Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mykóza počas snažilkovania

matulik73
27. júl 2012

ahojte baby,
zacali sme snazilkovat a ako na potvoru sa mi spravila mykoza:(
len teraz mam dilemu,ci si mozem nieco na to dat, co ak sa zadarilo?
mozem sa nieco stat babatku?viem,ze to mozno znie blbo,ale bojim sa ☹
dakujem za rady.

xenicka13
27. júl 2012

@matulik73 ked si budes nieco kupovat v lekarni, opytaj sa, pozru ti, ci mozes, ale myslim, ze sa nic babatku nestane 🙂

petka015
27. júl 2012

@matulik73 kludne canesten si kup to neuskodi.

lucia2505
27. júl 2012

Ja som mala mykózu vždy na začiatku tehotenstva, vraj je to normálne, kvôli hormonálnym zmenám...takže možno sa zadarilo a kvôli tomu máš...inak ja som používala gyntima čípky.

matulik73
autor
28. júl 2012

ahojte🙂dakujem za rady....sme sa zacali snazit a hned mykoza,ze nepotesi,hlavne ked sme nazhaveni,ako zajaciky :D mam doma jenamazol...to je obdoba canestenu...tak si dam teda ten a potom uvidime...a myslite,ze by sa to ukazalo tak skoro?pretoze to by som bola tehotna iba tyzden...velmi by som sa tesila,lebo moooc tuzime po babatku,ved to poznate 🙂

ondatra2
28. júl 2012

ja ked som otehotnela, tiez som otehotnela do mykozy. Urcite som mala skor mykozu ako tehotenstvo. Nedala som si nic, preslo ma to do dvoch tyzdnov. Tehotenstvo skoncilo zamlcanym potratom a dovod neviem, ale v buducnosti, keby som mala mykozu urcite sa do toho nesnazim, mohla som pockat. za prve, prijemne to vobec nebolo ale tiez som bola nedockava, lebo tiez to bol prvy mesiac snazenia a bala som sa, ze sa nebude darit otehotniet, nakolko sme uz vo vyssom veku obaja. mykozu som mala z plavarne, lebo som v tom obdobi dost chodila. Nikdy som doktorom o tom nepovedala ale zaujimalo by ma, ci aj toto mohlo mat vplyv na to, ze som potratila.

macka23
28. júl 2012

@matulik73 mykozu preliecit, nepodcenit, lebo ju dostane aj partner a budete si ju prenasat jeden na druheho, jak v zacarovanom kruhu. Su rozne cipky, masti /canesten a pod/ - mne na zaciatku pomaha rosalgin /roztok na vyplach/, partnerovi tiez mast. Ale snazit sa pocas mykozy - ee, jednak bolestive, a jednak to nevyzera dobre podla mna 🙄

adka12
29. júl 2012

Baby a čím je najlepšie preliečiť? my ked sa snažíme tak pohoda, ale pred MS vždy mykozu dostanem ☹
Aj teraz mám už 3 deň. Tie čípky sú dobré?

abriela
29. júl 2012

@matulik73 Ahoj. Opakovane som mala problemy. Prve prisli minuly rok v lete a mam 35 rokov. Tahalo sa to. Po 3 liecbach, 6 mesiacoch ma lekar poslal na komplet vysetrenia - zubne, krcne, urologia, gastro, imunologia. Vsade mi nieco zistili, ale najpodstatnejsie bolo to, ze mi chybalo zelezo. Diagnostikovali mi stredne tazku anemiu a pritom este predtym som chodila darovat krv. Po mesiaci brania zeleza, prisla ovulka. Bola ina - konecne ako kedysi s plodnym hlienom. V tom case som akurat liecila aj zapal zaludka a helikabaktera. Brala som dvojkombinaciu antibiotik a samozrejme prisla znovu mykoza. Nasadila som probiotika, ale neskoro a kupila si canesten cipky. Plodny hlien bol u mna nejako skoro (10-11DC) vtedy dosiel domov drahy, tak sme sa aj snazili. Na dalsi den, bez ohladu na to, ci sa zadarilo ci nie som si dala canesten. vybrala som sice len 2-3 cipky z 6. No o tyzden som mi uz vysli na teste // a riesila som uz ine veci - vplyv hnusnych silnych atb na vznikajuci plod.
Takze ak mas mykozu, problemy liec ich a neodkladaj to. ak sa to opakuje, treba hladat pricinu niekde inde.

@adka12 pouzivala som rosalgin, pila caj z mysieho chvosta- rebricka. Skus aspon caj.

adka12
29. júl 2012

@abriela a kde sa dajú kúpiť tie canesten čípky? našla som len krém a tabletku 😒

abriela
29. júl 2012

@adka12 v lekarni. Pytala sa ma co chcem, povedala som ze cipky. Krem je na vonkajsie pouzitie.
Inak najlepsie je ist za lekarom, mne predpisoval stale macmiror a po dobrati samozrejme problemy prisli znovu, potom dal dafnegin to zabralo, len zacala som brat atb.

adka12
29. júl 2012

@abriela a sú voľno predajné? dafnegyn mám a natieram ale nezaberá.

abriela
29. júl 2012

@adka12 no na krabicke je napisane vaginalna tableta Canesten 6. Cena 8€.

abriela
29. júl 2012

@adka12 canesten volne dostupny a dafnegin - mala som gulicky na vkladanie (predpisal lekar) nie krem, aj macmiror.

matulik73
autor
29. júl 2012

teraz sa jasne,ze nepokusame,....sme to odlozili....muz sa natiera a ja som si nakoniec dala jenamazol vaginalny krem...mykozu preliecim toho sa nebojim a pokila nebude vsetko ok,tak nebudeme pokracovat...mna len zaujimalo,ci by sa nieco mohlo stat babtku,ak sa zadarilo...mam specialny olej aj od homeopatky a ten super zabera,ale bojim sa,ze je silnejsi,ako ten jenamazol,tak som zvolila radsej tu formu...a aj ten je volne predajny v lekarni...

ondatra2: je dost mozne,ze mykoza mala vplyv na potrat, mne mama raz vravela,ze mykoza aj brani samotnemu otehotneniu:( mrzi ma to a dufam,ze si ok🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli