Môžem si sama vyžiadať vyšetrenie vaječníkov?

maria123a
22. apr 2024

Môžem si sama vyžiadať vyšetrenie vaječníkov? Už dlhšie žiadam o to gynekológa, vždy ma pozrie sonom na bruchu u neho a vraví, že to pri bolestiach nič nieje mám plodne dni a podobne.. cítim , že mám viaceré príznaky ochorenia vaječníkov a rada by som si ich dala nejak vyšetriť podrobnejšie (gynekologa plánujem zmeniť ) moja otázka je či si o takéto vyšetrenie môžem nejak sama vyžiadať

koniarova
22. apr 2024

@maria123a neviem ako, keď si mu to už hovorila a nereaguje. Ozaj len zmeniť dr.

ovaaa
22. apr 2024

Možno súkromná ambulancia celé si to zacvakáš.

veronika2316
22. apr 2024

Mne môj gynekológ povedal že vaječníky nemôžu bolieť 😂 a som bola vybavená 😂

mamina7070
22. apr 2024

sak ale ked ti ich pozrie sonom tak ti ich predsa vysetri ? ake ine vysetrenie? ak je podozrenie na sone na nejaky problem vedia urobit aj napr laparoskopicky kontrolu ale to nerobia beu priciny

majamat
22. apr 2024

neviem ake podobnejsie vysetrenie chces.

vzhladovo sa vysetruju bud neinvazivne, alebo invazivne . neinvazivne a bezne vysetrenie ej sono, co ti robil. moze byt este CT, alebo MRI,a le to sa robi skor v pripade, ze sa tam neico najde na sone.
invazivne, ze sa ti pozru do brucha, to sa bezne nerobi, len ak je podozrenie na nieco.

a potom je funkcne vysetrenie - hormonalny profil z krvi.

neivme teda ake vysetrenie mas na mysli a na zsklsde coho usudzujes, ze mas ochorneie vajecnikov.

mamina7070
22. apr 2024

ty mas skor inde problem 😉

martinkatinka
22. apr 2024

A na ake ochorenie mas podozrenie? Ako inak ako sonom ti ich ma vysetrit?