Máte podviazané vajcovody?

ladyiwush
23. sep 2021

Máte niektorá podviazane vajcovody? Ak áno prosím skúsenosti 🙂 ako ste sa zotavili atď 🙂

majka963
23. sep 2021

@ladyiwush ahoj, ja som si dala podviazať pred dvoma mesiacmi, keď že som mala už tretí cisársky. Necítila som nič, jazva po cisárskom bolela viac. A teraz ani neviem že ten zákrok bol. Neviem ako to cítia iné ženy ale ani neviem že je niečo iné.

ladyiwush
autor
23. sep 2021

@majka963 len ja mam po dvoch cisarskych, škoda že som si dala hneď pri sekcii, teraz by si. Chcela a to zase bude jazva? Alebo ako to robia takto keď nieje to pri pôrode?? Ďakujem

ikonica
24. sep 2021

@majka963 kolko sa prosim za to plati? Su aj nejake rizika zvysene potom? este som si to nestudovala, ale uvazujem o tom po druhom porode...

tinatitti
24. sep 2021

@ladyiwush musíš sa opýtať svojej Dr. Ale pravdepodobne to bude robene laparoskopicky, takže len malinký rez, ktorý takmer neboli. Vo vnútri by ta nemalo nič bolieť. A potom ani nebudeš vedieť, že ti vajcovody podviazali, nič nebude iné, budeš mat normálne menzes, len už nebudeš plodná.

lejla30
27. nov 2021

Dobrý deň, Prosím vás môže žena otehotnieť keď ma podviazane vajcovody?Už 3 roky,a mala sex keď mala ovuláčne obdobie? Ďakujem za vaše vyjadrenia.Pekny deň

ikonica
28. nov 2021

@lejla30 nie, prirodzene nie .. len prostrednictvom IVF.... Vajicko nemoze prejst podviazanym vajcovodom do maternice, nedojde k stretu so spermiami a k oplodneniu .. pri IVF sa zene odoberu vajicka priamo z vajecnikov, oplodnia sa spermiami mimo tela zeny a oplodnene vajicka(embrya) sa vlozia do maternice...

lejla30
7. dec 2021

Dúfam, že nebudem.