Mávate špinenie pred menštruáciou?

tatianka89
16. dec 2014

ahojte žienky, zaregistrovala som sa tu len kvôli tejto otázke. Chcem sa vás opýtať, či mávate niektorá špinenie pred menštruáciou a následne po 2-3 dňoch normálnu ms. Mne sa to stalo minulý mesiac, viem, že pre niektoré to bude banalita, ale mňa to celkom vystrašilo, pretože sa mi to doteraz nikdy nestalo a nemala som žiadny "problém. Navštívila som gyn. všetko v poriadku, povedal, že mám počkať ako to bude teraz v decembri a po novom roku prísť..že po jednom raze špinenia, nemôžeme ešte robiť žiadne závery. Teraz však čakám a len stresujem či idem dostať normálnu, alebo zas také špinenia najprv. Mávate toto niektorá bežne a ste zdravotne v poriadku ? Ako to rieši váš gyn? vopred ďakujem za každú odpoveď

map0007
16. dec 2014

Ahojky mne sa takto spúšťa už 3 mesiac M, tiež asi 2-3 dní spinim a potom sa mi spustí M. necítim sa nejak zle len som bola strašne nafuknuta počas 3 dní spinenia a ak sa spustilo tak potom oki. Tiež sa chystám na gynekológiu či všetko oki.

zdena12345
17. dec 2014

ja som to mavala uplne pravidelne tak 1-2 dni pred niekolko rokov. nic som neriesila. teraz som po porode a pokladam sa za zdravu🙂

milica313
17. dec 2014
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

ja som to mávala pravidelne

anexis
17. dec 2014

ano, ja uz to mam tak asi rok..ak nie viac. tiez to zacalo tak z mesiaca na mesiac a odvtedy to tak proste mam..na gyn som bola, robili mi komplet vyšetrenia, aj cytologiu, aj ultrazvuk a nic ...uz to neriesim, pokladam to za normalne

kiki68
17. dec 2014

ja to tak mavam, od kyretu, vraj som uplne v poriadku. Nic nenasli. A to uz som po kyrete vyse roka. Predtym som to mala ale iba par krat, viac rokov naspat a iba v lete. Nechapem co to teda je, pred ms spinim tak 2 dni, potom mi nabehne ms. Ale nikto sa nevyjadroval ze ide o problem,lebo vraj sa takto normalne spusta menzes niektorym zenam. Tiez som pocula nieco take,ze je to z dovodu,ze zena ma vysoky nejaky hormon a tazsie otehotnie potom. Ale tuto Milica caka babo,takze asi to tiez tak uplne nebude.

vika35
17. dec 2014

mne sa tak spusta menzes stale 1-2dni spinim a potom sa spusti, trva dva dni a koniec. a som zdrava, chodim pravidelne na prehliadky a mam aj dietko.

druhe
17. dec 2014

3 dni je ok, mne sa po porode vsetko zmenilo a takto som spinila ale az 7 dni pred mens. Nakoniec to bol nedostatok progesteronu a dr. mi dal na to utrogestan.

meusicka
17. dec 2014

aj ja to tak mam, den spinim, potom 1-2 dni mam ms a potom este mam zase 2-3 dni mierne spinenie, len na intimku, ale beriem to v pohode, neriesim, mam to takto odekdy si regulujem cyklus pitim rebricka obycajneho a nie som ani nafuknuta,, nic. predtym som mala silnu MS trvala aj 5-dni, bola som slaba ako mucha, teraz je to pohoda

katulienkax
17. dec 2014

Ja som to bežne mávala potom som brala antiku a prestalo a nemala som z toho ani problém otehotnieť aj tehotenstvo bolo bezproblémové a potom zase podobne spinenie no tak som zas zacala brat antiku a mam pokoj

simsalabim
17. dec 2014

Ja to tak mam roky...dr. neriesi. Zrejme nizka hladina nejakeho hormonu. Ze ak chcem, moze mi dat umele hormony, ale kedze neplanujem dalsie tehu, nemysli si, ze je to nutne - v tom s nim aj suhlasim.

bonaqa2013
17. dec 2014

ja jeden deň špiním a potom sa spustí menzes. Neriešim to. K lekárovi nechodím, naposledy som tam bola pred 5 rokmi - bola som tehu. Možno že to súvisí s hormónmi, ale ja mám 4 deti takže nejaký problém otehotnenia tam asi nebude.

adeli79
18. dec 2014

Baby, keď čítam, že nechodíte na gyndu - prosím Vás, nerobte to. Každý rok treba ísť na preventívku. Rakovina krčka maternice sa dá zachytiť v skorých štádiach, dokonca aj v predštádiu a dá sa liečiť. A potom by k nám na oddelenie nemuseli chodiť 30-40 ročné pacientky s obrovskými nádormi a metastázami len preto, že neboli x rokov na preventívke. Lenže potom je už neskoro búchať si hlavu o stenu. A keď to neurobíte pre seba, tak myslite na svoje deti, aby ste ich stihli vychovať a aby neostali sirotami.

diamontko
18. dec 2014

no ja som mavala spinenie den pred menstruaciou, potom normalne. len v oktobri som mala 4dni spinenie, potom 3dni menstruaciu, 2 dni spinenie a nakoniec sme zistili, ze v tom case niekedy som otehotnela 🙂

lentilkaza
19. dec 2014

ja mavam spinenie 7 dni a potom menstruaciu tiez 7, takze moj muz ma radost...
mam to tak uz roky, za sebou 2 bezproblemove tehotenstva, na prehliadky chodim pravidelne, dr.hovori, ze vsetko je ok

januus
16. jan 2015

@tatianka89 ahoj. ja mám špinenie pravidelne pred každou menštruáciou, bola som aj na gynde a všetko je v absolútnom poriadku 🙂

suraya
22. jan 2015

ahoj. Aj ja to mávam pravidelne už niekoľko rokov. najprv mi začína špinenie cca 2dni pre začatím MS, a potom sa spustí MS. Tiež som to konzultovala s lekárkou a tiež mi vravela že je to normálne, že niektorým ženám sa to tak spúšťa. Na prehliadky chodím pravidelne. Teda u gynekologičky som skoro každý mesiac 😀 a všetko je ok. Takže podľa mňa sa ľakať nemusíš 🙂

janasama
22. jan 2015

dajte si vyšetriť hormony, oni občas môžu robiť takéto "problémy"

kikuska8
6. feb 2015

Ahoj. Mne sa tak zmenil vyklus po porode. Sice je presny, ale s tymto spinenim. Najskor jeden den spinim. Dva dni nic a na 3. den zacnem normalne krvacat. To trva 3 dni a potom zas take 2 dni spinim. Dnes som bola na gynde, kedze chceme druhe bejby a nasiel mi tam polyp ☹ Mam prist po dalsom menzese.