Menštruácia po pôrode

2. okt 2023

Baby prečo niektoré ženy majú po porode menštruáciu o 3 mesiace a niektoré o rok?

januska12323
2. okt 2023

Hormóny 🤷

tehotna40
2. okt 2023

Ja som dostala hneď po sestonedeli. Záleží to od množstva a zostatku tehotenskych hormónov, a od toho ako rýchlo sa žene upravia hormóny a cyklus.

anavixy
2. okt 2023

Hlavne (to znamena nie len ale vacsinou) tie co dojcia maju menstruaciu az neskor, je to cisto hormonalna vec.

ivangeline
2. okt 2023

Nikto nevie. Nie sme stroje. Kazda je ina. Ja som ta,kt rovno po 6sto nedeli ma hned spat cyklus. :D

zuzi0911
2. okt 2023

Som 6m po pôrode a akurát mám 6ms 😅

petra92
2. okt 2023

Netuším, 2x som rodila, menštruácia prišla hneď po sestonedeli napriek tomu, že som kojila obe deti 2,5 roka 🙄Teraz čakám tretie dieťa a dúfam, že tá otrava nepríde aspoň rok 🙈🤣🤣ale s mojím šťastím to tak asi nedopadne 🙄😁

lenkakravcova
2. okt 2023

Ja vždy až potom čo skončím dojčenie. Momentálne teda už trištvrte roka nič.. (juchuu 😃)

nevenka
2. okt 2023

@anavixy plne dojcenie, este aj plny mrazak odsateho mlieka a menzes dosiel po 4 mesiacoch od porodu, dojcila som potom este aj ako znova tehotna asi 3 mesiace, potom dalsi porod, dostala som po 6 mesiacoch. Po tretom dietati po 3,5 mesiaci a po stvrtom po 4 mesiacoch. A to som vzdy mavala dlhe cykly, nepravidelne, vysoky prolaktin, androgeny, cysty sa mi robili...🙃. Akoze, asi vynimka z pravidla, no mohlo to neskor nabehnut, ale tak co uz.
Toto je podla mna velmi individualne.

nevenka
2. okt 2023

@petra92 precitaj si moj skorsi komentar 🤭😆😅

maryetta
2. okt 2023

Mam za sebou 3porody a za kazdym to bolo inač.

anavixy
2. okt 2023

@nevenka preto som napisala ze “hlavne znamena nie len, ale vacsinou” 🙂 samozrejme su vynimky tak ako vo vsetkom…

diewcatqoo
2. okt 2023

Tak, ako niektora otehotnie len co sa obtrie o chlapove trenky a inej sa nedari dlhu dobu, tak aj MS po tehotenstve je vysoko individualne. Niekto dostane hned, niekto nema po celu dobu dojcenia.. za seba mozem povedat, ze som dojcila dlho a na poziadanie a menzes som dostala po 3 mesiacoch od porodu. Ale u mna po porode je ten menzes iny - slabsi a bez bolesti (samozrejme, ak neratam tie uplne prve cykly od porodu, tie boli dost silne).

nevenka
2. okt 2023

@anavixy jasne