Mám ženské problémy - PMS a ureaplazmu

maggie844
22. máj 2020

Ahojte dúfam že sa vam to bude chcieť čítať ale už som zúfala. Moje problémy sa vlečú už pridlho a tu my už môžu pomôcť len vaše reálne skúsenosti.. od 18 rokov ako som začala chodiť ku gynekologovi som mala neustale mykozu, zapal krčka maternice a stale na striedačku doktor mi daval stale len nejaký krem a tablety a že mam zvyšovať imunitu jesť ovocie keď už som od bolesti odpadavala tak mi predpísal asi v 20tke anitkoncepciu po tej prvej som 2 mesiace v kuse plakala tak som ju vysadila a druhu som si už nechala.... keď som mala 24 rokov začali ma extrémne boliem klby a chrbtica pravidelne raz mesačne v 25 som odrazu začala mať týždeň pred menzesom kolabsové stavy keďže som to stale nepripisovala gynekologickým problémom lebo som si to ani ja ani nikto nevšimli tak som pobehala všetkých lekárov okrem gynekologa. všetky vysledky som mala dobre ale nešlo im stale dohlavy prečo ma bolí cele telo a kazil sa mi zrak akoby infekciou podľa nich kazali mi vysadiť antikoncepciu pre istotu, keďže nič neprechádzalo a už som bola psychicky na dne chytala ma panika išla som ku gynekologovi ostatný lekári mi začali tvrdiť že mam psychický problém a ja som im začala veriť. tam u gynekologa som zistila že môj lekár zomrel a na chvíľu je tam nejaká zastupujúca lekárka zobrala mi stery na infekcie a zistila mi že mam ureaplasma parvum, a zasa zapal krčka maternice dala mi antibiotika aj manželovi a po dobrati som mala kontrolný ster a dobre. tak som žila dalej lenže prišiel druhý mesiac po vysadení antikoncepcie a ja som týždeň pred menzesom dostala totalny zachvat uzkosti keď som myslela že sa zblaznim nasledne mi do skončenia menezesu byvalo na vracanie, mala som teplotu, triaslo ma, zle v kuse toto sa opakovalo každý jeden mesiac niekedy až 15 dní pred začatím menzesu a to už moje zufalsto prerastlo do paniky už som mala strach aj pred menzesom nevedela som čo mi je lebo stale mi byvalo zle. našla som si psychologičku s ktorou sme zistili akurat to že mi to vyvolava fyzicky telo tie zachvaty uzkosti, a povedala že nemusím k nej chodiť že to zvladam super to som bola veľmi rada ale moje problémy to ani trošku neriešilo až prišiel minulý mesiac zasa uzkostný stav ale uplny bala som sa že niekomu ublížim alebo čo bala som sa že stratim nad sebou kontrolu bolesti chrbta teplota, hnačky, krutenie hlavy, nevoľnosť, bolesti panvy extrémne, triaška, navaly tepla, zmatenosť nevedela som si spomenuť na nič keď som dostala tak tretí deň som mala čierny menzes s hrudkami čiernymi ako želatina.... a to mi menzes týždeň meškal tak som trpela dva týždne a povedala som si dosť išla som ku gynekologovi všetko som mu povedala nech už si myslí čo chce že som blazon nech ma už aj zavru proste som bola zufala :D samozrejme zasa tam bol iný a povedal zasa zapal krčka maternice ale hlavne čo ma zarazilo tak mi urobili zlýýýýýýýýý kontrolny test a nespravili mi ho na ureaplasmy ale na chlamydie čiže ma nikto nekontaktoval muselala som si zaplatiť 55 eur za nový test po roku !!!!!!!!!!! dal mi po tom čo som mu povedala hormony na pms aj nejaký tabletky na bylinkovej báze na celý mesiac, .... tak a je ďalší mesiac menzes mi meška už 3. deň ale napätie v hlave sa mi znížilo asi o polovicu aj keď mam miernu depresiu a stavy uzkosti už to nie je také že by som šla sa totalne zblazniť a to som mala tie hormony len 1. deň nemám hnačku nie je mi na vracanie, iba ma bolí brucho, chvíľkami sa mi kruti hlava ale dá sa to zvladnuť tak ja dúúúfam že už je táto hrozná epizoda za mnou ... ale po toľkom čase a takých veciach už asi nebudem nikdy veriť doktorom nikdy nebudem uplne v pohode no hlavne moja otázka znie malý ste takéto ťažké stavy pms? pomôže mi čokoľvek čo ich vám pomohlo zmierniť... 2. otázka mám maličko zvyšenu činnosť štítnej žľazy môže mi toto všetko zhoršovať? viem že ma presne takéto priznaky ale v mojom prípade je len maličko zvyšena a preto neviem... doktori 0bodov, 3.otázka skusenosti s ureaplasmou parvum keď som ju mala v tele preboha minimalne 9 rokov a ešte mam čo všetko mi mohla pokaziť ... čo by ste robili pri takýchto zanedbaniach lekármi :(((

maggie844
autor
22. máj 2020

a ešte čo som sa teraz dočítala tak keď sa lekár ,,do mňa" pozeral zavolal sestričku a povedal jej KLIMAKTERIUM pôvodne som si myslela že je to ten zapal krčka maternice kym som si nepozrela teraz čo to znamena a to je menoupauza prudke zniženie estrogenu... tak už fakt netušim o čo ide ale lekár mi nič k tomu ani také nepovedal

marselita10
22. máj 2020

ja mam ureaplazmu arealiticum, som mavala casto mykozu. pravidelne aj 4x do roka na liekoch od gynekologa. mne pomohla holisticka terapia. od vtedy skoro ziadna mykoza. ureaplazmu mam asi nadalej a neriesim ju. nemam tazkosti ziadne, a bolo mi povedane od jednej farmakologicky, ked nerobi komplikacie mam ju nechat tak a "nedrazdit". ja mam znizenu funkciu stitnej zlazy. nikdy som taketo stavy ako pises nemala. podla mna potrebujes cele telo dat do poriadku. a kedze dr. riesia uz konkretny problem. ale holisticka terapia ta riesi ako celok, a hlada pricinu tvojich priznakov, aj ked vysetrenia su v poriadku.

flakulka
3. jún 2020

@maggie844 ahoj konecne citam priznaky v ktorych sa vidim
Ja mam take stavy ako opisujes ale ja to riesim z opacnej strany pms hrozne stavy take priznaky ako pises total depky a kolaps ale ja som hrozna co sa tyka lekarov nejdem a trpim ale uz som to nezvladla a sla som najskor psych ktora mi dala antidepresiva ,teraz mi zistili znizenu funkciu stitnej beriem hormony ale mozem povedat je mi lepsie ale priznaky mam stale
Gynekolog sa este len chystam lebo uz to nezvladam
Psych som ok nikdy som sa nebala len to pms a fyzicke prejavy uz neviem tiez co mam robit antidepresiva druhe nechcem aj stitna ma take priznaky
Uvidim co mi povie gynekolog

maggie844
autor
6. jún 2020

@flakulka ahooj :( viem ako ti je hrozne lekárom už neverím snažím sa z toho dostať hoc ako sama .... psychika je biedna ale je to lepšie tiež som už rozmýšľala nad antidepresivami aj keď viem že pritom to nie je od hlavy a to ma štve lebo viem že sú to tie hormony sama psychologička mi povedala že mi to ide od nepohody tela veď mne to nič konkrétne nespúšťa a inak tie hormony mi uľavuju ale niektoré tie príznaky zasa extrémne zhoršuju krvavý výtok som mala ešte ďalší týždeň bolesti a tlak ako keby som šla porodiť krčok aj bolesti hlavy,,, neviem či si to nechať alebo čo ... neviem žiadny doktor sa na mňa nepozre normalne ako na človeka ... lieči iba ako boli ťa hlava dam ti lieky na bolesť hlavy a to je všetko nie že prečo sa to deje... bojím sa že sa raz z toho zblaznim ...