Menštruačný kalíšok pre 12 ročnú

kikinder
22. jan 2022

Ahojte ja používam menštruačný kalíšok a moja 12r dcéra ho chce tiez môžu ho používať aj 12rocne dievcata?

pondelok01
22. jan 2022

@kikinder moze

simsalabim
22. jan 2022

@kikinder a si si ista, ze to 12rocna zvladne? Manipulacia s poharikom chce cas a cvik. A moj osobny nazor je, ze zrejme narusi panensku blanu, co pre dakoho moze byt negativum.

marcellka32
22. jan 2022

Kúp jej dobre vložky

kiki68
22. jan 2022

@simsalabim podla mna je to uz dnes jedno nejaka panenska blana, ako to asi nikdy neuvidi nikto okrem gyndosa. Ja som vzdy pouzivala Tampon a ten kalisok nema od toho daleko. Na vlozky som alergicka, mam z nich strasny ekzem. Teraz mam kalisok a pride mi to dost jednoduche. Ono kazdu Tu metodu treba natrenovat svojim sposobom (aj vlozku aby nepretiekla)

simsalabim
22. jan 2022

@kiki68 no s panenskou blanou sice suhlasim, ale nesuhlasim s tym, ze tampon je rovnako velky ako poharik. No nie je 🤷‍♀️ Pouzila si ho dakedy? Lisi sa aj sposobom zavedenia vybratia. Tam treba manevrovaci priestor, na rozdiel od tamponu.

kiki68
22. jan 2022

@simsalabim no ja pouzivam uz len kalisok, ten moj ma dlzku ako tampon cca ( napr tampax ma dlhe tampony) , samozrejme to chce cvik. Ja si ho zavadzam v stoji, iba si jednu nohu vylozim napr na gauc alebo na wc. Niekto to zavadza v drepe. Ale mne to pride hlavne menej drzadive, lebo mi nevadi ta snurka ako pri tampone. A kalisok mam z bipa velkost m myslim. Stal nejak 8,50 eur alebo tak.

simsalabim
22. jan 2022

@kiki68 ja ho pouzivam uz viac ako 15 rokov a myslim, ze pre mlade dievca je tazke ho zaviest dnu a vybrat kvoli sirke (zlozeny poharik+prsty, co ho drzia). Dlzka samozrejme nevadi. Z mojich dievcat ho zatial pouziva iba starsia.

mauduska
22. jan 2022

ja si myslim, že 12 rokov je málo.. ja som ho začala používať keď som mala 18 a bola som panna a teda som mala riadnu traumu najprv, bála som sa ho používať znova, lebo ma to hrozne bolelo. Keď bude staršia, tak v pohode, ale teraz by som to neriešila. Ak chcete byť doma eko, tak by som šla skôr po menštruačných nohavičkách alebo látkových vložkách 🙂

ninah1486
17. máj 2022

podla mna je na to este mlada, skus jej skôr kupit menstruacne nohavicky

beahavala
18. máj 2022

@ninah1486 aj moja dcera pouziva menstruacne nohavicky a je spokojna