Mám za sebou viac potratov

jimynka
1. mar 2007

ahojte, chcela by som sa spytat dievcat, ktore maju za sebou opakovane potraty - 2 a viac, ci vam lekari zistovali pricinu potratu, respektive na ake vysetrenia vas poslal, co vam odporucil, ako vas pripravol na dalsie tehu, aku prestavku odporucil pred dalsim tehotenstvom, a ako ste to znasali psychicky, pripadne ci ste vyskusali aj nejaku alternativnu medicinu, a kolkoty krat sa vam to uz podarilo, a co pomohlo.Dopt ma to zaujima.

lulu10
26. júl 2011

@tinka9075 ahoj a aj s darcom to nevyslo? bozinku to je moja posledna utecha a nadej ze ked to uz inak nepojde tak skusime darcu... a kde chodite do CAR? inak aj ja som z okresu PE 😉

tinka9075
26. júl 2011

jej no to je dobre ja som z Bošian a o 2tyždne idem do iskare v Martine k doc Tomašovi tak uvidim čo mi povie 🙂

lulu10
26. júl 2011

@tinka9075 doktor Tomas je velmi fajn, pisala som si s nim niekolko mailov, radil mi, ale osobne som u neho nebola, a mate uz deti alebo sa snazite o prve? na IVF ste boli v ktorom CAR? v ISCARE?

tinka9075
26. júl 2011

@lulu10 nie snažime sa o prve a nejako to už trva dlho tak ideme k doc Tomašovi a uvidime čo nam povie na IVF sme boli v GINFIV v Blave tak teraz chcem ist do Iskare 😉

lulu10
26. júl 2011

@tinka9075 myslim ze u doc.Tomaša budes velmi spokojna, ja pojdem do Reprofitu do Brna, ja nemam problem otehu prirodzene ale vzdy sa to zle skonci 😔 budeme si drzat palce 😵

tinka9075
26. júl 2011

@lulu10 jasne že si budeme držat palce ved ani ja nemam problem otehu prirodzene len vždy som potratila 😒 : tak to teraz necham na doktorov snad mi pomožu 🙂

lulu10
26. júl 2011

@tinka9075 a na tu manzelovu dedicnu chorobu vam prisli na genetike? boli ste v NR? co tvoja hematologia? stery na chlamydie,mykoplazmy, ureaplazmy? hysteroskopiu mas urobenu? vela otazok, prepac ale toto vsetko som ja absolvovala... no a este imunologia

lulu10
26. júl 2011

@tinka9075 aj ja to uz necham na lekarov aj ked vsade nam kazu otehu prirodzene ze uz to vyjde ale...

tinka9075
26. júl 2011

@lulu10 všetko mam spravene hematologia ok stery ok všetko ok len imunologiu mi nikto nerobil tak to si spravim a uvidim 🙂 no na manželovu chorobu prišli na neurologii v Ružinove v BA a genetika to potvrdila a nebudeme riskovat lebo babo by mohlo skončit na voziku a to fakt nechcem tak preto darca 😎

lulu10
27. júl 2011

@tinka9075 to ti verim ze to nechces riskovat, myslim ze ti dr.Tomáš doporuči pouzit vase spermosky a PIGD... aspon mne tak pri potratoch radil, mozem sa spytat v ktorom tt potracas? ja som sa srdiecka nikdy nedocakala, vzdy 6-7tt zacnem krvacat 😔

tinka9075
27. júl 2011

@lulu10 vie čo my sme už rozhodnuti že pojdeme na darcovske spermie o dva tyždne idem k drTomašovi tak uvidim ale radšej od darcu a zdrave dieta než by sme mali svoje a trapenie na cely život nie ja to sranda ☹

tinka9075
27. júl 2011

@lulu10 potracam tak v 8 až v 10tyždni 😒

lulu10
27. júl 2011

@tinka9075 ja som sa ani do 8 nikdy nedostala ☹ aj si brala nejake lieky v tehu? ja som si pichala fraxiparin, brala duphaston a utrogestan no a kys.listovu, a tu imunologiu mate kedy? idete na to do prahy?

tinka9075
27. júl 2011

@lulu10 ja som žiadne lieky nebrala pekne sa vyvijalo a potom prestalo rast a bolo po štasti 😒 kys.listovu beriem na imunologii sme zatial neboli chcem vediet čo mi povie doc Tomaš a potom sa zariadim 😲

kaculiatko88
28. júl 2011

Ahojte babenky ... môžem sa k Vám pridať?
Pred troma rokmi som mala spontánny potrat. Bola som len prečistená v nemocnici. Zajtra idem na kyretáž, lebo placenta sa nám vyvíjala ale plod už nie. Zmenila som teraz aj gynekológa. Spomýnal, že budeme absolvovať vyšetrenia. Takže 2 potrat a stále v 10 tt.
Rada by som chcela vedieť aj iné názory a skúsenosti. 🙂

mimka1710
28. júl 2011

@kaculiatko88 Ahoj kaculiatko, ja mam za sebou tiez dva potraty, v prvom pripade to bolo nieco podobne ako u teba...tehotenstvo sa vyvijalo ale bohuzial bez plodu, nasledovala kyretaz...druhykrat to uz bolo v 23. tt, dietatko sa mi pekne vyvinulo mozno aj vdaka duphastonu ale opät neuspeny koniec - hydrops plodu...ja som akurat po absolvovani vysetreni - genetika, hematologia, imunologia a endokrinologia, z poslednych dvoch uz mam vysledky - su OK, na prve dva este cakam...tiez som po zmene gynekologa a velmi dufam ze do tretice sa mi podari donosti zdrave babuliatko...samozrejme to iste prajem i tebe a vsetkym snazilkam...

kaculiatko88
28. júl 2011

@mimka1710 Ďakujem .. tak ja som prvé potratila doma. a teraz toto. Som sklamaná ale snažím sa pozbierať. A manžel bol na vyšetreniach???

mimka1710
28. júl 2011

@kaculiatko88 ja som posledny potrat prekonala v marci a stale sa s tym neviem zmierit...je to hrozne...moj partner bol iba na genetike a tie vysledky este nemame...ine vysetrenia nepodstupoval...a tvoj, musi nejake podstupit?

kaculiatko88
28. júl 2011

@mimka1710 tak genetiku čo mi doktor spomínal. Nás to ešte len čaká. A kedy ti lekár odporučil otehotnieť?

mimka1710
28. júl 2011

@kaculiatko88 ked budem mat vsetky vysledky vysetreni, tak podla toho sa zariadime...ale s drahym sa na to tak skoro ani necitime, hoci mam sem tam myslienky ze by som si to uz cim skor zelala, teda aspon bola v obdobi snazilkovania ale bojim sa a to nie je dobre, aj ked viem ze pocitu strachu sa nezbavim uz nikdy...

kaculiatko88
28. júl 2011

@mimka1710 tak to hej po psychickej stránky je to veľmi ťažké ale keď sa budete snažiť tak by si mala strach dať bokom 😉 tak my tiež budeme čakať.

mimka1710
28. júl 2011

@kaculiatko88 a najhorsie je toto obdobie cakania...po prvom potrate som otehotnela po dvoch cykloch a vyzeralo to nadejne, vsetko bolo v absolutnom poriadku, uz som ani nemyslela ze by sa mohlo nieco zle stat a predsa...budem rada ak napises ako vam dopadli vysetrenia, nech potom mam s kym konzultovat tie moje...

kaculiatko88
28. júl 2011

@mimka1710 jasne napíšem keď budem mať niečo nové aspoň si to môžeme porovnať 🙂 🙂

mimka1710
28. júl 2011

@kaculiatko88 zistujem ze sme menovkyne 🙂

kaculiatko88
28. júl 2011

@mimka1710 no vidíš aká náhoda 🙂 🙂

kaculiatko88
29. júl 2011

Tak už to mám za sebou ...
@mimka1710 plod mi brali na histologické vyšetrenie. A o dva týždne idem na kontrolu ku gynekológovi. A musím si zistiť krvnú skupinu ... podľa gynekológa mám B+ a podľa nemocnice mám A+. ☹

mimka1710
30. júl 2011

@kaculiatko88 je mi to luto, len nech sa cim skor zahoji srdiecko a bude lepsie...to s tou krvnou skupinou nechapem, asi ti poplietli krv, vsetko sa stava...drzkaj sa...

kaculiatko88
30. júl 2011

@mimka1710 no hej stáva sa všetko ale toto by sa nemalo stať ... lebo keby sa niečo na operačne pokašľalo dali by mi dobrú ale zlú krv? A kto by si to zobral na zodpovednosť.

mimka1710
30. júl 2011

@kaculiatko88 no niekto to pokaslal, vsak zistis ze kto ked sa dozvies ktora krvna skupina bola spravna...

hameeda
30. júl 2011

babenky ja vas chcem trosku povzbudit svojim pribehom,,,prve moje tehotenstvo bolo suprove,,ako by som ani nebola tehotna,,narodila sa mi krasna dcerka ktora ma teraz 8 rokov, bohuzial nemohla som porodit normalne pretoze som sa neotvarala a neodtiekla mi plodova voda,, takze cisarsky, potom asi po 2 rokoch som otehotnela druhy krat, no bohuzial som potratila vo stvrtom mesiaci, nasledovalo cistenie, potom v priebehu roka a pol tri dalsie potraty, ale hned na zaciatku prvy - druhy mesiac, potom konecne tehotenstvo, ale bohuzial sa dcerka narodila v osmom mesiaci, a ked mala 4 mesiace umrela, dodnes neviem preco a to robili aj pitvu,,ale nikto nam nevedel povedat pricinu, potom sme sa snazili asi rok, teda ani sme sa nesnazili len som jednoducho neuzivala nic, ani ziadny pozor sme si nedavali, potom nasledovalo dalsie tehotenstvo a narodil sa nam zdravy dnes uz 2,5 rocny chlapcek, potom nasledovalo dalsie tehotenstvo a narodil sa nam dalsi dnes 10 mesacny chlapcek, a predvcerom som zasa potratila ale hned na zaciatku v 5 tyzdni........
nikdy sme ziadne vysetrenia neabsolvovali, ani sme sa nesnazili,,asi keby sme sa potom co nam zomrela dcerka a rok neprichadzlo dalsie tehotenstvo ak by sme sa vtedy zacali snazit tak asi by sme nemali dnes dvoch chalanov, pretoze by sme sa psychicky tak vycerpali ze by sa ziadne tehotenstvo neudrzalo,
prajem vam vela psychickej pohody, pretoze bez nej sa tazko hlada rovnovaha v zivote,,,