Mám vrodenú trombofíliu a snažilkujeme

ladyd21
27. okt 2012

Ahojte baby, koľko z vás má nejaký zdravotný problém a otehotneli? Ja mám vrodenú trombofíliu...A neurologička mi povedala, že si budem musieť počas tehotenstva injekcie na riedenie krvi, predpokladám že to bude heparín, alebo fraxiparín. Tie mi podávali v nemocnici, keď som bola chorá. Koľko z vás sa aj počas tehotenstva liečilo?

igiana
27. okt 2012
ladyd21
autor
28. okt 2012

@igiana ďakujem idem čítať... 🙂

velvet26
28. okt 2012

ahoj, presne tak pozri do temy trombofilia, ja mam inak leiden V heterozygot, t.j. v tehotenstve som si pichala cely cas fraxiparine, neboj da sa to zvladnut, bolo to len 263 injekcii do brucha.. 😉 v beznom zivote nemusim si pichat nastastie nic, kazdopadne viac sa docitas na horeuvedenej stranke, vela stastia.

natalia1990
2. nov 2012

@ladyd21 Ahojky.aj mne zistili vrodenu trombofiliu.Brala som fraxiparin.pichala som si kazdy den do ramena a aj dva mesiace po porode...
neboj sa.Myslim ,ze rodt budes cisarskym ako ja.vsetko ti naplanuju ,aj ked mne nestihli.rodila som o 5 tyzdnov skor a vecer som si pichla fraxik no a chytilo ma to...
drzim palce.ak mas nejake otazky ,klude napis

lume
7. okt 2014

Ahojte, skusim pokracovat v tejto teme. Mam vrodenu trombofiliu a prve dietatko sa podarilo az po umelom oplodneni. Teraz sme sa rozhodli skusit este posledny raz prirodzenu cestu, ale idem brat preventivne anopyrin a kys. listovu. Je tu niekto taky, komu sa podarilo s takouto diagnozou prirodzene otehotniet, myslim s branim tychto liekov? Dakujem....

lenulikus
7. okt 2014

@lume Ahoj
mne zistili Leiden V heterozygot az PO tehotenstve...nakolko gynekologicka akosi pozabudla ma poslat n geneticke testy pocas tehu...tak som sla az PO
Otehotnela som bez problemov, prirodzenou cestou....a rodila som tiez spontanne prirodzene 🙂

lume
7. okt 2014

@lenulikus Ja mam Leiden V heterozygot a som aj MTHFR homozygot mutant. Moj problem je, ze prirodzene sa mi vobec nepodarilo otehotniet a druhe IVF neplanujeme. Tak chcem len vediet, ci je tu niekto s podobnym problemom a s branim anopyrinu sa podarilo niekomu prirodzene otehotniet. Moja hematologicka mi povedala, ze mi anopyrin asi nepomoze, ked sa mi prirodzene nikdy nepodarilo otehotniet...Ale skusime to 😵

stankapk
7. okt 2014

Aj mne zistili vrodenu trombofiliu az po dvoch porodoch. Otehotnela som prirodzene, bez nejakych liekov a aj som prirodzene spontanne rodila 🙂

petrusape
7. okt 2014

@lume ahoj, tiez som brala anopyrin a zvysenu davku kys. listovej a stacilo to, potom v cca 20tt mi nasadili miesto anopyrinu fraxiparin a vsetko bolo ok, musim vsak povedat, ze u mna nebol problem otehotniet, ale v prvych tyzdnoch nepotratit.

lume
7. okt 2014

@petrusape
@stankapk No ved to....Ja mam problem vobec otehotniet...Dnes zacnem brat anopyrin 30 mg.

salamistka
7. okt 2014

Ja mám získanú trombofíliu, nie vrodenú, teda bez genetických mutácií, tiež som sa to dozvedela až po tehotenstve a v šestonedelí som si pichala fraxiparín. Neviem, či by som si musela pichať aj počas ďalšieho tehotenstva, ktovie, možno až po pôrode.

maja1982
7. okt 2014

@lume - trombofilia suvisi skor s tym, ze mas problem babatko vynosit, t.z. ze opakovane potratis, nie s tym, ze mas problem otehotniet

lume
7. okt 2014

@maja1982 To mi je uplne jasne...Preto patram po niekom ako je moj pripad.

lume
7. okt 2014

@salamistka Pichala som heparin od prve dna IVF.