Môže byť nízka hmotnosť problémom pre otehotnenie?

Ahojte snazilky a tehulky mam otazocku.
S manzelom sa snazime o babo, alebo skor to nechame na nahodu ako on vravi🙂
Menstruaciu som od vysadeni hak nemala, teda od jula, ale ovulaciu ano,co mi potvrdil gynekolog.

Ja si robim starosti koli mojej vahe,vazim 42-43kg.

Asi pred rokom som bola koli tomu na vysetreni krvi,vsetko je ok.
Gynekologa som sa pytala ci to moze byt problem ze menstr neprichadza,on ze ak som netrpela anorexiou alebo bulimiou,tak by to problem nemal byt,a na pribratie mam kupit decke kasicky.
Poruchy prijmu potravy som nikdy nemala, ale mam obavy ze koli tomu mi neprichadza MS ze mam trochu menej kil...moze to byt? Lekar mi uz v septembri podla ultrazvuku vravel ze menstr ma kazdu chvilu prist a nic 😃
Ale ovulka bola co je dobrw znamenie,telo sa prebudza nie?

Mozno si robim zbytocne starosti ,mozno robim s komara somara a vsetko je ok, preto pisem ci je tu niekto komu sa podarilo otehotniet i napriek nizsej vahe...

Dakujem velmi pekne
kazunomiya
26. okt 2013
Ano docitala som sa, ze na spravne fungovanie plodnosti a uspesne otehotnenie je potrebna aj dostatocna hmotnost u zien, konkretne dostatocna tukova zasoba. Ja mam normalne tiez podvahu, ale v otehotneni mi to nebranilo a vsetko fungovalo ako malo, ale vraj je dost skusenosti s tym, ze zeny co nemohli otehotniet, ked pribrali tak sa im to podarilo. Pri nizkej hmotnosti nemusia vsetky hormonalne mechanizmy fungovat tak, ako maju.

Mam to z publikacie, ktoru u nas ponuka Liga par paru a vola sa Plodnost, cykly a vyziva. Zakonitosti plodnosti su tam podrobnejsie vysvetlene.

Takze by som ti tak odporucala, ak sa vam nebude darit, skus sa zamerat na stravu a trochu pribrat. V spominanej knizke najdes aj odporucane zlozenie stravy, ktore napomaha spravnemu fungovaniu plodnosti u zien. Pokial uz teraz mas problemy s cyklom, tak ani necakaj a zacni viac jest (kvalitnu stravu). Spominanu knizku velmi odporucam.
barcelona94901
26. okt 2013
@hennyinnsbruck pred pár dnami porodila naša známa krásne bábenko,prirodzený porod 😉 jej bežná váha 45kg 😉
kazunomiya
26. okt 2013
@hennyinnsbruck
@barcelona94901 ja vazim normalne tak 47 az 49 kg pri vyske 162 cm a zjavne je to moja normalna hmotnost, lebo ziadny problem som nemala. Ale nie je to vsetko len o tabulkach (v tabulkach mam podvahu) a kazda zena je ina... proste ak nieco nefunguje, moze byt problem aj v tomto a treba skusit pribrat. Moj problem je vsak v tom, ze ja pribrat neviem. Mam opacny "problem" ako mnoho inych zien. A pritom u mna vsetko je OK. Jednoducho je to individualne.
jankakim
26. okt 2013
mam dve deticky, otehotnela som bez problemov a moja normalna vaha je 43-45kg. Ak si zdrava, nemal by byt problem🙂
adeala
26. okt 2013
@hennyinnsbruck ahoj, môže to byť aj tým. Mne len náhodou obvodná povedala, keď som sa u nej nedávno registrovala, že sa nediví, že mám nepravidelnú MS, keď mám 47kg, že na dobré fungovanie by som mala mať cez 50.. Potom som nejak neuvážene a nechcene pribrala 4kg a hneď cyklus na to otehotnela :-N s tým, že sa nám to nedarilo skoro 2 roky
linda20111
26. okt 2013
@hennyinnsbruck ahoj, nerob si starosti kvoli menstruacii, ja som ju tiez po vysadeni HAK nemala skoro dva mesiace, potom som mala nepravidelne kvoli hormonalnej nerovnovahe a gynekolog mi povedal ze mozem mat problem s otehotnenim. Ale mylil sa, pretoze hned ako sme sa rozhodli ze chceme babo podarilo sa na prvy krat 🙂 Kvoli vahe sa tiez netrap, pokial mas vysku primeranu, nie nejakych 175cm 🙂 Ja som mala normalne 47kg pri vyske 162cm ked som otehotnela, pocas tehu pribrala 2Okil a teraz mam 49, takze neboj, kila sa na teba tiez nalepia, ani nebudes vediet ako 🙂
monhla
26. okt 2013
Keď som pribrala 3 kg podarilo na ma prvý raz. /predtým rok nie a nie/. Tiež som mala predtým tabulkovo "miernu podváhu". Takže ja odporúčam pár kilov pribrať - určite to nezaškodí 🙂 . Pri druhej som vážila na úvod viac a aj napriek horším nevoľnostiam testy v tehu vychádzali lepšie.
carol1ne
26. okt 2013
Ja by som odporucala pribrat aj z toho dovodu, ze ak budes prve mesiace vracat a pochudnes, plod si nebude mat z coho cerpat ziviny..
sissy27
26. okt 2013
@hennyinnsbruck otehotnela som, ľudovo povedané "ani neviem ako" pri 39kg (158cm)... do 2mesiacov po vysadení HAK... prvého pol kila som pribrala v 5.mesiaci, nemala som žiadne problémy počas tehotenstva, ani len nevoľnosti, malá sa narodila úplne zdravá...
hennyinnsbruckautor
26. okt 2013
Dakujem za tolke reakcie!

ja mam vysku 161cm.
Sissy27 to si ozaj malo vazila,ale hlavne ze mala sa narodila zdrava...

Ja ked som prisla do rakuska,v roku 2005som vazila 48kg. Moja najvyssia vaha za cely zivot.
Potom ma,, chytili,, zlcnikove kamene a vdaka zachvatom a zvracaniu som padla na 38kg.
Kamene sli von a pribrala som na terajsiu vahu.
Operovana som bola asi pred 5timi rokmi,no pribrat sa nedari
Priznavam ze mam na tom poddiel i ja, kedze sa nestravujem tak ako sa teorericky patri, aspon 5krat denne, ale pokusim sa o to,aspon 2-3kilecka by som chcela pribrat.
Napchavat som sa uz pokusala,ale okrem bolesti zaludka a nepravidelnej stolici to neprinieslo nic....

Podla vasich skusenosti ale dufam ze sa podari otehotniet a vsetko bude ok 🙂
dejka77
26. okt 2013
No je to sice nizka vaha, ale nie prilis nizka, aspon k pomeru vysky. Myslim, ze by sa mohlo podarit otehotniet. Skus jest castejsie ked chces pribrat. Pripadne veci, z ktorych sa pribera, maju vela kalorii a su zaroven zdrave.
Ked som prvykrat otehotnela tak som mala asi 52-53kg pri vyske 167cm.
tomika
26. okt 2013
možno tvojmu telu by stačilo +2,3 kg a darilo by sa.Počula som o takych pripadoch že pribrala +2+3 kg a pomohlo to.Vyskušaj (ked sa dá).
hennyinnsbruckautor
26. okt 2013
Ja som sa davnejsie rozpravala s dietologom, vravel co mam jest, vlastne mozem vsetko,ale ranajky su najdolezitejsie,no ja x rokov neranajkujem, moje ranajky su obed v praci, ale posnazim sa...
2-3kila nezaskodia...
siska53
26. okt 2013
@hennyinnsbruck , ja som mala tiez tak 42-43, ale ja som hak nebrala, menzes som mala normalne, aj ked s tyzdnovymi vykyvmi a poposuvany noredisteronom asi 2x a otehotnela som bezproblemovo, rovnaku vahu som mala i pri druhom dietati, tam sme uz planovali a vysla na druhy sup. Lenze ja mam len 155 cm.
maminalenka
26. okt 2013
ja len z vlastnej skusenosti, pred asi 13timi rokmi som mala pri vyske 173cm 54kg a gynekologicka sa ma narovinu opytala, ze ci chcem mat raz deti, ze ako ano, musim pribrat, lebo s tym budem mat problem. 1.krat to nevyslo, a 2.krat som pri otehotneni vazila uz 62kg.
leeshka
9. sep 2017
no baby teraz budte mudre...ja mam vahu necelych 51kg pri vyske 174cm, takze riadna podvaha...nie som ani som nikdy nebola anemicka, takze toto je v poriadku....mam trochu menej zeleza, b12, vsetko ostatne mam v poriadku...
priberanie mi nejde...pripisujem to tomu ze mam rok diagnostikovanu celiakiu s celkom slusnym poskodenim tenkeho creva a tie ktore neviete tak ziviny sa prave tam prijimaju takze toto mam zrejme dost narusene, takze nech sa aj neviem kolko obzieram, telo mi neprijem tolko aby som z toho pribrala...kvoli tomu aj to nizsie zelezo a b12, ale celkove zasobne zelezo v tele mam v poriadku....
a vcul co teraz...
dufam ze to nejak moc neovlyvni moju schopnost otehotniet a donosit dieta...gynekologicke problemy som nikdy nemala ani mi nikdy nevynechal cyklus....
tak co mam robit aby som nemala problem ? o.O
matuska234
9. sep 2017
Urcite nie! Ja som otehotnela pri 42kg/168cm na ani prvy sup- neplanovane 😉
ikonica
9. sep 2017
asi je rozdiel ak mate 45 kg a fungujuci cyklus a ak mate 45 kg a ms vam nechodi pravidelne.. v tom druhom pripade je asi aj problem otehotniet a ano moze pomoct ked priberies... zena by mala mat isty podiel tukovych zasob aby jej telo bolo pripravene na tehu a fungovalo spravne.. je mozne mat 45 kil a dostatok tuku, preto niektore pocnu bez problemov aj s takou vahou... aspon tak som to kdesi citala...
dezire1000
9. sep 2017
Ja meriam 168cm a moja klasicka vaha je 45kg co je dost malo a to by som zjedla aj kona a nepriberem a som chuda ako sparatko.A mam 2 krasnych synov,tehotenstva bezproblemove takisto otehotnenie takze si nemyslim ze to ma nejaky suvis s otehotnenim.A tretieho chlapca momentalne cakame😀

Začni písať odpoveď...

Odošli