Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže sa poraniť močová trubica ženy pri styku?

10. jan 2022

Ahojte, je mozne porannie alebo podrazdenie ?

lindusss2016
10. jan 2022

Poznas aspon zbezne anatomiu ludkseho tela?

emalka
10. jan 2022

Ano moze, zlym zachadzanim zo strany partnera ked nevie poriadne co robi.

lindusss2016
10. jan 2022

@emalka a to myslis ako? Ze ho strka do dierky na curanie? 🙈

autor
10. jan 2022

@lindusss2016 samozrejme, myslela som to tak ze casto po styku mavam zapaly, ale tentokrat je moc v poriadku ale pocitujem bolesti akoby podrazdenie mocovej trubice.. bakterie tam nie su , bolesti dole pretvavaju

emalka
10. jan 2022

@lindusss2016 Neuveris, ale citala som rozhovory s gynekologmi a veru sa to stava 😂🤦‍♀️.
Ale myslela som to skor tak ked tam prilis cachruje rukami a/alebo nema poriadne ostrihane nechty a nevie co robi, tak sa moze stat hocico. Pripadne idu "na sucho" a chlap neberie ohlad, vtedy tam moze vzniknut nieco ako popalenina pri urcitych polohach.

lindusss2016
10. jan 2022

No to pochybujem, ze by si mala mechanicky poskodene. Bakterie, plesne, alebo len nejaky povrchovy zapal na kozi

lindusss2016
10. jan 2022

@emalka tak ale to sa nepoškodi mocova trubica predsa, moze jrj poranit kozu na povrchu, ale trubicu iste nie, ved ako by sa tam dostal?

petricka22
10. jan 2022

Podobne som mala aj ja. Jedno obdobie som po styku mala palenie pri cikani, podrazdenu celu oblast, casto potom aj posvu. Po nejakych silnych atb mi to nakoniec preslo. Tie bakterie tam su stale, len v malej miere.

autor
10. jan 2022

@petricka22 no kultivacia na bakterie bola ok, ale ak mi to neprejde do konca mesiaca musim ist na vyter z trubice ci to neukaze bakterie

lindusss2016
10. jan 2022

No tak potom si mala inak formulovat otazku. Samozrejme bakterie a problemy so zapalmi mozu byt zapricinene pohlavnym stykom. Treba prisne dodrziavat hygienu pred aj po, udrziavat zdravu mikrofloru v crevach (skus nejake probio), mozno to bude chceit aj vysadit alebo minimalizovat cukor v strave a ja by som odporucila aj levandulovy esencialny olej, ale pozor na kvalitu oleja a urcite ho zriedit v nosnom. A vela ludi si chvali aj bylinkove tiande vlozky pri problemoch so zapalmi

jakubrianka
10. jan 2022

U mladých žien je zápal po styku bežná záležitosť. Vraj tkanivo mladých žien, zvýšené prekrvenie a častý sex za to môžu. Ako prevenciu, treba sprchu pred a po obaja partneri, nosenie klasických bavlnených nohavičiek (nie tangáče).

monika494
11. jan 2022

@jakubrianka mavam s tym problemy ziez. Vsetky rady dodrzujem, pijem po maosu, hned sa utekam vycikat a problemy aj tak. Nie vzdy, skor 50:50. Uz pri slove styk mi naskakuju zimomriavky lebo viem co to moze so sebou priniest.

sono2
11. jan 2022

Kultivacia odkiaľ bola negatívna. A na čo konkrétne? Silno pochybujem

ouwecka
11. jan 2022

Jasne,chodnza urologom je to bezne..treba ist po styku hned na wc cikat a najlepsie do sprchy

taga
11. jan 2022

Autorka, myslim, ze mas na mysli nieco ine a niektore to tu nepochopili. Samozrejme,ze triafa spravnu dierku, ale ano, moze vzniknut poranenie moc trubice. Nie je to bakteriami ani sprcha po ani dve tri styri nepomozu. Mala som to podobne s partnerom, ktory bol velmi obdarovany, zial nie uz taky sikovny a predohra mu nic nehovorila. Proste ano, posva a moc. trubica su oddelene veci, ale stale velmi blizko pri sebe, tkanivo tam dolu je makke, takze ked ide natvrdo, moze to sposobit aj taketo problemy. Ked si to niektora nevie predstavit, nech si aspon nerobi srandicky 🤦‍♀️

brunet89
11. jan 2022

@lindusss2016 no tak ty si neskutocne mudra doktorka🤦🏼🤦🏼🤦🏼🤦🏼🤦🏼🤣🤣🤣🤣

lucya2
12. jan 2022

@lindusss2016 Volá sa to aj choroba medových týždňov, niekedy aj bez medových týždňov

lindusss2016
12. jan 2022

@lucya2 ale ja netvrdim, ze nemoze mat zapaly zo sexu, to naopak. Ale stale nerozumiem, ako by sa mala PORANIT mocova trubica

adara777
12. jan 2022

Všetky pocity čo popisujes môžu byť spôsobené sexom. Ak je kultivácia ok ale problémy trvaju, ja odporúčam probiotiká vkladať do pošvy aspoň 2x týždenne dlhodobo aj 3-6 mesiacov, ďalšie probiotiká ústne. Dobrý je aj Canephron, tiež užívať aspoň 3 mesiace. Posilniť imunitu. Hygiena, bavlnené nohavičky je samozrejmosť. Ale s intímnymi mydlami nepreháňať, postačí aj čistá voda. A trpezlivosť. Vlastná skúsenosť

zibi
12. jan 2022

Vola, sa to syndróm medových tyzdnov
Odpirucaju pred a po styku sa vycikat, aby sa baktérie nedostali do posvy
Veľa, sa o tom píše... Skus aj ine pogooglit
https://www.woman.sk/zdravie/zdravie-choroby/ch.....