Menštruácia a dovolenka

mishrom
27. jún 2023

Prosím o radu.... Existuje niečo, ako zvládne 12r.dievca menštruáciu a kúpanie? Nejaké nepriepustné nohavičky, alebo niečo ako kupacie plavky pre malé deti?

muchotrafka298
27. jún 2023

Existuju menstruacne plavky, ma ich viacero firiem. Su ale vacsinou urcene pri velmi miernom krvacani a su cenovo dost vysoko.

mirkava
27. jún 2023

@mishrom menštruačné plavky spolu s tamponom, len neviem pre 12 ročnú.

nikolca
27. jún 2023

@mirkava 12 ročna a tampon??

luliu
27. jún 2023

@nikolca áno úplne v pohode.
@mishrom dcéra si dáva tampón cca od 12r. Zvláda to úplne v pohode, chce sa kúpať......

andreakotesova
27. jún 2023

Dcéra používa tampon, ked ide do vody počas menštruácie. Mala 11,5 roka, keď ho prvýkrát pouzila.

jarnajar
27. jún 2023

@mishrom tiež si pamätám, že sme na druhom stupni ZŠ používali aj tampóny, tá mini veľkosť.

mishrom
autor
27. jún 2023

Fuuu... Ďakujem za odpovede, no tiež sa mi zdá tampón skoro. Vyguglila som menštruačné nohavičky.... V tom by sa nedalo kúpať?

muchotrafka298
27. jún 2023

@mishrom no tak toto absolutne neodporucam a ked nechces dievca strapnit, tak na toto rovno zabudni. Pretoze tie nohavicky ked namocis do vody, tak z ich ide vsetka spina von. Takze to v ziadnom pripade. Su to klasicke nohavicky so savou vrstvou, bavlnene a tym ze sa namocia, tak jednoducho bude vsade okolo krv.

luliu
27. jún 2023

@mishrom absolútne nie, bude špinavá, to by som jej nespravila

petamich
27. jún 2023

nie tie menstruacne nohavicky na to naozaj nie su vhodne, ak nechces tampon (mimochodom ja som tiez pouzivala ten mini s aplikatorom asi od cca. 12), tak potom investovat do menstruacnych plaviek alebo nekupat sa (zial)

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domiklik
27. jún 2023

@mishrom a co majú robiť také dievčatá plavkyne? Netrenovat? Áno tampón, mame 21 storocie, aj tie tampony sa od roku 5 niekam posunuli, existujú aj tampony s aplikátorom, ktoré sú vhodne aj pre "začiatočnicky"

ankare
27. jún 2023

@mishrom existujú menštruačné plavky

marca12
27. jún 2023

Jedine tampon. Na zaciatok tampon s aplikatorom. Mensiu velkost a casto menit

evaachesa
27. jún 2023

Ešte by mohla skúsiť kalíšok, no treba na zavádzanie cvik. Popravde keď si predstavím seba v jej rokoch tak neviem či by som to zvládla. 🙄

matkahelka
27. jún 2023

@mishrom menstruacne plavky.tiez som dcere objednala.

januska12323
27. jún 2023

Ako môže byť v 12 na tampón "skoro"? Sú aj mini veľkosti a po každom kúpaní meniť.

rebrambora
27. jún 2023

Tampon?
Ja som napr. v zivote nepouzila vlozku. Nie je to skoro, ak jej to vyhovuje.

biaa
28. jún 2023

@evaachesa to si myslím že v takom veku nepojde :/ bohuzial aké bolo by to riesenie ako pisu baby vyssie najmensie tampóny a vybavene 🙂

chovancova27
28. jún 2023

@evaachesa kalíšok asi vôbec nie, neviem si predstaviť ako si ho tam dá... ja ho teda používam už 13 rokov, ale neviem si to u nej veľmi predstaviť

evaachesa
28. jún 2023

@biaa
@chovancova27
Veď preto píšem lebo ja som ho začala používať len pred 2ma rokmi. Ale pre mladú babu asi fakt komplikované. 😒

titla
28. jún 2023

@mishrom pohladaj menstruacne plavky (NIE nohavicky) - aspon 2-3 kusy a existuju tampony na kupanie (klasicke do vody neodporucam), tie naozaj maju mini velkosti.
Popripade pozri aj tie menstruacne nohavicky, ked vyjde z vody vymeni si a da si sortky napr.
A tak mladej babe, by sa tampony asi najlepsie zavadzali s aplikatorom, ale tie tampony na kupanie ho nemaju.

luliu
28. jún 2023

@titla menštruačné nohavičky sú nevhodné do vody, nechápem, že jej to píšeš, tá krv sa hneď začne vyplavovať a bude mať okolo seba krv, bude jej to stekat po nohách ...... To by si spravila svojej dcére?

iwka_77
28. jún 2023

@evaachesa a tak pre ako ktoré. Niektoré o nich nechcú ani počuť a iné si ich doslova pýtajú, lebo aj kamošky majú. Je to dosť individuálne

hladamematku
28. jún 2023

@mishrom ako zvladne....ucis dievca, ze menstruacia je choroba?? Ma zarobene na vazne problemy...

ninusa221
28. jún 2023

Tampón ale 1 krát je to hrozne tiež som ako decko si ho nechcela dať no čakali ma kamaráti išli sme na kupko takže som nemala na výber.😆

tenerifka
28. jún 2023

dcera zacala pouzivat na kupanie tampony hned, ako dostala prvykrat(12-rocna), bola na tabore, kupila a ficala normalne dalej, ziadne poucovanie ani vysvetlovanie nepotrebovala. Po 2 rokoch potom presla na kalich (najmensia velkost), a tiez v pohode. Dnesne dievcata su uplne inde ako kde sme boli my v ich veku

titla
28. jún 2023

@luliu Neviem ci si sa nepomylila. Ja jej pisem o menstruacnych PLAVKACH, ktore moze vymenit za nohavicky, ked z tej vody vyjde von (a na ne si dat sortky, aby po plazi nebehala v spodnom pradle). Nikde nepisam, aby sa kupala v menstruacnych nohavickach.

biaa
28. jún 2023

@evaachesa Jo určite suhlsim s tebou ja ho tiež používam ale mám dni kedy mi to nejde jednoducho😀 a to ho používam už nejaký ten rok😂