Polycystické vaječníky

milyvanily
4. okt 2023

Dobry den,

Rada by som sa spytala zien, ktore mali podobnu skusenost. Dnes som prisla od noveho gynekologa, ktory mi zistil ze mam polycystifke vajecniky. S otehotnenim som problem nemala mam doma 18 mesacneho synceka a pred mesiasom som mala potrat. Kedze som bola po potrate sledovana viacerymi gynekologmi v nemocnici-vzdy kontrolovali aj vajecniky ani jeden si nevsimol zeby som mala na nich cysty. Takisto stary gynekolog od ktoreho som odisla mi toto nikdy nepovedal ze mam polycysticke vajecniky. Pred dvoma rokmi som mala aj hormonalny profil v poriadku. Je mozne ze sa raz tie cisty objavia a raz zmiznu? Lebo nepravidelny cyklus som mavala a po tehotenstve bol dlhy cca 40 dni. Aj cystu som uz mala ale vzdy len jednu nikd ich tam nebolo viac na jednom vajecniku. Preto som velmi prekvapwna a chcem sa spytat ci niektora z Vas zazila nieco podobne.

Dakujem za vase odpovede

saxana000
4. okt 2023

Polycysticke vajecniky neznamenaju cysty na vajecnikoch.. 😀 ide o hormonalnu poruchu kedy je problem s.dozrievanim vajicok.velmi jednoducho povedane cykly su bez ovulacie vajicko nedozrieva dominantny folikul nepraskne vytvori sa vela.malickych akoby tych cysticiek a k oplodneniu vtedy neprichadza..ale.raz dva krat.do roka.predsalen k ovulacii pride ak.to vtedy trafis si za vodou..ja mam s touto diagnozou prirozdene 7 rocnu dceru jeden zamlcany.potrat a momentalne som 11.tyzden.

milyvanily
autor
4. okt 2023

@saxana000 ano ja rozumiem tomu procesu, len nerozumiem ze pred mesiacom mi bol robeny ultrazvug a vsetko bolo v poriadku vraj velmi pekne vajecniky a dnes doktor videl tieto “cysticky” na nich. Preto mi to pride cudne ze ako je mozne ze sa zrazu objavili a ci to moze pri dalsom cykle kedy by prislo k ovulacii zmiznut…

saxana000
4. okt 2023

Ano moze dalsi cyklus folikul normalne dozriet a potom pol roka napriklad zase nic nedorastie..