Mykóza - nekonečný problém.

omg721
24. feb 2020

Prosím Vás, neviem už čo mam robiť. Dokolecka dookola sa mi opakuje mykoza. Svrbenie, začervenanie, hrudky podobne tvarohu. Použijem Canesten tabletu, krém na chvíľu mam pokoj a potom prevažne pred ovuláciou alebo pred menštruáciou, niekedy po menštruácii sa objaví to znova. Niekde som čítala, že to spôsobujú hormóny v tele, ale neviem. Žijem v Holandsku, bola som u genykologa, ale oni tu na zápal pľúc predpisujú paracetamol, takze Si viete predstaviť. Odporucil mi Canesten duo čo je krém a tableta a koniec.... je to veľmi nepríjemne a donekonečna Canesten kupovať nechcem a na Sk idem až začiatkom júna.... mala ste niektorá podobný problém ?

brita7777
24. feb 2020

A robil ti vyter ? Mozno mas daku infekciu. Jedine co ma napada, je prekysleny organizmus, ako sa stravujes, sladke atd. Acidko je dobre tiez na rovnovahu v zaludku. Tiez ak si kupis v drogerii take lakmusove papieriky (moze ti ich niekto poslat zo Svk) tam uvidis ph..ci mas prekyslenie alebo nie napr. tiez to moze byt problem od partnera, mozno treba aj partnera preliecit. Viac ti asi neporadim 🙂

sense
24. feb 2020

Bol prelieceny aj.partner?

simik7192
24. feb 2020

@omg721 Gynex kvapky skús, mne pomohli.

tinkatinus
24. feb 2020

@omg721 ja som tiež mala problémy dlhodobo a super mi zabral Rosalgin, každý deň som vymyvala

simsalabim
24. feb 2020

@omg721 a napr Diflucan tam nie je volnepredajny? Lebo v Anglicku ano... pri infekcii 1 tableta, kludne v kombinacii s Canestenom. A pri opakovanych mykozach sa odporuca 1x mesacne v 1 den menzesu po dobu 6 mesiacov, aby sa zabranilo recidivam. Plus dopln probiotika, aj vaginalne. Nohavicky len klasicke, bavlnene. A ziadne uzke rifle.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimibb
24. feb 2020

Pomôže dieta-protiplesnova.... Vylúčiť sladké a všetky druhy sacharidov po dobu 3tyzdnov...mne sa začala mykoza opakovať po užívaní ATB... Zabrala mi kombinacia-dieta-canesten, po dobrati vaginálne probiotika +vnútorné kura s candivac....

anaj_janka
24. feb 2020

Kamarátka dala do gazy cesnak

bruneta880
24. feb 2020

PORIADNE preliečiť aj partnera, aspoň ten môj bol v tomto ako malé decko...dobre že som ho ja nemusela natierať 🙈
(super mastička je fungicidin ...Tak sa tuším volá, taká maličká tuba, je to veľmi mastné obsahuje tuším lanolín a je na vonkajšie použitie tuším, už si presne nepamätám, ale ujo google ti poradí presne)

Pár krát keď mi zarval, že "jáááj zabudol som" , lebo však čo on príznaky nemá, tak čo by ho to napadlo 🤷‍♀️🤦‍♀️...doplo mu to, až keď som mu povedala, že mu ho nabudúce odrežem 💃🤣
Ešte je tableta mykomax, tú peroálne, aj ty aj partner...ale mne gynekológ prízvukoval, že užiť maximálne 2- krát do roka.
Potom sú gély do vnútra, na "napravenie" prostredia.
Nejesť sladké.
Ako ešte píšu vyššie, probiotiká, lebo všetka imunita je v črevách.
Držím ti veľmi palce, ja som si s týmto tiež užila...
A ešte žiadne kúpanie na verejných kúpaliskách, plavárniach, a už vobec nie v termálnej vode...mne to vždy potom nanovo začalo.

angela85
24. feb 2020

Ja som to mala hlavne keď som brala hák a mala sex bez kondómu. Ani neviem či to viac pripísať sexu alebo hák. Ale keď som vysadila hák a otehotnela tak som tým trpela minimálne a keď sme zacali používať kondóm tak s tym nemám problém vobec

bruneta880
24. feb 2020

A ešte ako píšu, bavlnené prádlo, žehliť!
Žiadne parfumované vložky, a výborný na intímnu hygienu je Chilli gél, modrý.Ak chceš kúpim ti a pošlem 😉

lucimax
24. feb 2020

Oreganovy olej, 20 alebo 25% koncentracia. Tri mesiace rano a vecer 7 kvapiek zapit vodou. Vybavene, pokoj na 10 rokov ;) drzim palce

nikpa
24. feb 2020

@omg721 ja som mala dlhodobo mykozu zo skrytého zapálu pod zubom a prišli sme na to náhodou, keby mi zub neopuchol, ďalej by som sa trápila s mykozou neviem dokedy. Takže ak to máš z niečoho z vnútra maste a čipky ti nebudú zaberať. Chce to poriadne vyšetrenie.

veronikaszabova
24. feb 2020

Mne raz povedal moj gynekolog, ze opakovana mykoza moze byt aj z oralu, ked ma muz nejaky nelieceny kaz v ustach. Kukala som ako puk, ale tak verila som mu 🤣
U nas pomohlo preliecit muza - lebo ked som sa liecila len ja, po vylieceni mi to zasa sexom vratil 🙈

laki
24. feb 2020

Lyžičku sódy bikarbóny zaliať 0,5 l horúcej vody, nechať vychladnúť a urobiť výplach.. mne sa dookola opakovali mykózy, teraz akonáhle začnem čo i len trocha cítiť svrbenie, hneď robím výplachy

omg721
autor
24. feb 2020

Partner bol liečený tiež, toho som ja skôr liečila - lebo chlapi sú ako decko 👌🏽 Tu je voľnopredajne iba Canesten plus krém virgil alebo nejak tak sa vola a potom len vitamíny nejaké na vyrovnanie hladiny. Hak neberiem, sex iba s kondómom. Ja už som rozmýšľala, ci to nemôže byt z lubrikantu, tak sme menili za Bio a neviem aké a nič. Sladké nejem práveže iba pred kramami alebo pred ovuláciou keď mam hormonálne návaly a presne v tom obdobi aj začínajú problemy... inak sa veľmi zdravo stravujem, ja si zdržujem postavu tak od jedla to nebude podľa mna. Skúsim zájsť ešte do Nemecka do lekárne, tam možno budú mat viac toho nech mi niečo odporučí, lebo neviem prísť na to z čoho to je a to má trápi najviac... predtým som používala intímne gély na umývanie, všetko som vysadila, nakúpila bavlnené spodné prádlo, prestala používať tampóny a nie nie ani by odo mna odišlo.

omg721
autor
24. feb 2020

@laki sódu mam zo Slovenska ešte. Môžem sa spýtať ako robíš tie výplachy ? Si to nalejes dovnútra do vaginy alebo ako? Prepáč za otázku ale neviem si to predstaviť 😩

omg721
autor
24. feb 2020

@simsalabim a dalacin nemôže byt? Ten mam tu 2 balenie ... a čítam že antibiotika aj na pohlavne orgány

janickacrazy
24. feb 2020

@omg721 možno ti vadí ten kondom, možeš byť alergická na latex, keby si skúsila nejaké iné?

evuska135
24. feb 2020

Ja som mala tiez opakovane, mne pomohlo sa chodit par krat okupat na Podhajsku, slana voda, canesten ani nejake gely z cajovnika nepomohli moc alebo skusit ci nejaky gyn nepredpise nejake tabletky na svk

danka728
24. feb 2020

Taktiež mám s týmto veľký problém a je mi otravné s tým chodiť vždy na gynekologiu...keď ma to chytí tak poriadne...čo sa mi osvedčilo úplne najviac je čaj s alchemilky, šalvie , mäty...to je skôr očista z vnútra ale na svrbenie mi pomáhajú kúpele vo vani ...kde si nechám vylúhovať Kamilky, alchemilku,praslicku....naozaj najlacnejšia forma pre mňa a účinná ...dva krát do dňa tri dni a bola som fit..robí to zázraky...moc tablety a toto neuznávam tak Vždy tazim z prírody...ale taktiež mám po ruke aj spomínanú fungicidin mastičku , ktorá je voľnopredajna ..

A keď postihne toto ženu, tak žiadne tangá, bavlnené nohavičky sú naj ...a voľné oblečenie nech to všetko dýcha 😊😊

martina8888
24. feb 2020

@omg721 ahoj. Skus pozrieť do mojej skupiny https://www.modrykonik.sk/group/11789/. Nájdeš tam info aj o bylinkových vlozkach, ktoré liečia a pomáhajú pri mykozach, svrbenie, pálení..

simsalabim
25. feb 2020

@omg721 nie. dalacin su antibiotika. Tie na mykozu nezaberaju, este ju mozu zhrosit. Potrebuje antimykotika. Ved sa opytaj v lekarni na ten Diflucan. U nas bol volnepredajny Mycomax. Ak si si teda ista, ze to je mykoza a nie bakterialna vaginoza...

omg721
autor
25. feb 2020

@simsalabim pozerala som na holandskej stránke a mal by byt voľnopredajný tak dnes sa zájdem opýtať po praci alebo nech mi dá niečo podobne ako dalacin... napíšem ako som dopadla

omg721
autor
25. feb 2020

@evuska135 len ja nežijem na Slovensku a to je ten najväčší problém

laki
25. feb 2020

@omg721 pomocou tohto aplikátora robím výplach

simsalabim
25. feb 2020

@omg721 nie Dalacin!!! Diflucan! Antimykotikum, nie antibiotikum 🤦‍♀️ DIFLUCAN!!!

salien31
25. feb 2020

@omg721 ja som mala tiez dlhodoby problem zacala som brat oreganovy olej 2xdenne 3mesiace potom 3m pauza a dokola cely rok a po probleme. Mykozu som nemala uz dobre 3 r. Olej je na vsetky infekcie plesne v tele + na imunitu
Odporucam

omg721
autor
25. feb 2020

@simsalabim pardon myslela som diflucan, len už som sa sama zamotala ... som akurát na ceste do lekárne

omg721
autor
25. feb 2020

@salien31 ja som čítala o tom oleji a riedis ho s iným olejom alebo ako ho pijes ? Písali že s vodou to nie je veľmi dobre