvyškovu diétu ale to bolo jedno čo som jedla, furt mi bolo nafigu. Helikobakter milión krát negatívny, na hadičke som už tiez bola veľakrát, a nikdy nič. Proste len veľa kyseliny lebo sa mi tam niečo neuzatvara.. tak mi dávali lieky na tlmenie kyseliny, aby jej bolo menej.. ale aby som sa toho raz a navždy zbavila, to nie.. ale už keď porodím sa chcem informovať či je možné to nejak keď aj operatívne riešiť, ja nechcem takto na liekoch žiť do konca života za reflux :/

autor
4. okt 2023

@monikabotosova ďakujem krásne za komentáre…presne tak, ja mám to isté, dokonca aj to bolestivé grganie…dnes ráno som ale vstala a mám pocit, že neviem ani prehĺtnuť sliny keďže ma úplne páli/štípe v krku, ako keby kopec kyseliny som mala v krku🙈🙈 Dala som si helicid, verím, že to bude aspoň trocha lepšie lebo je to na nevydržanie…
Úplne súcitím s tebou, ja mám fakt takmer identický problém…ja som práveže ale na žiadnej hadičke nebola, priznám sa, že som to pred tehotenstvom neriešila vôbec, čo bola chyba keďže to evidentne práve v tehotnestve tak vygradovalo🙈🙈 nevadí, neostáva nám už asi nič iné, len to nejako vydržať… držím tiež palce 🙏 tú kyslosť v krku alebo čo to je cítiš aj ty? 🙈

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre