Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mimomenštruačné krvácanie - problémy

andrea1717
9. mar 2015

Už pár mesiacov mám viacmenej dennodenné špinenie, niekdy viac niekedy len symbolicky, v decembri minulého roka som bola u lekárky, urobila mi sono, aj odbery ( výsledky OK, žiadny problém nenašla), na problém mi povedala, že to môže byť aj začiatok prechodu, mám 44, koncom januára som tam bola znova, lebo problém sa nezmenil, skôr sa zhoršuje. Medzi dverami mi povedala, že bude zrejme treba "čistenie" už neviem ako to odborne nazvala a že tabletky na zastavenie mi nedá, o žiadnom operačnom zákroku ale neuvažujem, nechcem podstúpiť narkózu, vidím z toho viac problémov ako úžitku. Rovnaký problém som riešila asi 3 roky dozadu, kde mi rovnaká lekárka na to dala Norethisteron, raz som mala hodne silnú menštruáciu a potom som mala dlllho kľud a všetko bolo v poriadku. Liečim sa na hypothyreozu, problém s dlhým cyklom a vynechávaním menzesu mám od mlada, teraz mávam skôr opačný problém. Myslím, že sa jedná skôr o hormonálnu záležitosť, čo na tom môže vyriešiť "čistenie". Existuje nejaká iná možnosť ako sa vyhnúť narkóze a čisteniu, trebárs aj alternatívna medicína, poradí niekto. Za každú radu ďakujem. Ak by sa niektorá chcela zbaviť balenia Norethisteronu, mám záujem.

cawes
9. mar 2015

@andrea1717 ahoj mam 32 a tento problem mam uz od januara 2014 najprv 3mesiace nonstop silne krvacanie potom to ustupilo ale viacmenrj nepreslo a spi ila som stale. Nako iec som zmenila 4 doktorov podstupila horminalnu kyretaz ako aj operacnu nechala si zaviest spiralu a dr povedal ze musim brat lieky co beru tehtone a odkedy beriem nekrvacam 🙂

andrea1717
autor
9. mar 2015

Ja som brala aj lieky na hyperlolaktinémiu, momentálne mám hladiny OK, ale mám pocit, že od kedy mám "hladiny prolaktínuOK" tak mám tieto problémy....Kyretáž mi vyhrozila lekárka, ale za prvé si nemyslím, že to je riešenie, ja nemám silné krvácanie, ale skoro permanentné, zaujímavé je, že keď mi v januári povedala že ma tam pošle, akoby sa to na chvíľu uvedomilo samé od seba a 3 týždne som nekrvácala.....

elienka69
10. mar 2015

@andrea1717 ahoj, mám 45 a tiež sa mi pred troma rokmi objavili podobné problémy. Je zbytočné s týmto problémom chodiť ku gynekológom. Žiaľ moderná medicína si s tým nevie rady. Preto som sa dala liečiť bylinnými čajmi tradičnej čínskej medicíny. Musela som každý deň, ráno a večer, piť tieto čaje. Trvalo to asi rok, ale už s tým nemám problém. Občas sa mi stane, že v deň ovulácie veľmi jemne krvácam. Ale to je skôr ovplyvnené stresom. Ak máš záujem o tento spôsob liečby, tak odporúčam Moniku Křekovú z kliniky Medante v BA. Je jedna z pár skutočných odborníkov TČM fytoterapie na Slovensku. Určite ti pomôže.

duun
10. mar 2015

@andrea1717 Mne sa snazili dat tiez Norethisteron - v tom je napchaty aj progesteron aj estrogen. Urobil len zle, dostala som krcove zily, navaly tepla, vypadavali mi vlasy a podobne radosti 😠 Iste by som ho neuzivala na vlastne naordinovanie, to by som skor vymenila gynekologicku za ineho lekara co by problemy riesil menej invazivne ako kyretom.

Estrogen riadi prvu cast cyklu, ak je spinenie, tak zycajne chyba progesteron na druhu cast cyklu, aby dozrela vystelka maternice a odisla von. Nie som lekar, ale na chybajuci progesteron sa dava Duphaston. Ten mi pride menej zatazujuci - uzivaju ho aj zeny v prvych mesiacoch na podporu tehotenstva.

nutrimas
28. mar 2015

Pri problemoch s nepravidelnou, bolestivou, silnou menstr., ovulaciou a inych "zenskych" problemoch odporucame pupalkovy olej. Pri pravidelnom a dlhodobom uzivani pomaha harmonizovat hladinu hormonov. Uziva sa 1KL rano a vecer. V nasej ponuke najdete 2 druhy, cisty pupalkovy olej a olej s visnami: https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Taktiez by radi dali do pozornosti liecivu ajurvedsku kavu Satawari, ktr. ma podobne ucinky ako pupalka. Kava je bez kofeinu, jej hlavnou zlozkou je cakanka a bylinka, ktr. pozit. vplyva na horm. system: https://www.modrykonik.sk/shops/ine/wdxt/satawa...
@andrea1717

annika
2. mar 2017

@andrea1717 ahoj. Môžem sa spýtať, ako sa to skončilo? Som v podobnej situácii, dva dni beriem Norethisteron, doktor ma straší kyretážou, tak som zúfalá. Mám 45 rokov. Ďakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli