Mám vši?

karlinka24
10. okt 2017

Dobrý deň babenky☺
Na škole sa rozšírilo že sú premnozene vsi. Dcera aj ja mame úplne dlhé vlasy až pod zadok. Učiteľka kontrolovala vlasy iba za ušami a povedala jej že má lupiny a že jej mám ešte prezrieť. Keďže má straaasne husté vlasy nič som nenašla. Prešli dva týždne a vsi su stale na skole. Práve som prišla z rodičovského združenia išla som do sprchy osprchovala som sa aa niečo cierne malé zo mňa padlo videla som iba ako to odtieklo bolo to ako malý čierny pavucik možno to bolo aj zo sprchy (nejaká spinka niekde) potom som isla variť večeru naliala som vodu do hrnca a vo vode niečo plávalo ako keby niečo svetlejšie nejaký malý pavucik aa ako keby nejaka možno 2 mm blanka vodu som vyliala a dala novú.... veľmi som sa zlákla inak hlava ma teraz nesvrbi a mala som teraz problémy aj s výberom samponov na moju pokožku hlavne skodil fruktis a headen shoudrs (neviem ako sa píše😀) inak mám zväčšenu aj lymfaticku uzlinu asi 1 a pol (na krku) a tiež mám podrazdene aj pod vlasmi (v minulosti som mala problem s ekzemmi na tom istom mieste.. Mam husté vlasy a dlhé bojím sa aby som to nepreniesla nejaké typy a či tie vsi fakt mám?

laurita285
10. okt 2017

Nech si manžel zoberie do ruky baterku, sadneš si na zem, on na sedačku, bude ti svietiť na hlavu a kontrolovať či nemáš vši.
Je to zaručený a romantický recept na zistenie, či máš/nemáš vši. Nie je zač.

sissy27
10. okt 2017

@karlinka24 no buď ti niekto poriadne prezrie hlavu, alebo nad vaňu, veľký biely papier alebo proste nejakú veľkú bielu hlavu a vytriasať, prečesávať, uvidíš, či niečo vypadne...

karlinka24
autor
10. okt 2017

@laurita285 jaaj keby bol doma☺ je na tyzdnovke a mám jednu dcéru nikto nebýva v blízkom okolí ku komu by som mala nejaký bližší vzťah kamarátka išla na 2 týždňovu dovolenku takže tak😀

karlinka24
autor
10. okt 2017

A akej farby je prevažne vša?🙄

sissy27
10. okt 2017

@karlinka24 vši sú tmavé, hnidy svetlé... ale hnidy sú prilepené na vlasoch, cca 0,5-1cm od pokožky, tie tak ľahko nevytrasieš... tam si najlepšie pomôžeš žehličkou na vlasy, poriadne prežehliť a spáliš ich.

ivec16
10. okt 2017

co som ja citala tak ani zehlickou ich neznicis, ak sa ozaj obavas kup v lekarni sampon na vsi a preventivne si daj

elenita
10. okt 2017

Treba si kupit vsivacik, taky kovovy velmi husty hreben, predklonit sa nad umyvadlo, a do nemoty po pramenoch vycesavat...

diablikovci
10. okt 2017

Keď máš hnidu tak ona puká keď ju das medzi nechty a chceš ju stlačiť tak pukne a vtedy je to hnida:( a to iste aj vsi.

karlinka24
autor
10. okt 2017

@diablikovci to je to že ja tie hnidy neviem nájsť😐 kde hľadať hlavne?

karlinka24
autor
11. okt 2017

Celý včerajší deň som sa vycesavala a nič, ale srvbi ma hlava aj z toho prehnaneho cesania možno, zajtra si prezleciem obliečky a uvidím, celú noc som nemohla spať, nie zo svrbenia ale keď si predstavím tak brrrrr ja asi zhlupnem😀 keď na to nemyslím tak ma nič nestipe😂😂 ale ked na to sa nedá nemyslieť

ivec16
11. okt 2017

@karlinka24 no to svrbenie uz moze byt aj podvedome :D...

slavinocka16
11. okt 2017

Ja, som počula, že na vši je dobrá majonéza.. My nechodíme do škôlky, ale ak bude tento problém určite vyskúšame.

monullienka1
11. okt 2017

@karlinka24 existuje na vsi elektricky hreben, ked si s nim precesej vlasy, tak zistis ci mas vsi alebo nie, budes pocut pukanie pri nom, najdes ked si zadas do google elektricky hreben na vsi. A vraj najlepsie na ne zabera sampon na blchy pre psy

erickatt
11. okt 2017

@karlinka24 vsa či voš?? Do vane nepadne. Ona sa byde drzaaaat. Tak sa neboj. A mať hneď dve?? Minimálna šanca.

erickatt
11. okt 2017

@karlinka24 to je psychicky. Len na to pomyslis a svrbí všetko

winner
11. okt 2017

Ja len citam o vsiach a hned ma svrbi hlava, fakt 😁 . Preventivne umyvaj samponom vsivackym a manzel potom pozrie.

mamaaaaaaaaaaa
11. okt 2017

@karlinka24 kolko mas preboha rokov matka ??? Vhod do lekarne kup si hreben na vsi byva to so samponmi a sup vycesat sebe aj dcere. Nedava ti to logiku ???

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz