Môžem sa po cisárskom sprchovať?

4444mono4444
22. sep 2021

Dobrý,môžem sa sprchovať po cisárskom? Myslím samozrejme iba čistou vodou...ešte mám stehy...ďakujem

veronikanika1982
22. sep 2021

Áno môže sa sprchovát a umyť najlepšie čistou vodou.

yanni
22. sep 2021

@veronikanika1982 a to ti kto povedal, ze sa ma bezat 24 hodin? Cim skor vstanes, tym skor budes fit. Ziadne lezanie. Mam 2 cisarske "nazivo" za sebou a po oboch som bola po par hodinach na nohach.

luciador
22. sep 2021

@horislava Som rada, že nie som sama 😁😁😁

bavlnka92
23. sep 2021

mne polku "rezu" ešte museli zaťažiť vreckom lebo sa mi to otváralo.. dokopy som tam bola 5 dní a posledné 2 už som mala odlepené stehy. gel som používala len dolu ostatne len čistá voda a stehy po čase samé vypadávali.

mauduska
23. sep 2021

@luciador ja len že masochista ubližuje sám sebe.. :D myslela si asi sadistu

iwesska
23. sep 2021

Ci sa mozes osprchovat?? Nie,ze mozes,ale musis! To ti nepovedali,ked ta postavili? To bola moja prva cesta po postaveni. To mi je teda pristup,ked to musis zistovat na fore🙄

margaretka_
23. sep 2021

@vanda323 normalne nejakymi leukoplastmi. Po case mi prelepili uz tak na slabsie. Ja som mala tie kovove svorky. A kedze sa mi skaredo hoja jazvy, mala som si prelepovat este tyzden doma. Ale to som na koniec nerobila

vanda323
23. sep 2021

@margaretka_ Mama Mia, ja mám totiž možnosť výberu cisár alebo normálne pôrod tak si neviem vybrať

vevesh
23. sep 2021

@veronice u nas sa po spinale teda nelezi tak dlho. Ja som porodila o 11 a o 3 ma stavali na nohy. Po celkovej anesteze som sla o 4 hodiny aj domov. Svagrina isla domov 2 hodiny po cisarskom- iny kraj, iny mrav...

zuzi0911
23. sep 2021

Moja sestra bola v celkovej.. Večer okolo 20h porodila, ráno už bola na nohach po vizite...

veronice
23. sep 2021

@vevesh a kde jento "u nas"? 🙂 ako ja verim ze by ma postavili aj skor keby som sa neprebrala z narkozy az 19.30 hod. Ja som spinal nemala. Len po operacii kolena a tam som musela lezat 12 hodin a vysvetlili mi to tak ze kym ten spinal z tela uplne vyprcha, mohla by sa mi tocit hlava, boliet, nevolnosti... takze pre istotu...

budiakova
23. sep 2021

Ahoj. Mňa tiež po 12 hodinách postavili, prvé spchovanie pod dozorom s pomocou sestričky či nepríde zlé a potom už všetko sama ako predtým.

luciador
23. sep 2021

@mauduska Ahaaa... áno, áno sadisti,sorry 😂

luciador
23. sep 2021

@vanda323 Ak ti môžem poradiť, keďže máš možnosť výberu,ani nepremýšľaj nad sekciou 😖

luciador
23. sep 2021

@vevesh To fakt??? To sa ako dá? Som v šoku 😔

vanda323
23. sep 2021

@luciador Tiež si myslím....ale keď ja už štvrté čakám.a mám taký strach že sa až zaň hambim fakt nejak to neviem spracovať

luciador
23. sep 2021

@vanda323 Kamoška čakala piate, tiež mala strach a uvazovala nad cisárskym, primárka jej vravela, čo ste normálna,vy zvladnete prirodzený pôrod,ako sa budete porezana starať o malé bábätko,tak ju to nakoniec odradilo od sekcie a rodila prirodzene, všetko v poriadku a teraz čakajú šieste 😁

luciador
23. sep 2021

@zuzi0911 Fuuu...sila .... 😳

domak2
23. sep 2021

@vevesh a ktorý kraj ju pustil po dvoch hodinách? Ci sla na vlastnú žiadosť?

veronikanika1982
23. sep 2021

@yanni ja mam 3 cisárske. A po spinalke musíš ležať rovno 24 h. V KE aj v TV.

yanni
23. sep 2021

@veronikanika1982 no u nas a u nas (mam moznost porovnat s sk este 2 krajiny. Jedna v EU a jedna mimo EU) sa po spinali nelezi ani 24 a dokonca ani 12 hodin. To su stare poznatky, ze bez ohnuta lehat nebo by mohlo byt nevolno, bolest atd. MOHLO. Ale nemusi. Cim skor vstanes a budes sa hybat (aj napriek bolesti) tym skor budes fit. Mam 2 cisare, oba spinal a oba razy som vstavala skoro. Prvy krat po ca. 6 hod a to len preto, levo som musela hriat baby druhy krat po ca. 3-4 hodinach. Ja som isla po 48tich hodinach domov a nie to este lezat bez pohnutia 24 hodin. Od prvek sekundy som mala deti stale pri sebe a starala sa o ne prakticky sama.

vevesh
23. sep 2021

@luciador tak vsade mimo sk je to normalne

@veronice rodila som v nemecku, svagrina na blizkom vychode a dalsia vo svajciarsku, vsade pustaju relativne rychlo domov a ziadne "vylezanie sa", ci dieta nemat pri sebe od zaciatku je dost scifi

@domak2 na sk nie a nie, takto to normalne funguje v danych statoch... (samozrejme, keby si "chceli polezat dlhsie", tak by nebol problem)

domak2
23. sep 2021

@vevesh no ja som v UK a tu notoricky posielajú domov pomaly aj so sipom v hlave a odporúčanim paralenu. Ale neviem si predstaviť prepustiť niekoho 2 hodiny po cisarskom, vtedy ma ešte väčšina kateter. Po normálnom pôrode to ešte ako tak pochopim

vevesh
23. sep 2021

@domak2 ja celkom ano, kedze ma po 3 hodinach postavali prvykrat na nohy a po 72hodinach som sla domov. A po kyrete som sla tiez po 2 hodinach domov..