Máte skúsenosť s rankou na kŕčku maternice?

lu.lu.
28. nov 2009

ahojte kocky,

chcem sa spytat, ci mate niektora skusenost s"rankou" na krcku,ked ste boli tehotne. ja mam tento nalez totiz uz dost dlhu dobu, ale nastastie vysledky cytolgie su v poriadku. moj lekar preto usudil, ze leep metoda, laser alebo zmrazovanie nie je potrebne. niekedy po sexe krvacam, ide o kontaktne krvacanie.
chcela by som otehotniet, no neviem ake to bude mat dosledky na graviditu, napr.zhorsi sa to krvacanie?
velmi by som bola rada,keby ste sa mohli so mnou podelit o vase skusenosti. dakujem 🙂

pastuska
28. nov 2009

Mne to tiež pred nejakým časom diagnostikovali, prvé tehu mám za sebou a bez problémov, dokonca hneď v prvý mesiac som otehotnela. Teraz som tehotná, otehotnela som hneď druhý mesiac snaženia, a či mám ešte ranku ani neviem. Ja mám cyto tiež vždy ok, ale mne našli už ten HPV vírus, tak chodím každého pol roka na kontrolu. Takže sa neboj, nič to nie je.

lu.lu.
autor
28. nov 2009

a pastuska, aj sa ti niekedy stalo, ze si po sexe krvacala? mna prave to hneva, ze ked budem tehotna, tak sa zakazdym, ked tam bude trochu krvi vyplasim a mozno to bude len z tej ranky.....

pastuska
28. nov 2009

No občas áno, ale teraz si spomínam, že keď mi naposledy vyšetrovala krčok, tak mi mudra povedala ,že taký krásny je, že len odfotiť a do učebnice...takže tá ranka zrejme zmizla sama od seba 🙂

Spýtaj sa mudry, ona ti to najlepšie povie.

marion
29. nov 2009

lu.lu, u mna sa to presne stalo. Bola som v 6t.t. Vysli zo mna take 4 mini bodky na nohavickach, ale hned som utekala do nemocnice. Lezala som tam par dni, bolo podozrenie, ze je nieco s plodom, lebo bol mensi ale dali mi duphaston. Potom to prestalo, a o 3 tyzdne sa opat par krat objavilo par bodiek, ale nikdy silne krvacanie tak som bezala do nemocnice. Vtedy mi zistili ze plod nerastie a vlastne som potratila.Stalo sa to asi po tom pobyte v nemocnici ☹ A doktorka mi vtedy povedala ze tie bodocky boli vlastne z ranky na maternici. Takze vdaka nim sa prislo na to ze som potratila. Pretoze plod bol mrtvy, ale duphaston udrzoval tehotenstvo, zbytocne. ☹ Doktorka povedala, ze ranku na maternici ma vela zien po porode, ja som po 1 porode. 🙂 🙂 Ale ked bude opat tehu, tiez mam obavy ze budem stale behat do nemocnice, lebo vzdy ked sa obaji ta bodka, sice to bude mozno v poriadku ak to bude z tej ranky, ale vzdy sa bude bat ze co ak....sa nieco deje...

marion
29. nov 2009

Este ma napadlo, teraz po sexe sa mi obcas objavi nieco slabucke...ale objavi sa to asi hlavne v tehotenstve, ked sa zvacsuje maternica a je viac prekrvena... 😒

lu.lu.
autor
29. nov 2009

dakujem marion za odpoved
som na tom ako ty-mam jedno dieta, tehu bez problemov, ranku som este vtedy nemala. teraz som prekonala missed abort, som 3 tyzdne po kyrete 😔 a aj som spinila, preto som behala do nemocnice-neviem,ci to bolo z ranky alebo symptom potratu 😒
preto rozmyslam,ci by som tu ranku nemala riesit pred dalsim tehu.....tebe lekar nenavrhol dat ranku osetrit?

marion
30. nov 2009

Ahoj lu.lu. ja uz som vyse troch mesiacov po kyrete. ☹ Nie mne to na pohotovosti povedala doktorka ze to je asi z tej ranky, ze sa uvolnovali male ciastocky. Ale o nejakom rieseni mi nevravela. Povedala, ze to ma vela zien po porode. A ked som bola u svojho obvodneho doktora a vravela mu o tej ranke, tak nic mi na to nepovedal... ☹ Tak teda neviem, ci by to malo mat vplyv na druhe tehu.... 😉 Inac som rada ze mas aspon jedno baby, ja som vdaka nemu tu stratu prezila lepsie, nakolko ja uz jedneho anjelika, certika Lukaska mam...
🙂 Ak nahodou pojde teraz k doktorovi tak sa popytat ci sa s tym nieco da urobit a daj vediet...Dakujem

pekny den 🙂 🙂

lu.lu.
autor
30. nov 2009

marion- ja som si tiez uvedomila, ake mam stastie, ze uz jedneho certika mam. on uz vedel, ze budeme mat babatko a ked som mu povedala,ze babatko nebude, sa pytal, ze kde teraz je?tak som mu povedala.ze v nebicku 😢 aj teraz mi je do placu, ked nad tym rozmyslam.
ked si uz 3 mesiace po kyrete, chcete skusit zase? my asi vo februari, ale viem, ze sa budem bat 😒
ja zijem v zahranici,domov idem na vianoce, aj k lekarovi, tak sa ho chcem popytat, ci budeme ranku riesit........len keby to riesi, zase musime posunut snazilkovanie a mozno sa to po porode alebo v tehu obnovi.....no neviem

pekny dnik aj tebe 🙂

biba12
30. nov 2009

Mne to zmrazovali pred par rokmi. Ale kamoska ich mala viacej aj pocas tehu a same sa to zahojilo porodom a tehotenstvom.

marion
30. nov 2009

lu.lu, aj moj maly vedel ze baba buva v brusku....on bude mat len 3 roky, tak este nejak nechape ze babetko je ako anjelik v nebi. Ale tiez som mu dlho vysvetlovala ze baba uz nebuva. Ale obcas sa stava ze mi hladka brusko...a potom hladka aj svoje, tak sa smejeme 😀 😀
Verim ze sa nam to coskoro podari... 🙂 🙂 🙂

Moj doktor je velmi precizny a seriozny a keby ta ranka bola vazna a mala byt mat vplyv na tehu tak by s tym asi nieco chcel urobit. Ja este skusim nieco prezistit.

Dakujem biba, mozno ze aj u nas to tak bude. 🙂

mobilka
14. jún 2011

ahojte, som v 19 t.t. a už tretíkrát sa mi stalo, že som si na toalet.papieri našla krv. Povedala som to môjmu lekárovi. Pozrel mi placentu a povedal, že je ok, že to možno bude z ranky na krčku. Viem, že sa mi to nestalo po sexe. Prosím Vás, môže sa to ešte opakovať? Ako by som tomu mohla zabrániť? Veľmi ďakujem

woman04
15. jún 2011

mobilka..tiež sa mi to stalo 2x z krčku,ale neviem,či sa tomu dá zabrániť...myslím,že sa to stáva preto,lebo je to viacej prekrvené v tehotenstve...

denisse1311
19. apr 2016

ahojte tak ja mam teraz ranku na krčku, doteraz ukažkove vysledky a krčok v poriadku, teraz gynekolog povedal že je to spôsobené tehotenstvom, som z toho nešťastná