Menštruačný kalíšok a poškodenie krčka maternice

7. júl 2020

Pekný večer. V poslednom období mám silnejšiu menštruáciu a tak som rozmýšľala nad menštruačným kalíškom. Ale bojím sa či sa nemôže stať že si poškodím krčok. Ďalšia vec je že som tam dole úzka a neviem či sa mi vôbec kalíšok zmestí. Ďalšia vec je že často chodím čúrať a nechce sa mi ho stále vyberať v tom je výhoda vložiek. Neviem sa nejak rozhodnúť poprosím skúsenosti aj dobré aj zlé. Ďakujem

petruldo
7. júl 2020

menštruačný kalíšok vyberáš iba ak si ho ideš vyliať, teda pri silnej menštruácii tak 2-3 x za deň. to s čúraním nič nemá. a tiež sú rôzne veľkosti rôzni výrobcovia. dovnútra sa vkladá preložený v pošve sa roztiahne.
a tiež neviem ako by si si s ním mohla poškodiť krčok? to nie je tvrdý plast
moja najlepšia kúpa, a banujem že som ho nekúpila oveľa skôr. ten komfort sa nedá zrovnať s tampónmi a už vôbec nie s vložkami

jaskolka
7. júl 2020

Ja nemám osobne skúsenosti s kaliskom, ale logika mi hovorí, že pri cikani je to ako s tamponom, prečo by si mala ho vyberat? A kalisok je elastický, prispôsobi sa,teda opäť použijem príklad tampónu, ani s nim nepoškodis krcok a aj "úzke panny" môžu používať

kengurica
7. júl 2020

Pozri si nejaký obrázok s anatómiou pohlavného a močového ústrojenstva ženy. Sú to dva oddelené otvory. Prečo by si si ho musela pri čuraní vyberať ????
Sú kalíšky rôznych rozmerov, a sú mäkké. Je to silikón.
A tiež neviem, ako by si si mohla poškodiť krčok.... Kalíšok sa na krčok "pricucne", ale pri vyberaní tam jemným stlačením uvoľnia podtlak a pekne ho vyberieš

autor
7. júl 2020

@petruldo neviem len ma to napadlo či je to naozaj také bezpečné.

@jaskolka preto som ich prestala používať lebo pri čúraní mi nasakoval a zväčšil sa že som ho cítila a musela som ho vybrať. Zakaždým. Lenže vložky mi nejak nestačia preto som chcela niečo iné

@kengurica anatómiu poznám veď som chodila do školy. Veď práve tým pricucnutím či sa nemôže poškodiť

jaskolka
7. júl 2020

Pri močení ti nemohol tampón nasiaknut viac, veď necikas cez posvu. Mohol sa ti tlakom možno posunúť, preto si ho cítila, ale neexistuje, aby nasiakol moč
. Rovnako ani kalisok ti nemá vadiť pri tom

baboobchod
7. júl 2020

@jaskolka možno ocikala šnúrku a tá vtiahla tekutinu (moč) do seba hore 🤭

kengurica
7. júl 2020

Ten podtlak je tam maličký. Neuškodí.
Moc sa nijako nemôže dostať do vagíny. Jedine že by si urobila stojku na hlave a nejako by tam natieklo.... Takže sa moč nemôže dostať žiadnym zázrakom do kalíška, ani do tampónu...

ninah1486
9. feb 2022

ja ho mam dlho a ziadny problem