Mutácia PAI -1 4G/5G heterozygot

kita666
20. okt 2014

Ahojte baby mate niekto zistenu tuto mutaciu? Ako ste to riesili pri tehotenstve? Dakujem 😉

silvuska47
20. okt 2014

Riešilo sa to hematologiou a pichanim si injekcii počas celého tehu..

niki101988
20. okt 2014

Clexane počas celého tehotenstva, neriešiš to Ty ale hematológ a nie je to sranda skúšať na to babské recepty a voloviny

margarita
20. okt 2014

riesi to doktor hematolog, podla aktualnych krvnych vysledkov.
dokonca si myslim, ze niektori by to aj odmietli vobec riesit , ze je to "len" heterozygot, nie homo, ale zalezi od anamnezy najma, ci boli opakovane potraty alebo skratka len preventivne nasadit liecbu.
je to urcite otazka na Tvojho osetrujuceho lekara.

ja som mala 3 tehu, inu mutaciu, ale v kazdom tehu som mala trochu inu liecbu...vsetko je individualne.

kita666
autor
21. okt 2014

Ja viem ze to neriesim ja ale hematolog. Ja si len zistujem ako to bolo u druhych. U hematologa som bola teraz po MA a zistila mi tuto mutaciu inak vsetko v poriadku s krvou a nic mi neodporucila ohladom dalsieho tehu iba ze mam prist ak zistim ze som tehu a bude ma sledovat. Tot vsio. Dakujem za vase odpovede.😉

snehulienka82
22. apr 2015

@silvuska47
@niki101988
@kita666
@margarita

caute, ja mam Mutácia PAI -1 4G/5G homozygot, a v CAR-e sa doktorka tvarila, ze vsetko je v najvacsom poriadku... takze nie je to az tak v poriadku vsak?? ci ako to je?? ja som mala jeden spontanny potrat v 8tt, potom biochemicke a teraz MA, kvoli vyvojovym vadam plodu v 12tt. Myslite, ze to mohlo byt sposobene tym?? na hematologiu mam termin v polke maja... este taka info, ze MTHFR mi ani nevysetrili, lebo vraj to nehradi poistovna. ostatne markery som mala negat.

edusik
11. sep 2015

Zeny ja som 4g/5g a mam 2deticky ktore sice tiez podedili moju diagnozu no inac su narodene a hlavne vynosene bez problemov a bez liecby... este dodam ze som neprekobala ani ziaden potrat v zivote nastastie... to len aby som vas potesila ak sa trapite pre tuto diagnozu

jankastubka
14. nov 2015

Mne to tiez vyslo vo vysledkoch, a hematologicka tiez povedala, ze je vsetko v poriadku a po 2 potratoch nemam nic brat. Ja sa uz tak bojim aby sa nieco nezanedbalo.

snehulienka82
19. nov 2015

@jankastubka u endokrinologa si bola?

jessie222
19. nov 2015

Ja mam tuto mutaciu a som homozygot, lekari na sr sa tvaria ze tato mutacia je neskodna ....tiez som si vyprosikala fraxik, ked som bola po prvom MA, lekarka v ruzinove by ma nechala viac krat potratit, kym by mi nasadila fraxik....

jankastubka
19. nov 2015

@snehulienka82 ano bola, tam je vsetko v poriadku.

@jessie222 ja som sa na to pytala, chcela som preventivne od hematologicky a nechce mi ho dat. 😠

jessie222
19. nov 2015

@jankastubka ja som nakoniec nasla lekarku ktora mi ho predpisala, vola sa dr drakulova kramare bratislava, resp aj gynekolog ti to moze predpisat

jankastubka
20. nov 2015

@jessie222 ano budem este posobit na gynekologa. Som zvedava, co povie. Len musim este pockat na vysledky z genetiky, skorej sa asi nebude chciet k tomu vyjadrovat.

jankaa1707
20. dec 2015

Ja mám takisto túto mutáciu ale homozygot. Vravela mi hematologicka, že je to zvláštny typ génu. No mám brať Železo + kys.listovú. Nič viac.sestra to mala takisto A pichala si do ramena asi fraxiparin alebo niečo také.teraz má veľký hematom na maternici.zevraj vďaka tomu že si to počas tehu pichala. Tak už neviem čo je dobré. Ja som proti liekom. No teraz keď musím tak to budem brat.ale chcem sa pre istotu opýtať či je to niečo až tak vážne alebo môžem vklude spať 🙂

vevericka13
13. feb 2016

@jankaa1707 ja mam tiez tu mutaciu a zatial som sa nedostala cez 5tt gynekolog hovori, ze to moze byt tym, tak to idem pichat aj pred otehotnenim, po ovulacii, aby sa vobec dobre uhniezdilo embryjko. nie je to ziaden zly liek, je to len na riedenie krvi, mozete z toho krvacat...ale ked vdaka tomu bude zdrava babo je to na nezaplatenie

jankaa1707
13. feb 2016

@vevericka13 ja už som V 27 tt, chválabohu 🙂 nemala som žiaden problém doteraz takže buď som len výnimka alebo neviem 🙂 ale som rada že to ide zatiaľ bez problémov. Držím prsty aj vám 😉

vevericka13
13. feb 2016

@jankaa1707 urcite je lepsie bez liekov, ked nie je problem, drzim moc palce nech to tak vydrzi do konca

danielka55
27. júl 2020

Ahojte baby dnes mi prisli vysledky z hematologie homozygot 4G/4G neviete co to znamena?

milka1988
9. júl 2021

@kita666 ahoj ako to u teba dopadlo? lebo mam tu istu mutaciu, ale na hemato ze bez liecby. ze si nemusim nic pichat tak sa obavam samozrejme :/