Máte skúsenosti so včelou materskou kašičkou?

kikusa100
26. sep 2007

ahojte.mozno tu je uz taka tema ale nasla som len aloe.
chcem sa vas opytat na vase skusenosti s materskou kasickou. aku ste si kupili, ako ste ju brali a kolko a ci mala na vas nejaky pozitivny efekt...

nelly3
28. sep 2007

smiledra ahoj! mohla by si mi napisat tak v skratke nieco o tej materskej kasicke? 😕 citam, ze vela snaziliek to uziva aj ja patrim medzi ne tak vsetko skusam co sa da. dakujem 😉

ajena
28. sep 2007

ďakujem smili...musím tiež asi skúsiť aj toto 🙂. Je to asi tak, že topiaci sa aj slamky chytá...aj ked lycium som už brala dávnejšie.

smiledra
28. sep 2007

Nemas za co Ajena 😉 Ale zabudla som dopisat, ze Lycium nie je velmi vhodny pre tehotne, ale velmi potrebny inac!
Nelly, ja som pocula na jednej nahravke lekarov, ze aku dobru skusenost maju, ak sa dlhsie nedari...s brusnicovym aloe dzusom v kombinacii s kasickou, popripade este ak penazenka dovoli omega 3 a 9 mastne kyseliny a E vit. s betakarotenom a selenom. Posepkala som kamoskam a znamym, kde som vedela, ze sa uz dlhsie marne snazia a vyslo to. Uz 11 z tych kociek porodilo a dalsich 6 su teraz tehulky 🙂)) Na slovensku beha takych "aloe deticiek" uz hadam aj do tisic, co pocuvam na roznych seminaroch. Preto som s radostou prispievala aj do temy Aloe Vera, lebo nastastie mam s tym vyborne skusenosti a nechcem si to nechavat pre seba.
O kasicke Ti mozem poslat podrobnejsie info cez IP, ale funguje to asi na takej baze, ze obsahuje zopar latok velmi podobnych zenskym hormonom a kopec enzymov, vitaminov, mineralov, stopovych prvkov, proteinov, aminokyselin ...podporuje telesný metabolizmus, nárast energie a rapidne znizuje vycerpanost, potlaca stres a predmenstruacne napätie, upravuje cyklus. Vhodna je aj pre muzov na zvysenie "aktivity" 😉 a zenam v prechode znizuje tiez neprijemnosti. Neviem vsak, ci kazdy produkt to dokaze, lebo su roznej kvality. Kvalitu udava obsah tzv. HDA v kasicke. Nedoporucuje sa vsak velmi dlhodobe uzivanie kasicky, ked tak 2-3 mesiace a v tehotenstve uz ju vynechat.

nelly3
28. sep 2007

smiledra diky ti. ja teraz pijem ESI aloe vera a viem, ze je aj brusnicovy. takze ked tento dopijem kupim si ten brusnicovy. a kde sa da kupit ta materska kasicka? viem, ze sa tu spominalo ze aj v DM drogerii. 😉

smiledra
28. sep 2007

No nechcela som to tak napisat, ale ak chces lacnu kasicku, tak si kup v DM a ked dobru, tak trochu dosetri, aj cez internet sa da objednat kvalitny produkt.

nelly3
28. sep 2007

napises mi cez IP internetovu stranku kde sa da objednat? 😉

smiledra
28. sep 2007

Ano, poslem 😉

nelly3
28. sep 2007

mam tam jednu novu spravu a neda sa mi to otvorit. nechapem preco 😖

smiledra
28. sep 2007

asi vela udajov o kasicke 😀 posli mi e-mail adresu do IP, preposlem Ti to tam.

nelly3
28. sep 2007

uz mi to prislo do IP 🙂

emjee
23. okt 2008

kvetinka74 • Včera o 10:42
Ještě jeden dotaz bych měla,užívala jste některá z vás mateří kašičku a pomohlo vám to při IVF k otěhotnění.To víte tonoucí se stébla chytá a v jaké formě jste ji používaly a jestli máte přímo nějakou značku kterou doporučujete.
Moc vám děkuji za vaše odpovědi
Květa

strouzek • Včera o 11:01
květinko já mateří kašičku používala při snažení a začla jsem jí brát a do měsíce a něco jsem našla //, pokud nepomůže k mimču tak je dobrá i tak na celkové posílení imunity,na lepší pleť atd.

kvetinka74 • Včera o 11:05
moc děkuji za odpověď strouzku,ale já bohužel přirozeně neotěhotním a chodím na IVF.A mohu se zepat kterou jsi brala ty (značku)??
Květa

strouzek • Včera o 11:06
ježiš to nevím to byli takové tabletky růžovo bílá krabička koupila jsem jí u nás v jednom medovém obchodě a moc mě jí paní chválila prý jí kupuje hodně snažilek

kvetinka74 • Včera o 11:07
Já víím že jsem otravná ale nemohla by jsi mi sehnat název???

ismail • snž • Včera o 11:07
kvetinko, ja uzivala materi kasicku v injekcni strikacce (stacilo striknout trosku pod jazyk a nechat rozplynout), koupila jsem ji ve vcerlarske prodejne. Do dvou mesicu jsem otehotnela, bohuzel slo o zamlky potrat,za chvili se zase budeme snazit, takze ji poctive uzivam dal. Hodne stesti

strouzek • Včera o 11:09
oki zkouknu net jinak zadej na koníkovi název materi kasicka a vyjede ti pár diskuzí kde se tohle téma řeší a holky si jí chválí

kvetinka74 • Včera o 11:14
jojo moc děkuji zkusím to

strouzek • Včera o 11:16
http://www.levnalekarna.cz/katalog-vyrobku/alte...

tohle jsem brala

elana • Včera o 11:41
Já beru kašičku od české firmy MedPharma, je docela levná a je tam 67 tabletek (stojí okolo stovky), Melbromenox jsem měla jeden měsíc, ale vyjde to tak 4x tolik v té MedPharmě je ještě pyl a propolis, zmizela mi PMS a hlavně mi krááásně roste sliznice, vlastně proto jsem ji začala brát.

Mají ji normálně v lékárnách s dalšími preparáty od MedPharmy, nebo po netu na jejich stránkách, mají i klub, potom je to levnější, tuším.

Souhlasím se Strouzkem, mat. kašička je fakt dobrá. Je dobrý užívat ji nalačno, před prvním ranním jídlem.

kvetinka74 • Včera o 12:11
Moc děkuji za odpovědi třeba se ještě někdo přidá

kvetinka74 • Včera o 14:55
máte ještě někdo zkušenosti s mateří kašičkou
děkuji

misule82 • snž • Včera o 14:57
Holky, můžu brát mateří kašičku ve spojení s clostilbegytem a duphastonem? Právě mám docela nízkou sliznici, tak bych to chtěla zkusit.

ismail • snž • Včera o 15:04
misule: muzes, ja jsem brala take clostilgebyt s utrogoestanem (podobne jako duphaston) a zadarilo se. Jak jsem uz psala, brala jsem cistou materi kasicku v injekcni strikacce, vyslo me na 180,-Kc a vydrzela dva mesice. Dle lekare je cista nejlepsi,ale co doktor to jiny nazor.

riska • snž • Dnes o 15:28
ahojte, aj ja užívam materskú kašičku od firmy MedPharma, tiež mi teta v lekárni povedala, že na "ženské veci" sa má brať čistá. užívam ju kvôli nepravidelnému cyklu...elana, fakt je dobrá aj na sliznicu? to si ma potešila

slunicko1111 • Dnes ve 12:57
ahojik,chtela bych se zeptat jestli ma nektera z vas zkusenosti s materi kasickou!!A jestli vam to pomohlo na rust delozni sliznice.Dekuji

strouzek • Dnes ve 13:02
ahoj sluníčko zrovna před pár dny jsem psala do diskuze se stejným názvem zkus pohledat je tam plno odpovědí

zkráceně mě k těhu pomohl bohužel to pak nedopadlo, paní v "medovém obchodě" jí chválila prý je na vše možné na pleť, imunitu i na ty děti. určo doporučuju

slunicko1111 • Dnes ve 13:04
Strouzkumoc ti dekuji a podivam se po tom!! Preji hezky den

demeeri
4. dec 2010

Dneska som si kúpila med s materskou kašičkou.Je v letáčiku písané,že sa má užívať večer 2 hodiny po večeri pred spaním.Tiež mám nízku sliznicu,beriem Estrofem.Chystám sa na IVF.V pondelok pojdem na vklad.Škoda,že s materskou kašičkou som nezačala skor.Možni by sa zvýšila šanca.

zuzulienka1
7. dec 2010

Ahojte, mam skvelu skusenost s materskou kasickou v ampulkach - obsahuju 200 mg cistej materskej kasicky, ktora je zamrazena. Uziva sa tak, ze sa rozmiesa s troskou vody a necha sa posobit pod jazykom asi minutku. Je skvela aj pri zacinajucich prechladnutiach, doteraz mi vzdy perfektne zabrala. Ja ju kupujem z tadeto: http://www.obchod.apiterapia.sk/index.php?page=...

demeeri
8. dec 2010

@zuzulienka1 Lenže je tam písané,že je nevhodné pre tehotné.Tak to teraz brať nemožem.Som po transfere embrií. 🙂 Zostanem pri mede s materskou kašičkou. 😉

annamary27
8. dec 2010

@demeeri moja,aj na tej mojej kašičke je písané,že nevhodné pre tehotné a kojace matky a aj pre deti.

zuzulienka1
9. dec 2010

Ked som sa pytala magistri na tu nevhdnost pouzitia pre tehotne, povedala, ze sa to tam uvazda len pre take pripady, ak by tej materskej kasicky niekto uzival pocas tehotenstva nadmerne mnozstvo-mohlo by to rozladit hladiny hormonov. Bezne davky v tych ampulkach su vraj bezpecne. Ja osobne na nu nedam dopustit. 🙂

novottom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ita111
16. mar 2013

ja si včeliu kašičku kupujem v špecializovanom obchode a aj lýcium

viva13
11. okt 2014

Ahoj, prosím kde sa dá objednať nejaký link? dakujem

biancanicol
25. okt 2015

Ahojte, neviem či sa mi aj niekto ozve 🙂 ale za skúšku nič nedám..V júni tohto roku som potratila 7+2 tt . Začiatkom septembra som si začala robit vyšetrenie kde môže bit problém. Poradila mi lekárka Malinovú zmes ,ale nasla som aj produkt gynax . Neviem ,ktorý y bol lepší na hormonálnu nerovnováhu a taktiež ma zaujali Váše komentáre ohľadom materskej kašičky .Skúste mi prosím Vas poradiť ,ďakujem za každú pomoc.